همایش تجلیل از بانوان رزمنده و ایثاگر دروان دفاع مقدس کردستان ظهر امروز با حضور رئیس سازمان نشر ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس، مسئولان استان و شهرستان و جمعی از بانوان در سالن شهدای گمنام سنندج برگزار شد.

رئیس سازمان نشر ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس در این مراسم با بیان اینکه به احترام صبر و پایداری خانواده‌های معظم شهدا که در مسیر تاریخ اسلام نقش شایسته‌ای ایفا کرده‌اند، سر تعظیم فرود می‌آورم اظهار داشت: شهدای گرانقدر جان خود را برای اسلام و اعتلای نظام تقدیم کردند.

مریم مجتهدزاده به راهکار‌های مقابله با جنگ نرم دشمن اشاره کرد و افزود: با بهره‌گیری از ساز و کار‌های مختلف، می‌توان از اعمال تهدیدات نرم پیشگیری کرد و با مداخله‌های مؤثر، دامنه اثرات اجتماعی، فرهنگی و سیاسی آن‌ها را کاهش داده و یا از میان برد.

وی با اشاره به نقش زنان در دوران دفاع مقدس و اکنون گفت: امروزه شاهد آن هستیم که زنان توانسته‌اند توانمندی‌های خود را در زمینه گوناگون علمی، پژوهشی و اجرایی به اثبات برسانند.

رئیس سازمان نشر ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس تصریح کرد: در طول دوران هشت سال دفاع مقدس، همه کشور‌ها یک طرف و کشور ما تنها و بدون امکانات روز در برابر دشمنان ایستادگی کردیم، به گونه‌ای که حتی سیم‌خاردار را وارد می‌کردیم اما با مقاومت و ایثار رزمندگان توانستیم پیروز میدان شویم.

مجتهدزاده با تاکید بر ترویج فرهنگ شهادت و ایثار در جامعه افزود: جوانان ما باید شهدا را بشناسند و این فداکاری‌های آنان را الگوی خود قرار دهند و بدانند اگر امروزه ایران به افتخارات علمی فراوانی دست یافته، مرهون صلابت و از خودگذشتگی شهدا بوده است.

مدیر الهلال: در قدرتمندترین گروه لیگ قهرمانان آسیا قرار گرفتیم
مشاهده

مسئول بسیج جامعه زنان کردستان نیز در این مراسم اظهار داشت: زنان ایران اسلامی در طول هشت سال دفاع مقدس دوشادوش مردان در صحنه‌های مختلف حق علیه باطل حضور پررنگی داشتند و در برابر دشمنان ایستادگی کردند.

ناهید منصوری با یادآوری خاطراتی از دوران جنگ افزود: ملت ایران در دوران دفاع مقدس، از تمام هستی و زندگی خودشان گذشتند و با حضور گسترده در جبهه‌های جنگ دشمنان را شکست دادند و اجازه تصرف یک وجب از خاک ایران را به دشمنان ندادند.

براساس این گزارش؛ در پایان این مراسم باشکوه از ده نفر از بانوان رزمنده و ایثارگر کردستانی تجلیل شد و از کتاب اقلیم آسمانی که خاطرات ده شهیده زن مریوانی در آن نوشته شده است، رونمایی شد.