بلیت قطار امسال گران نمی‌شود/بسته حمایتی از شرکت‌های ریلی آماده شد

سعید محمدزاده در جمع خبرنگاران در پاسخ به تسنیم، اظهار کرد: با توجه به حمایت‌های خوب دولت، هیچ برنامه‌ای برای افزایش قیمت بلیت قطارهای مسافری در سال‌جاری نداریم.

وی با اشاره به تهه چند بسته حمایتی از شرکت‌های ریلی، افزود: راه آهن جمهوری اسلامی ایران هیچ واگنی را خریداری نمی‌کند و تمام برنامه دولت یرای توسعه حمل‌ونقل ریلی توسعه توسط بخش خصوصی و با استفاده از ظرفیت‌های داخلی است.

وی تصریح کرد: در این راستا با استفاده از تبصره 18 قانون برنامه بودجه 97 برنامه خوبی برای ساخت واگن در داخل کشور و توسعه واگن‌های مسافری تهیه شده است.

مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به پرسش تسنیم مبنی بر این‌که برخی کارشناسان حمل‌ونقل بر این باورند برخی درخواست‌های شرکت‌ها برای خرید خارجی ضروری نیست، اظهار کرد: بنگاه‌ها به دنبال این هستند که بیشترین بهره‌وری را داشته باشند و در صورت وجود جنس ایرانی، اولویت آنها خرید داخلی است.

محمدزاده بیان کرد: برای حمایت‌ از شرکت‌ها و تخصیص ارز دولتی به آنها پیگیری‌های زیادی از شورایعالی ترابری صورت گرفته و این شورا مصوبه ای در این زمینه داشته است. از سوی دیگر وزیر راه و شهرسازی مکاتبات متعددی برای تخصیص ارز دولتی به شرکت‌ها جهت بخش‌های خدماتی و قطعات یدکی  داشته است.

وی بیان کرد:‌ در صورت عدم تصویب، راه‌آهن برای جلوگیری از آسیب به پیمانکاران بخش ریلی بسته‌های حمایتی را تهیه کرده که به ستاداقتصاد مقاومتی ارسال شده است.

صدور مجوز ۳۳۰ پرواز فوق‌العاده اربعین/ آغاز فروش بلیت از ۲۴ مهر
بررسی کنید
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

  • خانه
  • اخبار
  • بازار
  • بلیت قطار امسال گران نمی‌شود/بسته حمایتی از شرکت‌های ریلی آماده شد