گزیده اشعار گروس عبدالملکیان منتشر شد

گزیده اشعار گروس عبدالملکیان منتشر شد

این کتاب با مقدمه‌اى مفصل آغاز مى‌شود که شامل گفت‌وگویى جامع پیرامون مسائل شعر امروز است. این گفت‌وگو را شهرام پارسامطلق، شاعر و روزنامه‌نگار با گروس عبدالملکیان انجام داده است.

در مقدمه این مجموعه، عبدالملکیان به مقولاتى مانند فلسفه شعر، نقش و جایگاه شعر در جامعه و تاریخ، جریان‌هاى شعر امروز ایران، تاثیر فضاى مجازى بر ادبیات و چند و چون اصطلاح غلط ساده‌نویسى پرداخته است.

پس از بخش اول، گزیده‌اى جامع از شعرهاى گروس عبدالملکیان آمده است که انتخاب این شعرها توسط شاعر اتفاق افتاده و به شکلى کیفى روند 20 سال شاعرىِ وی را نشان مى‌دهد.

شعرهاى این کتاب منتخبی از پنج کتاب «پرنده پنهان»، «رنگ‌هاى رفته دنیا»، «سطرها در تاریکى جا عوض مى‌کنند»، «حفره‌ها» و «پذیرفتن» است که به ترتیب 14، 19، 17، 16 و 25 اثر از این مجموعه‌ها در این گزینه آمده است.

در یکى از شعرهای این کتاب می خوانیم:

«آخرین پرنده را هم رها کرده‌ام

اما هنوز غمگینم

چیزى در این قفس خالى هست

که آزاد نمى شود»

گروس عبدالملکیان از شاعران تاثیرگذار شعر امروز است که تجربه‌هایش در حوزه تخیل و روایت‌هاى سوررئالیستى، فرم‌هاى درونى متنوع و ساخت فضایى سهل ممتنع؛ بر بخشى از بدنه شعر این دو دهه تاثیر گذاشته است و همین امر موجب شده تا نشر مروارید گزیده‌اى از وى را در کنار گزینه‌هایى از شاعران تاثیرگذار معاصر منتشر کند.

گزینه اشعار گروس عبدالملکیان در 240 صفحه، با قطع رقعى و با قیمت 26 هزار تومان از سوی انتشارات مروارید به بازار کتاب آمده است.

عطریانفر: انتقام موشکی سپاه از تروریست‌ها آثار ارزشمندی برای کشور دارد / حمایت مردم از اقدامات بازدارنده سپاه
بررسی
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید