رادیو قرآن با «ایستگاه ۴۱» روانه اراک شد

رادیو قرآن با «ایستگاه ۴۱» روانه اراک شد

چهل‌و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در حالی در استان مرکزی افتتاح شد که رادیو قرآن با ویژه‌برنامه «ایستگاه ۴۱» این رویداد قرآنی را پوشش می‌دهد.

مراسم افتتاحیه چهل‌و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن سه‌شنبه، 10 مهرماه در مجتمع کوه نور شهر اراک برگزار و به‌صورت زنده از شبکه رادیویی قرآن پخش می‌شود.

رادیو قرآن علاوه بر پخش مراسم افتتاحیه و همچنین، پخش تمام قسمت‌های این دوره از رقابت‌ها ویژه‌برنامه‌ای را با عنوان «ایستگاه 41» از محل برگزاری مسابقات در مجتمع کوه نور تقدیم مخاطبان خواهد کرد.

مراسم گشایش مسابقات سراسری قرآن کریم از لحظاتی پیش در محل برگزاری مسابقات در کوه نور اراک با حضور مقامات کشوری و استانی از جمله نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی، استاندار و نمایندگان مردم استان مرکزی در مجلس شورای اسلامی و استانداران استان‌های مختلف آغاز شد.

این در حالی است که چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم از دهم تا بیست و سوم مهرماه در اراک برگزار می‌شود که قاریان و نخبگان قرآنی در 2 گروه خواهران و برادران در رشته‌های مختلف حفظ، ترتیل، قرائت، اذان، دعاخوانی، تفسیر و معارف به رقابت می‌پردازند.

براساس برنامه‌ریزی این دوره از مسابقات در چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم برادران در چهار گروه در هفته نخست از 10 تا 16 مهر به رقابت می‌پردازند و بعد از آن هم خواهران در مرحله دوم یعنی از 16 تا 23 مهرماه مسابقات خود را برگزار می‌کنند.

در روزهای برگزاری مسابقات برنامه‌های جنبی متنوعی از جمله برپایی محافل انس با قرآن، کرسی‌های تلاوت قرآن مشتمل بر 25 کرسی، برپایی نمایشگاهی از دستاوردهای قرآنی در بیش از 25 غرفه توسط دستگاه‌ها در جوار محل مسابقه، مسابقات پیامکی، رونمایی از کتاب سوره‌های سرخ با هدف معرفی 63 شهید قرآنی استان مرکزی، برپایی محفل انس با قرآن با حضور 700 دانش‌آموز در کانون امام علی(ع) با مشارکت آموزش و پرورش در نظر گرفته شده است.

بهترین‌های بخش معارف مسابقات سراسری قرآن مشخص شدند
بررسی کنید
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید