چند خبر کوتاه از تئاتر

هفتمین برنامه «عصری با نمایش» به نمایشنامه خوانی «توضیح صحنه» نوشته و کار کیوان سررشته اختصاص دارد. این نمایشنامه روزهای پنجشنبه و جمعه 12 و 13 مهر ماه در خانه نمایش مهرگان نمایشنامه خوانی می‌شود اما اجرای آن در روز جمعه ، به دلیل همزمانی با شهادت امام زین‌العابدین (ع) به جای ساعت 15 راس ساعت 20 و سی دقیقه برگزار خواهد شد.

از سوی گروه اجرایی این جلسه عنوان شده است که «توضیح صحنه» اجرایی است درباره‌ی مکان و خاطره. از دریچه‌ی خاطرات به مکان نگاه می‌کند و از دریچه‌ی مکان به سراغ خاطره می‌رود. این پروژه‌ ادامه‌دار، در هر مرحله تلاش می‌کند هدف خود را در شکل جدیدی از امکانات بیانی تئاتر و ویژگی‌های محل اجرای خود بیابد. «توضیح صحنه» یک تئاتر دراماتیک نیست؛ به این معنا که در آن نشانی از تقابل، پلات و شخصیت‌های نمایشی نیست.

این نمایشنامه که نوشته و کار کیوان سررشته است، با نقش‌خوانی خود او، وانا همتی، نوید فیاض، آلینا ویسی، محمد خاکساری، یکتا نجات‌پور نمایشنامه خوانی می‌شود.

نمایشنامه «عشق لرزه» به نویسندگی اریک امانوئل اشمیت و کارگردانی شیوا خسرومهر در خانه نمایش مهرگان خوانش می‌شود.«عشق لرزه» اثری از نویسنده، نمایش‌نامه‌نویس و فیلسوف فرانسوی اریک امانوئل اشمیت است که توسط شهلا حائری ترجمه و به کارگردانی شیوا خسرومهر شنبه 14 مهر ماه، ساعت 20 خوانش می‌شود.

در این اثر کسری ذوالفقاری، شیوا خسرومهر، ماندانا عصری، گلشید بحرانی و عسل لباسچی به ایفای نقش پرداخته و سایر عوامل عبارتند از: مشاور کارگردان مصطفی موسوی منش، توضیح صحنه خوان کتایون سیف الهی، دستیار کارگردان امید شکرانه و علیرضا حمداللهی، موسیقی حسین عطری، نور مصطفی اسفندیاری، عکس نیلوفر رازمند، تبلیغات رسانه ای رضا فیروز جایی، هماهنگی مصطفی گلی ومجری طرح آموزشگاه نیان.

نمایشنامه «مُرده ریگ» به قلم تهمینه محمدی و کارگردانی پریا طاهری نیز در  شنبه 14 و 21 مهرماه 97 ساعت 20:30 در عمارت نوفل لوشاتو روی صحنه می‌رود.

مریم علی‌نیا، ساغر رادنژاد/بهاره خالقی، رُزمریم کاظمی، پریا طاهری و فرید فرمانبرداری خوانشگران این اجرا هستند.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید