دستگیری ۱۹۶ اخلالگر اقتصادی در تهران/تعیین وقت محاکمه برای ۹۰ نفر

سخنگوی قوه قضائیه از دستگیری ۱۹۶ اخلالگر اقتصادی در تهران خبر داد.

حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای در یکصد و سی و دومین نشست خبری خود اظهار کرد: در روزهای گذشته هفته نیروی انتظامی را داشتیم که لازم می‌دانم از این نیروی جان‌برکف و زحمتکش تشکر کنم. نیروی انتظامی در ماه‌های اخیر به‌طور خاص در مبارزه با قاچاقچیان و اخلالگران اقتصادی، یکی از یاران جدی قوه قضائیه بوده است و توانسته قدم‌های خوب و مؤثری را بردارد که بنا به نظر کارشناسان این اقدامات مؤثر بوده است.

وی افزود: ما در آستانه اربعین حسینی(ع) هم هستیم که این روز را گرامی می‌داریم و امیدواریم همه کسانی که عاشق اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) هستند، موفق شوند این سفر را به‌خوبی و با طمأنینه و آرامش کامل انجام دهند و قوه قضائیه هم در حد ضرورت به همه نیروهایی که در این خصوص مسئولیت دارند کمک می‌کند.

سخنگوی دستگاه قضا به پرونده‌های اخیر اقتصادی اشاره کرد و گفت: در تهران از ابتدای اقداماتی که برای مبارزه با اخلالگران به‌خصوص ارز و نظامات ارزی داشتیم، 196 نفر دستگیر شدند که 13 نفر آنها در همین روزهای اخیر دستگیر شدند. واقعاً به همه مردم عزیزمان و کسانی که متأسفانه در بازار غیرمجاز فعالیت ارزی دارند هشدار می‌دهم و یادآوری می‌کنم که موضوع را جدی بگیرند و هم برای خود و خانواده‌هایشان مشکل ایجاد نکنند.

محسنی‌اژه‌ای افزود: در غیر از مسئله اعدام، احکام اینها قطعی است و بدانند که هیچ گونه اغماضی نمی‌شود و دلیلش هم روشن است، زیرا در شرایطی که دشمن فشار مضاعف برای معیشت مردم دارد، این دور از انصاف و انسانیت است که یک عده‌ای برای سودجویی یا خدای نکرده برای همدستی با دشمن، فشار بیاورند.

اضافه شدن مدافع مصدوم السد به تمرینات و اعلام برنامه سفر به تهران
بررسی کنید

وی تصریح کرد: تاکنون در تهران 49 مورد کیفرخواست صادر شده که برخی چهار یا 10 متهم دارد و برای بیش از 90 نفر از کسانی که برای آنها کیفرخواست صادر شده، تعیین وقت شده است و چند مورد هم هست که هنوز تعیین وقت نشده است.

محسنی اژه‌ای گفت: در استان سیستان و بلوچستان هم 17 نفر در روزهای اخیر بازداشتی داشتیم که در سیستم بانکی نفوذ کرده و حدود 100 میلیون دلار گرفته بودند و می‌خواستند 300 میلیون دلار بگیرند. بخشی از 100 میلیون دلار را به خارج از کشور ارسال کردند و بخشی را داخل کشور به‌صورت غیررسمی فروختند. در خراسان رضوی چهار نفر، در همدان هفت نفر و برخی استان‌های دیگر هم یک الی دو بازداشتی داشتیم.

وی گفت: عده‌ای هم در روزهای گذشته احکام‌شان قطعی شده که تعدادی از آنان در نظام ارزی و تعدادی در قاچاق سوخت یا قاچاق کالا دخالت داشتند.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخی بگذارید