آیین تکریم و معارفه مدیرکل سابق و جدید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل ظهر امروز با حضور مسئولان استان و معاون کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور در محل سالن آفی تئاتر کانون پرورش فکری کودکان اردبیل برگزار شد.

در این مراسم از زحمات هاجر جمادیه، مدیرکل سابق کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل که به دلیل بازنشستگی از سمت خود استعفا داده بود، قدردانی و زعفر احد زاده به عنوان مدیرکل جدید این مجموعه انتخاب شد.

میزبانی استان اردبیل از جشنواره منطقه‌ای قصه گویی

معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور در این مراسم اظهار داشت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با توجه به اهداف ترسیم شده در برنامه‌های خود، متولی اصلی حوزه فرهنگی در بخش کودکان و نوجوانان بوده و باید نقش پررنگی در این رابطه ایفا کند.

محمدرضا زمردیان گفت: دستگاه‌های فرهنگی استان اردبیل نیز باید در کنار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل باشند، چرا که کانون به تنهایی در این حوزه دچار مشکل شده و نیازمند یاری و همراهی دستگاه‌های اجرایی مرتبط است.

وی افزود: توجه به موضوع آموزش مهارت‌ها و سبک زندگی برای کودکان و نوجوانان در دستور کار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قرار گرفته است که در کنار این موضوع در استانهای کشور، کانون‌های پرورش فکری کودکان و نوجوانان باید به فعالیت کتابخانه‌های سیار در مناطق محروم نیز توجه داشته باشد.

معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور تصریح کرد: باید حضور کانون در اجرای برنامه‌های فرهنگی برای مناطق محروم در سطح استان افزایش یابد تا کودکان و نوجوانان مناطق محروم کشور نیز از برنامه‌های فرهنگی به دور نباشند.

زمان و مکان لیگ جهانی کشتی آزاد و فرنگی مشخص شد
مشاهده

زمردیان بیان کرد: استان اردبیل میزبان جشنواره منطقه‌ای قصه گویی خواهد بود که امیدواریم میزبانی مناسبی از این جشنواره در استان اردبیل انجام و بتوانیم برنامه‌های بزرگتری را در این استان برگزار کنیم.

لزوم تدوین برنامه‌های هدفمند برای پرورش و تربیت کودکان

معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل در این مراسم با قدردانی از زحمات مدیرکل سابق کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل اظهار داشت: فردی که به عنوان مدیرکل جدید این مجموعه انتخاب شده سابقه خدمت 25 ساله در آموزش و پرورش را داشته و در حوزه تعلیم و تربیت نیز، به صورت مستقیم با جامعه هدف ارتباط برقرار کرده است.

علی نواداد گفت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با توجه به ارتباط با کودکان و نوجوانان، نقش حائز اهمیتی در راستای تعلیم و تربیت فرزندان ایران اسلامی داشته و باید برنامه‌های مناسب برای ارتقای باورهای دینی و اخلاق مداری کودکان توسط این مجموعه تدوین شود.

وی افزود: با توجه به جامعه هدفی که کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با آنها سر و کار دارد، باید اخلاق مداری و دین باوری همراه با مهربانی در این مجموعه وجود داشته باشند تا آینده تربیتی کودکان و نوجوانان در حد مطلوبی تحقق یابد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل تصریح کرد: باید استعدادهای نهفته در کودکان و نوجوانان در حوزه‌های فرهنگی و تربیتی شناسایی و برای پرورش و تربیت این نوجوانان برنامه‌ریزی‌های دقیق انجام شده تا شاهد بازخوردهای مثبت در آینده اجتماعی این قشر باشیم.

نواداد بیان کرد: دستگاه‌های اجرایی مرتبط با حوزه‌های فرهنگی به ویژه کودکان و نوجوانان استان اردبیل نیز باید در انجام کارهای فرهنگی یاری‌ رسان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان باشد.

ظریف: هر حمله‌ای علیه غیرنظامیان در سوریه را محکوم می‌کنیم
مشاهده

زعفر احد زاده به عنوان مدیرکل جدید کانون انتخاب شد

آیین تکریم و معارفه مدیرکل سابق و جدید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل ظهر امروز با حضور مسئولان استان و معاون کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور در محل سالن آفی تئاتر کانون پرورش فکری کودکان اردبیل برگزار شد.

زعفر احد زاده از فعالان رسانه‌ای استان اردبیل نیز از کارشناسان آموزش و پرورش که سابقه ارتباط مستقیم در حوزه تعلیم و تربیتی با کودکان و نوجوانان را در کارنامه خود دارد، به عنوان مدیرکل جدید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل انتخاب شد.

در این مراسم از زحمات هاجر جمادیه، مدیرکل سابق کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل که به دلیل بازنشستگی از سمت خود استعفا داده بود، قدردانی و زعفر احد زاده به عنوان مدیرکل جدید این مجموعه معرفی شد.