«رندان تشنه لب» سروده‌هایشان را به خالقان حماسه کربلا تقدیم کردند

«رندان تشنه لب» سروده‌هایشان را به خالقان حماسه کربلا تقدیم کردند

شب شعر عاشورایی «رندان تشنه لب» با یاد کردن از شاعران فقید، شهدای هشت سال دفاع مقدس به امام حسین(ع) و یارانش تقدیم شد.

«رندان تشنه لب» سروده‌هایشان را به خالقان حماسه کربلا تقدیم کردند

به گزارش باشگاه خبرنگاران, شب شعر عاشورایی «رندان تشنه لب» شب گذشته(یکشنبه 8 مهر) در سالن سوره حوزه هنری برگزار شد. در ابتدای این شب شعر، رسالت بوذری که اجرای آن را برعهده داشت، گفت: در ابتدای این شب شعر باید از ابوالفضل زرویی نصرآباد یاد کنم که محفل «رندان تشنه لب» را راه‌اندازی کرد تا بدانیم وقتی صحبت از امام حسین(ع) در میان است، شاعران حوزه طنز چطور می‌توانند شعر عاشورایی بسرایند. بعد از آن از باید از تلاش‌های سید محمد سادات اخوی، شهرام شکیبا، امیرحسین مدرس، حاج حسن سلطانی، محمدحسین نیرومند و همه عزیزانی تشکر کنم که هریک به سهم خود با رندان تشنه لب همراه شدند.

وی افزود: همچنین لازم است از زنده یادان سید حسام‌الدین حسینی و حاج محسن فیضی یاد کنم. یادم است محسن فیضی یک سال در سالن سوره و در همین برنامه گفت با این که صدایم یاری نمی‌کند، اما آمده‌ام که عرض ادبی به ساحت ائمه(ع) کنم.

در ادامه اسماعیل امینی برای شعرخوانی به روی سن رفت و شعری را در وصف حضرت علی اکبر(ع) سرود. عباس احمدی نیز نوبت شعرخوانی خود را بعد از خواندن یک دوبیتی، با شعری که از ردیف حضرت زهرا(س) برخوردار بود، دنبال کرد.

سعید بیابانکی شاعر و طنزپرداز کشورمان نیز شعری را که از مفاهیم انتقادی نیز برخوردار بود، در پیوند با مضامین عاشورایی خواند. در یکی از ابیات برگزیده شعر خود آمده است: «بزرگ فلسفه قتل شاه دین این است/ که مرگ سرخ به از زندگی ننگین است»

خدابخشی راهی بیمارستان شد/ حضور در گرندپری منچستر در هاله‌ای از ابهام
بررسی

امید مهدی‌نژاد با اعلام خبر انتشار کتاب جدید خود در آینده‌ای نزدیک، شعری را به شهید محسن حججی تقدیم کرد. در ادامه شعرخوانی حافظ ایمانی حال و هوای خاصی به حاضران در سالن بخشید و مرشد میرزاعلی نیز به منقبت‌خوانی پرداخت.

مجتبی احمدی با خوانش شعری در وصف امام حسین(ع) و سید جواد میرصفی با شعری در همین مضمون نوبت‌های بعدی شعرخوانی در این محفل را به خود اختصاص دادند. ابوالفضل زرویی نصرآباد که مهمان ویژه شب شعر عاشورایی «رندان تشنه لب» بود، نیز قصیده شناخته شده خود با ردیف «دست» را تقدیم حضرت ابوالفضل(ع) کرد.

وی پیش از خواندن قصیده خود بیان کرد: اگر این شعر ارزش و اعتباری دارد، به نفس گرم و تشویق‌های دوستان و همراهان عزیزی چون رسالت بوذری است و در ادامه با مطلع «شراره می‌کشدم آتش از قلم در دست/ بگو چگونه توان برد سوی دفتر دست» شعر خود را آغاز کرد.

صابر قدیمی تنها ترانه محفل «رندان تشنه لب» را به حضرت ابوالفضل(ع) تقدیم کرد. یوسفعلی میرشکاک نیز با یکی از سروده‌های خود در این شب شعر به مداحی پرداخت و از علی انسانی کسب اجازه کرد. شعر خود را برای این روزگار و متناسب با ویژگی‌های آن سروده است و از شهدای جنگ تحمیلی یاد کرد.

حمیدرضا برقعی، احمد علوی، ناصر فیض و محمود حبیبی کسبی نیز در نوبت‌های بعدی شب شعر عاشورایی «رندان تشنه لب» به روی سن رفتند و به شعرخوانی پرداختند. اجرای آوازی بامداد فلاحتی در همراهی با ساز نی پایان بخش محفل «رندان تشنه لب» بود. این محفل که هر ماه با عنوان «در حلقه رندان» برگزار می‌شود، در ماه‌های محرم و صفر با عنوان «رندان تشنه لب» با خوانش اشعار آیینی و عاشورایی همراه می‌شود.

داعش مسئولیت حمله به اتوبوس حامل مسیحیان در مصر را برعهده گرفت
بررسی
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

افزایش بازدید ، بهبود رتبه سایت و ...

دیدگاهتان را بنویسید