داوران بخش نمایشنامه‌نویسی جشنواره مقاومت معرفی شدند

داوران بخش نمایشنامه‌نویسی جشنواره مقاومت معرفی شدند

روابط عمومی جشنواره تئاتر مقاومت اعلام کرده است «ایوب آقاخانی»، «داوود دانشور» و «صادق رشیدی» به‌عنوان داوران بخش‌نمایشنامه‌نویسی شانزدهمین جشنواره تئاتر مقاومت معرفی شدند.

«ایوب آقاخانی» مدرس دانشگاه، نویسنده، کارگردان و بازیگر تئاتر، رادیو و تلویزیون بوده و یکی از نویسندگان صاحب سبکی است که حرکت او در چند مورد از آثارش به سمت فضای مقاومت و جنگ باعث تولید آثار شاخصی چون «اروند خون»، «پیاده در مه»، «تکه‌های سنگین سرب»، «آسمان و زمین»، «فصل خون»، «کابوس شب نیمه آذر» و «هفت عصر هفتم پاییز» شده است. او مؤلف سی‌ودو عنوان کتاب و نویسنده نمایشنامه‌های متنوع و متفاوتی چون «زنانی که به بزها خیر شدند»، «مرثیه‌ای برای یک سبک‌وزن»، «زمین مقدس»، «امپراتور آنجلو» و «کسوف» بوده و همچنین آثار بسیاری را نیز کارگردانی و در آثار کارگردانان مهمی بازی کرده است. ایوب آقاخانی تقریباً دو دهه است که در دانشگاه‌ها کشور درام‌نویسی تدریس می‌کند و مؤسس و سرپرست گروه تئاتر پوشه می‌باشد.

«داوود دانشور» مترجم، نویسنده و کارگردان آثاری چون «چکامه رستاخیز» و «پای پیاده است» بوده وی همچنین نمایشنامه‌های چون «جاده» و «بیداری» را نیز ترجمه کرده است.

«صادق رشیدی» مدرس دانشگاه، پژوهشگر تئاتر و مؤلف کتاب‌های چون «فرایند نگارش نمایشنامه» و «تقابل فرهنگ و طبیعت در تعزیه» بوده است.

 مهلت ارسال متون به این بخش مطابق جدول زمان‌بندی‌شده در فراخوان تا شهریور 97 بوده است.

شانزدهمین جشنواره تئاتر مقاومت به دبیری امیر نصیر بیگی و به همت بنیاد فرهنگی روایت فتح آذرماه سال جاری در تهران برگزار خواهد شد.

کشتی آزاد قهرمانی زیر ۲۳ سال جهان| قیاسی با شکست حریف آمریکایی راهی نیمه نهایی شد
بررسی
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

افزایش بازدید ، بهبود رتبه سایت و ...

دیدگاهتان را بنویسید