بطور حتم تا به حال متوجه این نکته شده‌اید که فویل‌های آلومینیومی از ضروری‌ترین لوازم آشپزخانه هستند اما به کاربردهای اعجاب‌انگیز آنها در خیلی از مصارف خانگی توجه نکرده اید؛ در ادامه با تعدادی از این کاربردهای خلاقانه آشنا می‌شوید.

1. یک شیرینی پای خوشمزه بپزید

لبه‌های شیرینی پای خود را با نوارهای آلومینیوم بپوشانید تا خشک نشوند. پوشاندن لبه‌ها باعث می‌شود با وجود افزایش دما و پخت بیش‌تر قسمت‌های حجیم‌تر پای، لبه‌های آن بیش از اندازه پخته نشوند و نسوزند.

2. کیک‌تان را تزئین کنید

اگر قیف مخصوص به تزئین کیک در منزل ندارید، نگران نباشید، می‌توانید ورقه کوچکی از فویل آلومینیوم را به شکل قیف درآورده و خامه مخصوص کیک را درون آن بریزید . حالا می‌توانید با استفاده از این قیف پر از خامه، کیک خود را تزئین کنید.

3. قالب‌های متنوع

دوست دارید کیکی به شکل خرس برای تولد کودکان درست کنید ؟ فویل‌های ضخیم‌تر آلومینیوم بهترین گزینه برای این کار هستند. دو لایه ورقه را روی هم بگذارید و آن را به شکل خرس، خرگوش یا هر شکل دیگری که دوست دارید در آورید. حالا می‌توانید مایع کیک خود را درون قالب ریخته و برای پخت درون فر قرار دهید.

4. نرم کردن شکر قهوه ای

اگر شکر قهوه‌ای شما با گذشت زمان سفت و سخت شده ، می توانید آن را در فویلی کوچک از آلومینیوم قرار داده و برای مدت 5 دقیقه در فر 150 در جه ی سانتی گراد بپذید .شکر قهوای به همان حالت پودری قبل بر می گردد .

5. گرمای بیش‌تر

اگر گرمای رادیاتور قدیمی شما کم شده‌است می‌توانید بدون هیچ هزینه‌ای آن را افزایش دهید . برای این کار کافی است یک ورق از فویل آلومینیوم را جدا کرده و در قسمت پشتی رادیاتور بچسبانید؛ به صورتی که بتواند گرمای بیش‌تری را بازتاب دهد. با انجام این کار گرما به جای این که جذب دیوار شود، وارد اتاق شما خواهد شد.

آموزش کاردستی با شانه تخم مرغ
مشاهده

6. قیچی‌هایتان را تیز کنید

چند لایه از کاغذ آلومینیومی را روی هم قرار داده و با قیچی کند شده خود آن را چندین بار قطعه‌قطعه کنید، قیچی شما دوباره تیز خواهد شد.

7. پوشاندن کشوها و کابینت‌ها

پوشاندن کشوها و کابینت‌های آشپزخانه با فویل‌های آلومینیومی علاوه بر سهولت در تمیز شدن، به دلیل بازتاب مناسب نور، سبب افزایش نور آشپزخانه شما خواهد شد .

8. جواهرات خود را تمیز کنید

برای انجام این کار لازم است کاسه‌ای را برداشته و با کاغذ آلومینیومی بپوشانید ، ظرف را با آب گرم پر کرده و کمی پودر رخت‌شویی(فاقد مواد سفید کننده) داخل آن بریزید؛ جواهرات را داخل محلول ریخته و بعد از یک دقیقه کاملا آب‌کشی کنید. جواهرات‌تان را در معرض هوا بگذارید تا خشک شود. می‌توانید از این محلول برای برق انداختن ظروف نقره‌ای هم استفاده کنید .

9. اتو را تمیز کنید

آهار لباس شما به اتو چسبیده و باعث می‌شود اتو کندتر حرکت کند؟ در این صورت یک فویل آلومینیومی برداشته و آن را با اتوی داغ خود اتو کنید. به این ترتیب اتوی شما دوباره تمیز خواهد شد.

10. جا‌به‌جایی لوازم سنگین

برای جا‌به‌جایی لوازم سنگین منزل می‌توانید از فویل‌های آلومینیومی استفاده کنید. ورقه‌ها را به نسبت مناسب بریده و در زیر پایه‌های وسیله مورد نظر خود قرار دهید. حالا می‌توانید از خاصیت لیز بودن ورقه‌ها بهترین استفاده را برده و وسیله را به محل دلخواه‌تان منتقل کنید . فراموش نکنید که رویه مات ورقه لیزتر است و بهتر است روی زمین قرار داده شود.