سفر نمایندگان ترامپ به ۳۰ کشور برای جلب حمایت از تحریم‌ها علیه ایران

دولت آمریکا در تلاش برای جلب حمایت‌های بین‌المللی از تحریم‌ها علیه ایران نمایندگان خود را به بیش از ۳۰ کشور اعزام کرده است.

«گروه اقدام ایران» که وزارت خارجه آمریکا چند وقت پیش تشکیل آن را اعلام کرد تا کنون برای همراه کردن شرکت‌ها و دولت‌ها با تحریم‌ها علیه ایران به بیش از 30 کشور فرستاده اعزام کرده است.�

بلومبرگ گزارش داده کارکنان گروه اقدام ایران که ریاست آن را «برایان هوک» به عهده دارد در سکوت خبری سفرهایی را به پایتخت‌های کشورهای مختلف انجام داده و با مقام‌های کشور و نمایندگان شرکت‌ها دیدار و درباره تحریم‌های ایران گفت‌وگو کرده‌اند.�

فرستاده‌های دولت آمریکا در این سفرها به شرکت‌ها هشدار داده‌اند در صورت عدم همراهی با تحریم‌ها و ادامه تجارت با ایران با تحریم‌های دولت آمریکا مواجه شده و دسترسی آنها به نظام مالی آمریکا قطع می‌شود.�

از جمله اهداف این گروه محقق کردن اهداف دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا برای رساندن صادرات نفت ایران به صفر است.�

بلومبرگ نوشته در حالی که فرستاده‌های دولت ترامپ این امیدواری را می‌دهند که عربستان و کویت، کسری ناشی از فروش نفت ایران را در بازارهای جهانی جبران خواهند کرد، قیمت نفت خام در روزهای گذشته به بالاترین رقم در چهار سال گذشته رسیده است.

نفت خام در روزهای گذشته به بیش از 85 دلار به ازای هر بشکه رسیده است. اکتبر میلادی سال گذشته، قیمت هر بشکه نفت خام 55 دلار بود.

بلومبرگ نوشته افزایش قیمت نفت ممکن است� تهدیدی علیه «گروه اقدام ایران» به شمار رود، زیرا ممکن است باعث شود ترامپ ناگهان در قبال ایران تغییر رویه بدهد.

امیرحسین فتحی: شفر درباره حضور مربی جدید چیزی به ما نگفته است/ به‌اندازه پرسپولیس ارز ثانویه گرفته‌ایم
بررسی کنید

ترامپ سابقه چنین چرخش‌های ناگهانی در مواضعش را دارد و� � قبلاً رویکرد تهاجمی‌اش در قبال� کره شمالی را به صورت ناگهانی تغییر داده و دنبال توافق با این کشور برآمده است.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید