آیت‌الله سیدمحمد سعیدی ظهر امروز در دیدار جمعی از اعضای شورای فرهنگی استانداری قم که در حرم مطهر حضرت معصومه (س) برگزار شد، با اشاره به برخی از مشکلات اقتصادی و تحریم‌های موجود در کشور اظهار داشت: باید با اطلاع‌رسانی و شفافیت لازم مردم را در همراهی با نظام تشویق کنیم.

وی با بیان اهمیت توجه و واگذاری امور به افراد متخصص و ماهر در مباحث اقتصادی افزود: مباحث اقتصادی از پیچیدگی‌ها و سختی‌های ویژه‌ای برخوردار بوده که لازم است تا افراد متخصص و ماهر درباره آن‌ها اظهارنظر کرده و در پی حل آن باشند، ورود افراد غیرمتخصص به این امور سبب بروز جنجال‌های رسانه‌ای در فضای مجازی می‌شود.

امام‌جمعه قم گفت: ورود افراد غیرماهر به مباحث تخصصی سبب ایجاد مشکلات جدید می‌شود، بحران و چالش‌ها باید به صورت کاملاً تخصصی و فنی موردبررسی و تجزیه‌وتحلیل قرار گیرند، چراکه وقتی این عرصه‌ها از افراد متخصص خالی می‌شود افراد غیرماهر و نابلد با سوء انتظاراتی که دارند سبب آشفتگی و تشویش بیشتر بازار می‌شوند.

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) ادامه داد: همراهی مردم و جامعه با مشکلات و چالش‌های اقتصادی موجود با شفاف‌سازی و فکر سالم ممکن است و اگر مردم از حقیقت و عوامل مشکلات اقتصادی به درستی آگاه شوند با مسئولان همراه می‌شوند، بخشی از مشکلات اقتصادی کشور به عامه مردم مربوط می‌شود.

سعیدی ابراز کرد: داشتن روحیه جهادی از نیازهای اساسی مدیران کشور است چراکه در صورت وجود روحیه نیت خیر و پاکدستی در بین مدیران در کنار تخصص و مهارت هیچ قدرت بزرگی نمی‌تواند ضربه‌ای به نظام وارد کرده و مردم نیز همراهان خوبی خواهند بود.

نماینده مردم اندیمشک در مجلس: ترور ابزار دشمن برای خدشه بر اقتدار ایران اسلامی است
مشاهده