دانش آموزان روستای محروم حسین آباد دشتروم بویراحمد صاحب مدرسه شدند

مدرسه ابتدائی 3 کلاسه روستای محروم حسین آباد دشتروم از توابع شهرستان بویراحمد با حضور معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد، مدیر امور شعب بانک مسکن، مدیرکل آموزش و پرورش، فرماندار بویراحمد، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس عصر امروز افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه در برخی از مناطق این استان با کمبود فضای اموزشی روبه‌رو هستیم، گفت: بطرف کردن مشکلات کنونی بدون حضور خیرین رفع نمی‌شود.

هادی‌ زارع‌پور با تاکید بر اینکه در شهر مادوان و روستاهای اطراف واقع در 5 کیلومتری یاسوج با بحران فضای اموزشی روبه‌رو هستیم، افزود: در این زمینه دغدغه داریم و امیدواریم به گونه‌ای عمل شود که حتی شاهد ترک تحصیل یک دانش آموز نباشیم.

مدیر شعب بانک مسکن کهگیلویه و بویراحمد نیز در این آئین با اشاره به رسالت اصلی این بانک گفت: بانک مسکن به عنوان یک بانک تخصصی- توسعه‌‌ای رسالت خطیر برآورده کردن نیاز اساسی مردم به ویژه اقشار کم درآمد یعنی مسکن را بر عهده دارد.

مهدی آل وردی افزود: در ‌بانک مسکن استان در راستای سیاست‌های کلان دولت تاکنون بیش از 8 هزار و 800 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده که این رقم معادل سه برابر منابع‌ جذب شده استان است.

آل وردی رتبه بانک مسکن در پرداخت تسهیلات را یادآور شد و گفت: در بین شبکه بانکی استان بانک مسکن با اختلاف معنی داری از حیث پرداخت تسهیلات رتبه اول را در اختیار دارد ‌که با روند فزاینده پرداخت انواع تسهیلات از جمله خرید و ساخت مسکن از محل صندوق مسکن یکم، تعمیرات مسکن ‌و بهسازی بافت‌های فرسوده شهری و روستایی به طور حتم پیشرو شبکه بانکی در پرداخت تسهیلات است.

فوتبال جهان| راجا ناینگولان: بهانه‌های مارتینس برای دعوت نکردن من به تیم ملی بلژیک تأسف‌آور بودند
بررسی

مدیر شعب بانک مسکن  کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اقدامات این بانک در حوزه مسئولیت اجتماعی، ادامه داد: در سال‌های اخیر بانک مسکن بیش از 18 پروژه خیری ساخت مدرسه را در دستور کار قرار داده که تا پیش از این 9 مدرسه را در مناطق کم برخوردار کشور به بهره‌برداری رساند و امروز شاهد افتتاح دهمین مدرسه بانک هستیم که خوشحالیم با پیگیری‌های صورت گرفته در این استان و در این روستا ‌که مستحق فضای آموزشی مناسب بود، با نام “مدرسه شهدای بانک مسکن حسین آباد دشت روم” به وقوع پیوست.

آل‌وردی اعتبار پروژه مدرسه شهدای بانک مسکن حسین آباد دشت روم را 3 میلیارد و 780 میلیون ریال عنوان کرد و افزود: این مبلغ از محل هزینه امور فرهنگی قرعه کشی حساب‌های قرض الحسنه سال  1394 تامین شده و در 16 آبان 96 کلنگ پروژه بر زمین زده شد که امروز ‌و کمتر از 11ماه به به بهره‌برداری رسید.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه 30 درصد مدارس استان نیازمند تخریب، بازسازی و مقاوم‌سازی است، گفت: در مهرماه امسال 49 پروژه آموزشی و ورزشی در قالب 165 کلاس درس با اعتباری افزون‌بر 27 میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.

جهان محرابی خواستار ورود خیرین در زمینه مدرسه سازی و رفع مشکلات مجود در نقاط مختلف این استان شد و افزود: 100 مدرسه استان سرویس بهداشتی ندارد و یا سرویس بهداشتی آنها نیازمند تعمیر است.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید