گزارش: کدام مقام صهیونیست گفته بود به احترام “موشک ایرانی” کلاه از سر بر می‌دارم؟

یوزی رابین مدیر اسبق برنامه موشکی رژیم صهیونیستی همان کسی است قدرت موشکی ایران را تحسین کرده و گفته که به احترام یکی از موشک‌های ایرانی کلاه از سر برمی‌دارم.

گزارش: کدام مقام صهیونیست گفته بود به احترام “موشک ایرانی” کلاه از سر بر می‌دارم؟.رهبر معظم انقلاب اسلامی در بخشی از بیانات خود در اجتماع ده‌ها هزار نفری بسیجیان در ورزشگاه آزادی با اشاره به توان دفاعی و موشکی جمهوری اسلامی فرمودند: “چند سال پیش از این، یک مقام صهیونیست درباره یکی از موشک‌های ما گفته بود من به احترام کسی که این موشک را طراحی کرده است کلاه از سر بر میدارم.

اشاره رهبر انقلاب به صحبت‌های یوزی رابین مدیر اسبق برنامه‌های موشکی اسرائیل در سخنرانی 17 جولای سال 2015 در واشنگتن درباره برنامه موشکی کشورمان است که وی در آن سخنرانی، توان موشکی جمهوری اسلامی ایران را تحسین کرده بود.

یوزی رابین بین سال‌های 1991 تا 1999 مسئول برنامه موشکی رژیم صهیونیستی بوده است. وی از آن زمان به بعد، اظهار نظرهای زیادی درباره برنامه و توان موشکی ایران انجام داده است که در سطح منطقه و جهان بسیار مورد توجه قرار گرفته است.


یوزی رابین مدیر اسبق برنامه موشکی اسرائیل

مدیر اسبق برنامه موشکی رژیم صهیونیستی در 17 جولای 2015 در جریان یک سخنرانی در واشنگتن آمریکا به بررسی ابعد مختلف و توان موشکی و فضایی جمهوری اسلامی می‌پردازد.

این کارشناس صهیونیست در ابتدا به بررسی یکی از مشهور ترین موشک‌های ایرانی به نام فاتح 110 پرداخته و از این موشک اینگونه یاد می‌کند: ایرانی‌ها توانسته‌اند با ارتقا یک راکت 610 میلیمتری آن را تبدیل به موشکی برای شکست دادن سامانه های دفاع  موشکی کنند تا بتوانند پایگا‌ه‌های آمریکا و متحدانش در منطقه را مورد هدف قرار دهند. “من یک مهندس هستم و به عنوان یک مهندس باید بگویم که ایرانی ها در برنامه فاتح 110 به خوبی کار کرده اند.”

گزیده اشعار گروس عبدالملکیان منتشر شد
بررسی


موشک فاتح -110

مدیر اسبق برنامه موشکی رژیم صهیونیستی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به راکت فجر-5 هدایت شونده اشاره می‌کند و می‌گوید: دیدن  تصویر این راکت در اسرائیل توجه ما را به خود جلب کرد. ایرانی ها قطر راکت های خود را کاهش داده و این به این معنا است که این سلاح در بحث دقت پیشرفت داشته و در حال حاضر شبیه به سلاح GLMRS ساخت آمریکا است. “به نظرم ایران در این بخش در سطح قدرتهای جهانی عمل می کند.”


فجر 5 هدایت شونده

رابین با اشاره به بالک‌های نصب شده روی کلاهک موشک‌های بالستیک ایرانی تاکید می‌کند: “باوجود چنین موشک‌هایی که از دقت بالایی برخوردار هستند ایران دیگر نیازی به سلاح هسته‌ای ندارد و می‌تواند کشوری مانند اسرائیل و مصر را فلج کند.”


موشک بالستیک عماد با کلاهک مجهز به بالک‌های هدایت کننده

اما بخش مهم صحبت‌های یوزی رابین که رهبر انقلاب نیز به آن اشاره کردند، مربوط به موشک کروز زمینی سومار است. وی با اشاره به توان بالای مهندسان کشورمان می‌گوید: ایرانی‌ها یک بار در سال 2012 میلادی به برنامه ای برای ساخت موشک کروز حمله به اهداف زمینی به نام “مشکات” اشاره کرده اما تصویری از آن را نشان ندادند. در نهایت موشک سومار را رونمایی کردند.  من به سرعت این موشک ایرانی را با کا اچ 55 روسی مقایسه کرده و متوجه شدم که این نه یک کپی چینی، بلکه یک کپی ایرانی از موشک مورد نظر است. احتمالا موتور جتی هم که بر روی این موشک نصب شده است از نمونه روسی متفاوت است. “این یک دستاورد بزرگ مهندسی برای ایرانی ها است. این یک کپی نیست. من از لحاظ تکنیکی به احترام افرادی که این کار را انجام دادند کلاه از سر برمی‌دارم و به آنها احترام می گذارم.”

فوتبال جهان| جنگ میان یوفا و فیفا بر سر برنامه‌های اینفانتینو/ تهدید اروپایی‌ها به ترک جلسه شواری فدراسیون جهانی
بررسی


موشک کروز زمینی سومار

وی در بخش پایانی صحبت‌های خود در این نشست می‌گوید: “ایران این دستاوردهای موشکی را در شرایط تحریم به دست آورده است، تصور کنید اگر این کشور تحریم نباشد چگونه می تواند برنامه خود را گسترش دهد.”

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

  • خانه
  • اخبار
  • سیاسی
  • گزارش: کدام مقام صهیونیست گفته بود به احترام “موشک ایرانی” کلاه از سر بر می‌دارم؟