مایع ظرف‌شویی ممکن است جزء اصلی کنار سینک آشپزخانه باشد، اما قدرت تمیز کردن آن در همهٔ قسمت‌های خانه بسیار مفید است. به این دلیل که این مایع ملایم است، اغلب یک گزینه بسیار عالی در مقایسه با مواد شیمیایی قوی‌تر به شمار می‌رود (علاوه بر این به‌احتمال خیلی زیاد شما یک ذخیرهٔ همیشه آماده از مایع ظرف‌شویی را زیر سینک دارید). دفعه بعد که خانهٔ خود را تمیز می‌کنید این روش‌های جدید را برای استفاده از این مایع کف دار در نظر بگیرید.
لکه های چرب، لباس، مبل، سینک، آشپرخانه، مایع ظرفشویی، کابینت، زیباییف فوت وفن، نکات خانه داری

لکه‌های چرب روی لباس را پاک‌کنید

آیا روی پیراهن خود لکهٔ سس سالاد دارید؟ کمی مایع ظرف‌شویی را روی لکه بمالید و آب بکشید (این روش برای از بین بردن لکه‌های دور یقه نیز بسیار مؤثر است). مایع ظرف‌شویی برای پاک کردن لکهٔ اکثر پارچه‌ها (حتی پشم قابل شستشو و ابریشم که ممکن است با مادهٔ لباس‌شویی دارای آنزیم‌های ضد لک آسیب ببینند) به‌اندازهٔ کافی ملایم است.

کف زمین را به‌خوبی پاک‌کنید

برای تبدیل یک سطل آب گرم به یک پاک‌کنندهٔ مفید کف زمین، تنها دو قاشق غذاخوری مایع ظرف‌شویی به آن اضافه کنید. از این محلول روی سطوح وینیل یا کاشی استفاده کنید، اما برای تمیز کردن سطوح ساخته‌شده از چوب سخت از استفاده از این محلول خودداری کنید (آب می‌تواند باعث تاب برداشتن تخته‌ها شود)

مبلمان پاسیو را تمیز کنید

یک قطره مایع ظرف‌شویی به یک‌کاسه آب گرم اضافه کنید و از آن برای تمیز کردن میز و صندلی بیرون از خانه استفاده کنید. سپس با استفاده از شلنگ باغچه آن‌ها را آب بکشید.

استفاده از نشاسته کاساوا برای تغذیه‌ جهان
مشاهده

جواهرات خود را جلا دهید

اضافه کردن کمی مایع ظرف‌شویی با آب‌معدنی گازدار، روشی سریع برای تمیز کردن زیورآلات است. کف ایجادشده آزاد کردن کثیفی‌ها را تسهیل کرده و کمک می‌کند که مایع ظرف‌شویی وارد شکاف‌های کوچک شود. آب‌معدنی گازدار و مایع ظرف‌شویی را در یک‌کاسه مخلوط‌کنید، زیورآلات را به مدت پنج دقیقه در آن خیس کنید و سپس آن را در کف تکان دهید. از یک مسواک نرم برای سابیدن و شستن هر چرک سرسختی استفاده کنید.

شانه‌ها و برس ها را تمیز کنید

با استفاده از محلول کف دار چند قطره مایع ظرف‌شویی مخلوط در آب گرم، با تجمع محصولات آرایشی- بهداشتی و موی چرب در برس‌ها و شانه‌ها مبارزه کنید.

لباس‌های قابل شستشو با دست را بشویید

در هنگام ناچاری، می‌توانید یک قاشق غذاخوری مایع ظرف‌شویی را به‌جای مادهٔ شوینده‌ای که برای شست‌وشوی لباس‌های ظریف با دست از آن استفاده می‌کنید، به‌کارگیرید.

مگس‌های میوه را به دام انداخته و از بین ببرید

سه قطره مایع ظرف‌شویی را به یک‌کاسه سرکه (که مگس‌های کوچک مزاحم را جذب می‌کند) اضافه کنید. مایع ظرف‌شویی کشش سطحی را کاهش داده و درنتیجه پشه‌ها فرورفته و غرق می‌شوند.

لکه‌های روی فرش‌ها را از بین ببرید

یک قاشق غذاخوری مایع ظرف‌شویی را در دو فنجان آب گرم حل کنید و یکپارچهٔ سفید و تمیز آغشته به این محلول را روی لکه قرار دهید تا آن را به خود جذب کند. این کار را تکرار کنید تا لکه کاملاً جذب پارچه شده و از روی فرش پاک شود. سپس با استفاده از یک اسفنج با آب سرد تمیز کنید و با یکپارچهٔ تمیز خشک‌کنید.

این ربات زنده با ماهیچه‌های حلزون دریایی حرکت می‌کند
مشاهده

کابینت‌های آشپزخانه را پاک‌کنید

هنگام پختن غذا، کابینت‌ها هم مانند وسایل آشپزی (ابزار پخت‌وپز) می‌توانند چرب شوند. برای پاک کردن کثیفی کابینت‌ها مقداری مایع ظرف‌شویی را به یک بطری اسپری حاوی آب گرم اضافه کنید و با استفاده از آن روی کابینت‌ها را اسپری کنید. سپس با پارچه‌ای که به‌خوبی چلانده شده شستشو و خشک‌کنید.

لکه‌های روغن را از روی بتون محوکنید

اگر لکه‌ای روی کف گاراژ می‌بینید آن را با جوش‌شیرین بپوشانید و سپس مقداری مایعظرفشویی روی آن بریزید. آن را با یک برس پلاستیکی بسابید و اجازه دهید چند ساعت در این حالت بماند. آن را آب بکشید و این روند را تکرار کنید تا لکه از بین برود.