پیدا کردن شلوار بارداری شیک و راحت، کار آسانی نیست؛ اول اینکه رفتن از یک بوتیک به بوتیک دیگر و پرو کردن انواع شلوارها در وضعیت بارداری کار آسانی نیست. دوم اینکه خیلی از خانم‌ها دوست ندارند صرفاً برای 9 ماه بارداری، هزینه زیادی بابت لباس پرداخت کنند. به همین دلایل در این مقاله به بعضی از راهکارهایی می‌پردازیم که می‌توانید از طریق آن‌ها شلوار معمولی‌تان را به شلوار بارداریتغییر دهید.

1. تبدیل شلوار به شلوار بارداری از طریق جیب

فرقی نمی‌کند شلوارتان معمولی باشد یا جین، در هر دو حالت یکی از کارهایی که می‌توانید برای تبدیل شلوار به شلوار بارداری انجام دهید، این است که جیب‌ها را از جایشان ببُرید و دربیاورید!
برای این کار دو راه دارید؛ اول اینکه تمام جیب را از شلوار خارج کنید و راه دوم این است که تنها بخشی از آن را به شکل مثلث قیچی کنید. بعد از هر کدام از این کارها سراغ کش راحتی بروید که هم‌رنگ یا تکمیل‌کننده رنگ شلوار باشد و آن را به جای جیب‌ها قرار دهید و بدوزید. بهتر است قبل از دوختن، خاصیت ارتجاعی کش را چک کنید تا هماهنگ با افزایش سایزتان کش بیاید و روی شکمتان فشاری وارد نکند.

تغییر مدل جیب شلوار برای شلوار بارداری

2. بریدن مثلث کناره‌ها

اگر شلوارتان جیب ندارد یا فکر می‌کنید دردسر کشی کردن جیب‌های آن در تبدیل شلوار به شلوار بارداری زیاد است، سراغ کناره‌های شلوار بروید؛ همان قسمت‌هایی که روی بخش بیرونی استخوان لگن قرار می‌گیرند. هر دو کناره را به شکل مثلث با قیچی ببرید و به جای آن از کش یا پارچه‌ای با قابلیت کشانی استفاده کنید. استفاده از کش یا پارچه مشکی یا هم‌رنگ شلوار در این مورد توصیه می‌شود.

اضافه کردن کش به بغل شلوار

3. تغییر جلوی شلوار

یکی دیگر از راه‌های تبدیل شلوار به شلوار بارداری این است که سراغ جلوی شلوار بروید. برای تغییر این بخش دو راه متداول وجود دارد:
1. اولین راه این است که بخش زیپ و دکمه شلوار را کلاً خارج کنید و جای آن پارچه کشی یا کش معمولی قرار دهید.
2. راه دوم که برای بعضی از خانم‌ها آسان‌تر است، خارج کردن بخش بالا و جلوی شلوار و دوختن کش به جای آن است.
خوبی راه اول این است که با افزایش سایز، راحت‌تر می‌توانید کش را عوض کنید چون ناحیه کوچک‌تری را در برمی‌گیرد.

تغییر شلوار معمولی به شلوار بارداری

4. راه حل بدون قیچی!

روش دیگری که برای تبدیل شلوار به شلوار بارداری وجود دارد به مراتب از بقیه روش‌ها ساده‌تر است؛ اما یک تفاوت اصلی و مهم دارد. در روش‌هایی که تا اینجا گفتیم، تغییر شکل شلوار خیلی نامحسوس انجام می‌شود و می‌توانید شلوارتان را با بلوز بلند یا کوتاه بپوشید. راه حل بدون قیچی اما دست شما را برای پوشیدن بلوزهای بلند باز می‌گذارد.
در این روش با توجه به سایزتان یک کش پارچه‌ای یا نخ محکم با طول مناسب را داخل جادکمه‌ای بیندازید و سر آن را قلاب کنید و از این قلاب به عنوان جادکمه‌ای جدید استفاده کنید. هر چه اندازه شکمتان بزرگ‌تر شود، می‌توانید به طول کش اضافه کنید. فقط حواستان باشد که این روش بخش جلوی شلوار را باز می‌گذارد؛ بنابراین حتماً از تونیک‌های بلند استفاده کنید.

استفاده از کش برای گشاد کردن شلوار

5. تغییر قد شلوار

اگر جزو آن دسته خانم‌هایی هستید که قبل از بارداری شلوار بلند را با کفش پاشنه بلند می‌پوشیدید، بهتر است این کار را در دوران بارداری کنار بگذارید و سراغ تبدیل شلوار به شلوار بارداری بروید. کفش پاشنه بلند برای سلامت کمرتان خوب نیست و به همین دلیل هم نمی‌توانید شلوار بلند بپوشید، چون ممکن است زیر پایتان گیر کند و باعث زمین خوردنتان شود. پیشنهاد ما این است که پایین شلوار و بخش اضافه آن را دوخت دوبل یا پاکتی بزنید. بهتر است این دوخت خیلی محکم نباشد یا صرفاً از چند کوک برای نگه‌داشتن تای پایین شلوار استفاده کنید تا بعداً به راحتی آن را بشکافید و بتوانید شلوارتان را به وضعیت اولش دربیاورید.

بافتنی‌های تزیینی برای سیسمونی دختر و پسر
مشاهده