7 پیشنهاد برای ساماندهی کیف‌های بی‌سامان

بهترین زمان برای درک مزیت مرتب بودن کمد وقت‌هایی است که خانم‌ها به یک مهمانی از پیش تعیین نشده دعوت می شوند؛ در چنین شرایطی یک کمد لباس طبقه‌بندی شده برای خودش معجزه است! فردی را در چنین شرایطی تصور کنید که کمد قفسه‌بندی شده‌ای دارد و به فرد دیگری فکر کنید که با وجود مرتب بودن کمد لباسش، وسایل آن تفکیک شده نیست. البته نه می‌توان به فرد اولی یک احسنت جانانه گفت و نه به فرد دوم برچسب شلخته زد. واقعیت این است که مرتب نگه‌داشتن کمدی که قابلیت تفکیک لباس، کیف و کفش، روسری و… را نداشته‌باشد کمی سخت است چون با یک مهمانی رفتن غیر‌منتظره، همه‌چیز بهم می‌ریزد. در ادامه به شما خواهیم گفت چطور کیف منظم‌تری داشته باشید تا از شر شلختگی بخشی از کمد خلاص شوید!

1. کیف‌ها را تفکیک کنید

برای تفکیک کیف در فضای کوچک، از نکته‌های فراوانی می‌توان نام برد که حتما خیلی از شما با آزمون و خطا تجربه‌اش کرده‌اید. اولین نکته مهم، تفکیک کیف‌های مختلف است. می‌توان کیف‌ها را براساس سایز یا کاربرد آن دسته‌بندی کرد. مثلا کیف‌های کوچک، متوسط و بزرگ، یا کیف‌های دستی، دوشی، کوله، یک طرفه و… . حتی اگر شاغل هستید، بهتر است کیف‌های محل کار و مهمانی را از هم تفکیک‌کنید.

2. از قفسه‌های آماده کمک بگیرید

اگر کمد لباس بزرگ دارید که هیچ، اما در صورت استفاده از کمدهای دیواری (که فضای قفسه بندی به صورت جزئی تر را ندارند) می‌توانید کمی خلاقیت به خرج دهید. در این شرایط می توانید از باکس‌های آماده کمک بگیرید که به صورت پارچه‌ای یا چوبی در بازار موجودند. این باکس‌ها را می‌توان در طبقه بالای کمد‌دیواری قرار داد. فراموش‌نکنید که ابعاد آن را براساس سایز کیف‌ها انتخاب کنید. بهتر است تعداد قفسه‌ها بیش از تعداد کیف‌ها باشد. نکته مهم اینکه در صورت لزوم کیف‌های پر استفاده‌تر را داخل کمد آویزان کنید.

3. پشت در آویزان کنید

نمونه آویزهای لباس و کیف را حتما دیده اید. جای این وسیله پشت در اتاق است؛ یعنی جایی که از بیرون دیده نمی‌شود. این آویزها برای قرار‌دادن کیف بسیار کاربردی است. به ویژه اگر می‌خواهید کیف‌هایی پرکاربرد دم دست و جلوی چشم‌تان باشند.

متولدین ماه تیر درچه خانه ای به آرامش میرسند؟
بررسی

4. چوب لباسی مخصوص کیف بخرید

بهترین راه‌حل برای شمایی که کمد کوچک و فضایی کم در اختیار دارید، آویختن کیف‌ها به صورت عمودی است. برای این کار می‌توانید از چوب‌رختی‌هایی استفاده‌کنید که این امکان را به شما می‌دهند. منظور آن‌هایی است که بیش از چند میله‌ افقی دارند. البته به‌صورت مجزا، برای کیف هم چنین آویزی وجود دارد. گیره‌های بزرگ تعبیه شده روی آن امکان آویختن چندین کیف در امتداد هم را برای شما فراهم می‌کند. این نمونه یا مشابه آن را می‌توانید در فروشگاه‌هایی زنجیره‌ای بزرگ یا پلاستیک‌فروشی‌های مدرن تهیه کنید.

5. درست و اساسی طبقه‌بندی کنید

اگر امکان قفسه‌بندی کردن کمد را دارید هیچ گزینه‌ای بهتر از این نیست؛ به ویژه برای فضاهای کوچک. به این خاطر که به‌غیر از فضایی برای کیف‌ها، تکلیف باقی لباس‌ها و روسری و کفش‌ها هم مشخص می شود! برای کمدهای کوچک و بخش هایی که باربر نیستند (یعنی قرار نیست وزنی را تحمل کنند) از تخته‌هایی با ضخامت کمتر استفاده می‌شود تا فضای کاربردی کمد کاهش پیدا نکند. می‌توانید با یک کمدساز مشورت کنید. بسیاری از کابینت‌سازها به‌طور تخصصی در این زمینه فعالیت نمی‌کنند؛ به همین خاطر یک کمدساز صلاحیت بیشتری برای مشورت، طراحی و اجرای کار دارد.

6.از قفسه‌های فلزی کمک بگیرید

خودتان دست به کار شوید! کافی است به نزدیک ترین فروشگاه عرضه این محصولات در محل مراجعه کنید تا انواع و اقسام قفسه‌های فلزی و سبک در ابعاد مختلف را مشاهده‌کنید. مزیت این قفسه‌ها در این است که امکان بزرگ یا کوچک کردن را به شما می‌دهد؛ چون سایز آن قابل تغییر است.

قبل از جراحی سینه این مطلب را بخوانید
بررسی

7. کیف‌ها را داخل کاور لباس جمع کنید

در نهایت اگر هیچ‌کدام از راهکارهای بالا برای شما امکان پذیر نیست، کاورهای کیف و در صورت در دسترس نبودن، کاور لباس تهیه کنید تا کیف‌هایی که کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند را داخل آن قرار دهید. بعضی از کاورهای کیف ضخیم‌تر هستند و بطور داخل آن ها پارتیشن بندی شده است. این کاورها هم در فروشگاه‌های بزرگ در دسترس هستند یا می‌توانید از روی بروشور خریدشان را سفارش دهید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید