اغلب خانم‌ها به لباس بیرون از خانه و مهمانی حسابی اهمیت می‌دهند، اما در خانه، گاهی یادشان می‌رود که لباس خوب، هم برای روحیه خودشان خوب است و هم، روی روحیه بقیه اعضای خانواده اثر می‌گذارد.
به خصوص اگر دختر دارید، می‌توانید با دخترتان لباس ست کنید و با این کار ساده، به او احساس پیوند با مادرش را هدیه بدهید. بقیه اعضای خانواده و به خصوص پدر خانواده هم از دیدن این هماهنگی لذت خواهند برد و خلاصه، یک تیر است و چند نشان. برای این که بتوانید ست مادر و دختری خوب و قابل قبول و حتی چشمگیری بپوشید،  قرار نیست نه دخترتان مثل بزرگترها لباس بپوشد و نه شما زیادی کودکانه. کافی است طرح و رنگهای هماهنگ را با چاشنی خلاقیت خودتان بیامیزید. البته راحتی لباس خانه را هم فراموش نکنید.

پیراهن‌های رنگارنگ
پیراهن‌های رنگارنگ و راحت، به خصوص برای نیمه اول سال عالی هستند. اگر مثل هم پیدا نکردید، به پارچه‌های خوش آب‌ورنگ رجوع کنید. دوختن پیراهن‌های راحتی خانه خیلی ساده است.

اگر نگران جمع و جور کردن پیراهن بلند هستید، یا دخترتان خیلی با لباس‌های بلند راحت نیست و مثلا برای جمع‌وجور کردنش مشکل دارد، می‌توانید پیراهن را کوتاه‌تر بگیرید و با یک لگ نخی راحت آن را بپوشید. لگ‌ها معمولا در سایزهای مختلف با طرح مشابه پیدا می‌شوند. کافی است با رنگ‌های پیراهنتان هماهنگ باشند.

تونیک‌ها
یک جایگزین خیلی خوب برای پیراهن، تونیک‌ها هستند که هم بلند و گشاد و راحتند و هم، تنوع بالایی دارند و می‌تونید از رنگ‌های مختلف ست هم پیدا کنید.

طرز تهیه ماسک صورت خانگی با آلوئه ورا
مشاهده

تیشرت ساده و شلوارک‌های رنگی
یک گزینه خیلی شیک برای ست کردن لباس خانه، استفاده از تیشرت‌های ساده با شلوارک‌های رنگی است. تیشرت‌های سفید خیلی گزینه‌های خوبی برای ست کردن هستند.

طرح تیشرت با طرح شلوار یا شلوارک
شاید خیلی وقت‌های بتوانید تیشرت‌هایی پیدا کنید که سایز خودتان و دخترتان موجود باشد، اما شلوار یا شلوارک نداشته باشد. خودتان خلاقیت به خرج بدهید و برایش شلوارک مناسبی انتاب کنید. به رنگ‌ها و طرح دقت کنید. خودتان تجسم کنید که کار هم هماهنگی خواهند داشت یا به قولی، هر کدام ساز خودش را خواهد زد؟ اگر هماهنگ و چشم‌نواز هستند یعنی با هم ست شده‌اند.

جرات داشته باشید
برای انتخاب لباس خانه، قدری باید جرات به خرج بدهید. از انتخاب رنگ‌های هیجان‌انگیز نترسید. هر چه رنگ‌های شادتر و طرح‌های بامزه‌تری انتخاب کنید، روی روحیه خودتان و بقیه موثرتر است. تازه، مجال خوبی است که به بهانه ست کردن با دخترکتان، طرح‌هایی که در فرصت‌های دیگر به تنهایی نمی‌پوشید را بر تن کنید و لذت ببرید. بالاخره مادر شدن این لذت‌ها را هم دارد!