افشین اکبری در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: یکی از معضلاتی که هم اکنون در بازار موبایل وجود دارد این است که چندین نرخ برای هر کدام از گوشی‌هایی که طرح رجیستری برای آنها اجرا نشده وجود دارد و در نتیجه قیمت کفی برای گوشی وجود ندارد.

وی بیان کرد: اجرایی شدن کامل طرح رجیستری سبب می‌شود که قیمت پایه گوشی تلفن همراه مشخص شده و در نتیجه بتوان برای آن سود در نظر گرفته و مشکلات فروشندگان این دسته از کالاها رفع شود.

رئیس اتحادیه موبایل فروشان مشهد مقدس خاطرنشان کرد: هم اکنون فروشندگان تلفن همراه نمی‌توانند سود لازم را روی گوشی تلفن همراه محاسبه کنند و در نتیجه مجبور می‌شوند که سود خود را از لوازم جانبی آن دریافت کنند.

اکبری ادامه داد: البته اتحادیه در مورد برخی از لوازم جانبی نرخ‌گذاری را انجام داده که واحدها نباید از آن عدول داشته باشند اما از سوی دیگر برای بهبود وضعیت فروش لوازم جانبی تلفن همراه برخی از فروشگاه‌ها بله صورت مستقل ایجاد شده که هم قیمت مناسب‌تری دارند و هم تنوع مورد نیاز برای خرید را در اختیار مشتری قرار می‌دهند.

وی اظهار داشت: بخش خصوصی بیش از همه افراد دیگر علاقه به اجرایی شدن طرح رجیستری دارد تا تکلیف نرخ‌گذاری کالاها در بازار مشخص شده و بتوانند مانند اصناف دیگر فروش داشته باشند.

ساعتی که نشانه‌های تشنج را تشخیص می‌دهد
مشاهده