بلک لیست چیست؟

بلک لیست چیست ؟ نحوه ارسال پیامک به لیست سیاه مخابرات

در این مقاله میخواهیم بگوییم اصلا بلک لیست مخابراتی ( blacklist ) چیست؟ چگونه بلک لیست را غیر فعال کنیم و چگونه به شماره تلفن هایی که دریافت پیامک تبلیغاتی را بسته اند و اصطلاحا بلک لیست شده اند ( در لیست سیاه مخابرات قرار دارند )، پیامک ارسال کنیم .

اگر تاکنون از پنل اس ام اس برای ارسال پیامک استفاده کرده باشید ،حتما به مشکل بلک لیست و ارسال نشدن پیامک به افرادی که پیامک تبلیغاتی را مسدود کرده اند، برخورد کرده اید.برای حل این مشکل با ما همراه باشید.

چگونه به بلک لیست پیامک بفرستم؟

بلک لیست مخابراتی چیست؟

لیست سیاه یا بلک لیست مخابراتی به شماره هایی گفته می شود، که (در اپراتور همراه اول با ارسال پیامک عدد۱ به ۸۹۹۹ و در اپراتور ایرانسل با ارسال پیامک عدد۲ به ۵۰۰۰۵) به اپراتور اعلام کرده اند، تمایلی به دریافت پیامک تبلیغاتی ندارند. به همین دلیل پیامک تبلیغاتی برای این شماره ها ارسال نمی شود.

در سامانه پیام کوتاه بازدید ایده فقط هزینه بر اساس پیامک های ارسال شده کسر می شود، بنابراین بابت پیامک های بلک لیست و افرادی که پیامک تبلیغاتی شما را دریافت نمی کنند هیچ هزینه ای کسر نمی شود.

راهکار عبور پیامک از بلک لیست :

– ارسال پیامک با خط خدماتی
– ارسال پیامک با شماره سیمکارت
ارسال پیام صوتی

در ادامه می خواهیم به شما ترفند عبور از بلک لیست را آموزش دهیم ،تا بتوانید به افرادی که پیامک تبلیغاتی را مسدود کرده اند پیامک بفرستید.

چگونه به بلک لیست پیامک بفرستم؟

پیامک ها به ۲ دسته اطلاع رسانی و تبلیغاتی تقسیم می شوند ،که بر اساس ماهیت پیامک، روش ارسال پیامک به شماره هایی که دریافت پیامک تبلیغاتی را مسدود کرده اند، متفاوت است.

ارسال پیامک با نام تجاری
مشاهده

پیامک اطلاع رسانی ( غیر تبلیغاتی ) چیست؟

پیامک اطلاع رسانی به پیامک هایی گفته می شود، که مخاطب منتظر دریافت پیامک است و فرستنده پیامک را می شناسد و پیامک هیچگونه جنبه تبلیغاتی ندارد. دقت کنید ،که صرفا شناخته شدن از سمت مخاطب کافی نیست و می بایست متن پیامک ماهیت اطلاع رسانی داشته باشد.

پیامک هایی مانند ارسال کد فعال سازی، یاداوری پرداخت بدهی، ارسال پیامک تبریک تولد و… که جنبه اطلاع رسانی دارند، با خط خدماتی قابل ارسال است و پیامک هایی مانند کد تخفیف، ثبت نام دوره جدید و… با خط خدماتی قابل تایید و ارسال نمی باشد.

برای ارسال پیامک اطلاع رسانی در پنل اس ام اس بازدید ایده می بایست، از خطوط خدماتی اشتراکی ما استفاده نمایید. شما با ارسال پیامک از طریق شماره های ۳۰۰۰۵۰۵ یا ۵۰۰۰۱۲۵۴۷۵ می توانید، به افرادی که پیامک تبلیغاتی را مسدود کرده اند پیامک بفرستید.

نکات مهم :
– پیامک های تبلیغاتی با این شماره ارسال نمی شود و وضعیت آنها رد شده اعلام می شود.
– خطوط خدماتی برای پنل های اقتصادی و پکیج های بالاتر فعال است. بنابراین اگر پنل پایه را تهیه کرده اید می بایست پنل خود را ارتقا دهید.
– پیامک هایی که از طریق سامانه پیامک ارسال می شود، قبل از ارسال توسط واحد مانیتورینگ بررسی می شود، اما پیامک های وب سرویس که از طریق وبسرویس ارسال پیامک با پترن ارسال می شوند، با سرعت بالا و کمتر از ۵ ثانیه ارسال می شوند.

ترفند ارسال پیامک تبلیغاتی به شماره های بلک لیست :

برای ارسال پیامک انبوه تبلیغاتی به شماره های مسدود و بلک لیست می بایست، از طریق خط سیمکارت اقدام نمایید. که پیامک شما با شماره های سیمکارت شرکت ما ارسال شده و در نهایت به تمام مخاطبین ارسال می شود.

پنل پیامک برای رستوران ها
مشاهده

نکات قابل توجه در ارسال پیامک انبوه با سیمکارت :

تعرفه ارسال پیامک سیمکارت با تعرفه ارسال پیامک با خطوط اپراتور متفاوت است و تعرفه ارسال پیامک سیمکارت را می توانید در بخش پروفایل سامانه پیامک > gsm ملاحظه نمایید.
ارسال پیامک با شماره سیم کارت ممکن است بین ۱ الی ۲۴ ساعت زمانبر باشد، بنابراین در حالتی از این روش استفاده نمایید، که تاخیر برای شما مشکل ساز نشود.

ارسال پیامک با سیمکارت دارای گزارش ارسال پیامک و دلیوری بوده و وضعیت نهایی رسیده به مخابرات عنوان می شود.

روش ارسال پیامک با سیمکارت :

در سامانه پیامکی بازدید ایده  دو روش برای ارسال پیامک تبلیغاتی به شماره های مسدود و بلک لیست وجود دارد:

همان ابتدا پیامک را با خط سیمکارت ارسال نمایید (+۹۸sim) .در این روش پیامک شما به تمامی شماره ها چه افرادی که پیامک تبلیغاتی آنها فعال است و چه افرادی که دریافت پیامک تبلیغاتی را مسدود کرده اند با شماره سیمکارت ارسال می شود و هزینه ارسال پیامک شما بیشتر خواهد شد.

پیشنهاد ما این است که ابتدا پیامک خود را با شماره های اپراتور (۱۰۰۰۹۵۸۹ یا ۵۰۰۰۱۰۷۰۷) ارسال نموده و بعد از ارسال پیامک، سامانه پیامکی بازدید ایده شماره های مسدود را جدا نموده و شما می توانید به این شماره ها با خط سیمکارت پیامک را ارسال نمایید تا هزینه شما کمتر شده و پیامک شما به افرادی که دریافت پیامک تبلیغاتی آنها فعال است پیامک را سریعتر دریافت کنند.

برای انجام این کار، بعد از ارسال، وارد بخش گزارشات ارسال شوید > فیلتر نمایش را بلک لیست قرار دهید و دکمه ارسال دوباره از طریق سیمکارت به شماره های مسدود را بزنید تا پیامک به شماره های مسدود با سیمکارت ارسال شود. این کار ۲ فایده دارد؛ هزینه پیامک شما کمتر شده و فقط شماره موبایل های مسدود پیامک با تاخیر دریافت می کنند و افرادی که پیامک تبلیغاتی انها فعال است سریعا پیامک شما را دریافت می کنند.

ارسال پیامک با مودم سیمکارتی
مشاهده

ارسال پیام صوتی برای دور زدن بلک لیست!

یکی دیگر از روش های عبور از بلک لیست مخابراتی ارسال پیام صوتی است در این روش شما صدای ضبط شده را در پنل پیامک بازدید ایده آپلود می کنید و گیرندگان خود را انتخاب می کنید.

سامانه پیامک با مخاطبین شما تماس گرفته و بعد از انکه این افراد تلفن را جواب دهند، پیام صوتی شما پخش می شود. از آنجایی که ارسال پیام صوتی به صورت تماس تلفنی است ، حتی اگر باز هم کسی پیامک تبلیغاتی را مسدود کرده باشد، پیامک شما به دست مخاطب می رسد.

آموزش ارسال پیامک به لیست سیاه مخابراتی یا همان بلک لیست :

در این آموزش برای ارسال پیامک به شماره های مسدود نیاز به خرید سخت افزار نیست و با هزینه بسیار کمتر از دستگاه ارسال پیامک با gsm modem می توانید پیامک خود را به شماره های مسدود و لیست سیاه مخابرات ارسال کنید.

همانطور که در ابتدای متن شرح داده شد ،روش ارسال پیامک به لیست سیاه مخابراتی بر اساس ماهیت پیامک شما متفاوت است، که در ادامه در مورد روش ارسال پیامک به لیست سیاه مخابراتی بیشتر توضیح داده می شود.

ارسال پیامک با سیمکارت : برای ارسال پیامک تبلیغاتی به بلک لیست استفاده می شود.
ارسال پیامک با خط خدماتی : برای ارسال پیامک غیر تبلیغاتی مانند ارسال کدفعال سازی، تبریک تولد و… استفاده می شود.

ارسال پیامک تبلیغاتی به شماره های مسدود :

ارسال پیامک تبلیغاتی به شماره های مسدود و بلک لیست

برای ارسال پیامک تبلیغاتی به شماره مسدود، این امکان وجود دارد، که هنگام ارسال پیامک خط ارسال پیامک را +۹۸SIM انتخاب کرده و پیامک شما با شماره های سیمکارتی شرکت ما ارسال می شود، نیاز به خرید هیچ سخت افزاری نبوده و تمام مراحل به صورت نرم افزاری انجام می شود، در نهایت می توانید گزارشات ارسال پیامک و دلیوری پیامک را در بخش گزارشات سامانه پیامکی ملاحظه نمایید.

ماژول پیامک چیست؟
مشاهده

چگونه بفهمیم در بلک لیست اس ام اس هستیم؟

برای اینکه متوجه شوید ارسال پیامک به شماره های مسدود را غیرفعال کرده‌اید،در صورتی که سیمکارت شما همراه اول است عدد۲ را به ۸۹۹۹ ارسال کنید، در صورتی که پیامک تبلیغاتی شما فعال باشد پیامک ارسال شده به شما با مضمون زیر است: مشترک گرامی پیامک تبلیغاتی شما فعال است و در صورتی که پیامک تبلیغاتی شما غیر فعال باشد پیامک ارسال شده به شما به صورت زیر است، مشترک گرامی پیامک تبلیغاتی شما تا ۲۴ ساعت آینده فعال می شود.

در صورتی که مشترک ایرانسل هستید، جهت خروج از لیست سیاه ایرانسل نیز عدد ۱ را به ۵۰۰۵ ارسال نمایید. البته در صورتی که پنل پیامکی از بازدید ایده  تهیه کنید، می توانید از ترفند دور زدن بلک لیست برای ارسال پیامک تبلیغاتی به افرادی پیامک را مسدود کرده اند استفاده کنید.

نحوه عبور از بلک لیست از طریق ارسال پیامک با شماره سیمکارت در سامانه پیامکی بازدید ایده در بالا توضیح داده شد، امکان پذیر است.

خط خدماتی چیست؟

در مقابل خطوط تبلیغاتی که برای ارسال پیامک‌های بالک (ارسال پیامک انبوه) وجود دارد، خطوط دیگری وجود دارد، که به خطوط خدماتی معروف هستند.خط خدماتی همان خط تبلیغاتی است و از نظر ظاهر خط خدماتی با خط تبلیغاتی هیچ تفاوتی ندارد.

اما با خط خدماتی می توانید به شماره های مسدود پیامک بفرستید ،ولی قابلیت ارسال پیامک تبلیغاتی با خط خدماتی وجود ندارد. زیرا برای فعال سازی خط خدماتی می بایست به اپراتور سفته بدهید و تعهد بدهید که با این خطوط پیامک تبلیغاتی ارسال نمی کنید.

باشگاه مشتریان چیست؟
مشاهده

خطوط خدماتی برای ارسال پیامک های اطلاع رسانی و پیامک وب سرویس قابل استفاده است.همچنین سامانه پیامک بازدید ایده خط خدماتی اشتراکی بدون نیاز به پرداخت سفته در اختیار کاربران قرار می دهد، تا بتوانند پیامک های اطلاع رسانی خود را با خط خدماتی ما به شماره های مسدود و بلک لیست ارسال کنند.

کاربرد خط خدماتی :

– تمامی پیامکی‌هایی که از طریق وب‌سایت و اپلیکیشن‌ها برای ارسال کدفعال ساری یا تشکر از خرید ارسال می‌شوند.
– پیامک‌هایی که برای یادآوی پرداخت بدهی از داخل پنل یا از طریق وب سرویس پیامک ارسال می‌شود.
– پیامک‌هایی که مدارس و آموزشگاه‌ها برای اطلاع‌رسانی تشکیل کلاس یا اطلاع‌رسانی به والدین استفاده می‌کنند.
– پیامک‌های که دفاتر بیمه برای یادآوری تمدید بیمه ارسال می‌کنند.
– پیامک‌های تبریک تولد که به صورت خودکار از طریق دفترچه تلفن سامانه ارسال می‌شود.
– تمامی پیامک‌هایی که جنبه اطلاع‌رسانی داشته باشند و کاربر منتظر دریافت پیامک باشد، را میتوان با خط خدماتی بازدید ایده ارسال کرد.

, , , , , , , , , ,
اشتراک گذاری:

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *