پست توئیتری اریک اشمیت رسما به معنای کناره‌گیری وی از بزرگترین سمت در کمپانی آلفابت (پدر گوگل) و بی پدر شدن کمپانی گوگل است.

مرد 62 ساله با ثروت بیش از 13 میلیارد دلار سالهاست اغلب در نقش پدر و گاهی مانندعموی بزرگ به موسسان گوگل (لری پیج و سرگئی برین) کمک کرده است و حالا ترجیح داده است تا فقط به عنوان یکی از اعضای هیئت مدیره در آینده آلفابت و گوگل ایفای نقش کند.

او از سال 2001 به سمت مدیر اجرایی گوگل برگزیده شد و تا 2011 به کار خود ادامه داد و مانند یک مهندس ساختار گوگل را وارد کمپانی تازه تاسیس آلفابت کرد. آن زمان آلفابت را پدر تازه متولد شده از گوگل نامیدند تا عظمت و اهمیت این کمپانی جدید را در دنیای آی تی یادآور شوند.

لری و سرگئی در کنار ساندر پیچای، مدیر فعلی گوگل در بیانیه‌ای رسمی نوشتند که ما معتقدیم که این تحول زمان درستی برای تکامل آلفابت است.

به گفته یکی از افراد نزدیک به موضوع، یک سالی است که آنها درباره این تحول به بحث نشسته بودند.

زمانی که گوگل فقط یک موتور جستجو بود، اریک اشمیت آمد و نظم و ساختار را به گوگل داده و آن را متحول کرد و گوگل از حالت موتور جستجوی ساده به یک کمپانی در حوزه های نقشه/ Google Map، ایمیل / Gmail، ویدئو / Youtube و دنیای موبایل و گوشی‌هوشمند / Android وارد شده و با میلیاردها کاربر اول شد و حالا ارزشش به بیش از 743 میلیارد دلار رسیده است.

با تولد آلفابت در سال 2015، اریک اشمیت مانند رئیس دولت گوگل، با رهبران جهان ملاقات کرد و بعدا وارد بازی‌های سیاسی در واشنگتن شد.

تمام دستگاه های اپل در معرض خطر هک قرار دارند
مشاهده

او به دولت اوباما بسیار نزدیک بود و تلاش زیادی برای برنده شده هیلاری کلینتون علیه ترامپ کرد که البته موفق هم نشد.

بعدا وقتی مشاوران ترامپ خواستند او را به جلسه روسای آی تی با رئیس جمهور دعوت کنند، ترامپ با متلک گفت این آقا همانی نبود که کمک کرد تا هیلاری برنده شود؟

او سالها با وندی، همسرش زندگی کرد اما این اواخر با دیگر زنان در جلسات خصوصی و غیر خصوصی دیده می‌شد که آزاردهنده شده بود و نشتن با دوست دختر جدیدش در هواپیمای خصوصی، داستان دیگری شد.

مایکل جونز از مدیران سابق گوگل درباره وی گفت: او مانند عموی بزرگ برای لری و سرگئی بوده و هست. او مانند رئیس دولت گوگل در سمت رئیس هیئت مدیره آلفابت به دنیا سفر کرد و با رهبران جهان مذاکره می‌کرد و او فرد عملیاتی بود نه مردی که بخواهد فقط مشاوره دهد. دوست داشت چیزی را بگرداند تا بگوید چگونه اجرایش کنید!