تزئین خانه به کمک بادکنک‌های رنگی یکی از ساده‌ترین ایده‌هایی است که هر مادری می‌تواند به‌سادگی و باکمی حوصله آن را اجرا کند. در حال حاضر بادکنک‌ها تنوع رنگی زیادی دارند و در فروشگاه‌های مربوط به تزئین جشن تولد نمونه‌های متنوعی از آن‌ها پیدا می‌شود. اگر به‌زودی تولد فرزندتان در پیش است و در مورد تزئینات خانه سردرگم هستید، این پیشنهاد‌های ساده و ارزان‌قیمت به شما کمک می‌کند تا جشن تولدی شاد و زیبا برگزار کنید و با خلاقیت بیشتر، فرزندتان و مهمانان را خوشحال‌تر کنید.

1. بادکنک در داخل تورهای رنگی ساده

درصورتی‌که می‌خواهید طرحی نو دراندازید از این پیشنهاد غافل نشوید. کافی است به بازار یا پارچه‌فروشی سری بزنید و تعدادی تور سفید و رنگی تهیه کنید. سپس بادکنک‌ها را باد کرده و دورشان را با تور بپوشانید. می‌توانید از تورهای ساده استفاده کنید.

2. براق کردن بادکنک‌ها

کمی ذوق و سلیقه به خرج دهید و تزئینات دیگری مانند گل‌های رنگی، پولک‌های بزرگ و… را روی تورهای ساده بچسبانید. این دیگر به خلاقیت خودتان بستگی دارد و اینکه چقدر می‌خواهید برای زیباتر شدن فضای جشن وقت بگذارید.

3. گل­سازی با بادکنک

برای پوشاندن یک دیوار سفید و ساده به سراغ بادکنک‌های مختلف بروید و آن‌ها را روی دیوار نصب کنید. می‌توانید با بادکنک‌ها گل‌های زیبایی بسازید. آن‌ها را حول یک محور دایره شکل روی دیوار بچسبانید و سپس بادکنک رنگی دیگری را در مرکز دایره قرار دهید. بادکنک‌ها را با باد هلیوم پرکنید تا صاف و مرتب روی دیوار قرار گیرند و برای نصب آن‌ها دچار دردسر نشوید.

4. عدد تولد بادکنکی

قرار است شمع روی کیک تولد فرزند شما چه عددی باشد؟ طرح همین عدد را مجسم کنید و بادکنک‌ها را به شکل این عدد روی دیوار بچسبانید. برای زیبایی بیشتر از کاغذهای رنگی کمک بگیرید.

طراحی اتاق بازی كودكان
مشاهده

5.بادکنک­‌ها بر روی در

برای اینکه فرزندتان را سورپرایز کنید صبح روز تولد و قبل از بیدار شدن او، تعدادی بادکنک را روی در اتاقش آویزان کنید تا وقتی از خواب بیدار می‌شود آن‌ها را ببیند. برای کودکانی که مدرسه می‌روند این ایده را زمانی اجرا کنید که خانه نیستند تا وقتی ظهر به خانه می آیند با دیدن این بادکنک‌های آویزان خوشحال شوند. بادکنک‌ها می‌توانند در شب تولد و حتی تا چند روز بعد هم به همین حالت روی در باقی بمانند تا یادآور خاطره خوش روز تولدش باشند.

6. نوشته‌های جالب و شکل‌های خنده‌دار بر روی بادکنک

یک ماژیک مشکی بردارید و قبل از باد کردن بادکنک­‌ها، متن یا شکل‌های جالب و بامزه‌ای روی آن‌ها بکشید. سپس بادکنک‌ها را باد کنید. به‌این‌ترتیب بادکنک‌های متفاوت و خاصی برای تزئین جشن تولد کودک تهیه می‌کند.

7. غوطه‌ورسازی بادکنک در اکلیل

قبل از اینکه بادکنک‌های ساده را باد کنید کمی چسب ماتیکی روی آن‌ها بکشید و بعد در ظرفی پر از اکلیل فروببرید. سپس بادکنک‌ها را باد کنید. به‌این‌ترتیب بادکنک‌های ساده به اشیایی درخشان و زیبا برای تزئین جشن تولد تبدیل می‌شوند.

8. کاغذهای رنگارنگ در داخل بادکنک

یک ایده جالب تزئینی این است که قبل از باد کردن بادکنک‌ها کاغذهای رنگی ساده یا براقی را داخلشان بریزید و سپس آن‌ها را باد کنید. البته زمانی که کودکان بازیگوش بادکنک‌ها را بترکانند، کاغذها در سراسر اتاق پخش می‌شوند. پس اگر از بابت پخش شدن کاغذهای رنگی در سرتاسر خانه دلخور نمی‌شوید و دلتان می‌خواهد بچه‌ها در این روز شاد و آزاد باشند، این ایده را اجرا کنید.

9. هدیه‌های همراه با بادکنک برای کودکان

برای زیبایی میز جشن تولد بچه‌ها از بادکنک‌ها کمک بگیرید تا کودکان را شادتر کنید. بعضی از خوراکی‌ها را داخل پاکت‌های مقوایی ریخته و بادکنک پرشده با باد هلیوم را به آن‌ها وصل کنید. علاوه بر این می‌توانید به پایه بعضی از ظروف غذا هم بادکنک وصل کنید. اگر می‌خواهید در پایان تولد به کودکان هدیه­ دهید یک بادکنک با بند بلند هم به هدیه موردنظر متصل کنید. به‌این‌ترتیب می‌توانید به بهانه‌های مختلف بادکنک‌ها را به جشن تولدها راه دهید و کاری کنید مهمانان کوچولو با چهره‌های شاد و خوشحال خانه شما را ترک کنند.

10. ریسه‌ای از بادکنک­‌ها

یک پیشنهاد سریع و ساده برای تزئین جشن تولد این است که یک روبان بزرگ تهیه کنید، آن را با پونز به دو سر دیوار وصل کرده و سپس بادکنک­‌های باد شده را در فواصل مختلف به این روبان متصل کنید. به‌این‌ترتیب حال و هوای خانه به‌سادگی تغییر می‌کند و فضای شادی به وجود می‌آید. می‌توانید از بادکنک‌های یکرنگ استفاده کنید یا رنگین‌کمانی از بادکنک‌های زیبا داشته باشید. اگربرای تولد تم مشخصی دارید از بادکنک‌های مرتبط با تم موردنظر برای تزئین استفاده کنید.