اپل عضو سابق تیم هوش مصنوعی گوگل را به خدمت گرفت

گفته می‌شود اپل به‌منظور تقویت تیم هوش مصنوعی‌، سمی بنژیو، یکی از اعضای سابق تیم هوش مصنوعی گوگل را به استخدام خود درآورده است.


بنا بر گزارش اپل‌اینسایدر، سمی بنژیو، دانشمند سابق هوش مصنوعی که در اعتراض به اخراج دو کارمند توسط گوگل، استعفا داد بود، به استخدام اپل درآمده است تا تیم جدید هوش مصنوعی کوپرتینویی‌ها تحت هدایت جان جیاناندریا را تقویت کند. این استعفا در حالی صورت می‌گیرد که سابقه‌ی فعالیت‌های بنژیو در گوگل به بیش از ۱۴ سال می‌رسد و تا پیش از این، یکی از چهره‌های شاخص بخش هوش مصنوعی این شرکت محسوب می‌شد.

همان‌طور که گفته شد، استخدام بنژیو در پی اخراج سران تیم هوش مصنوعی گوگل انجام شده است. در ماه دسامبر ۲۰۲۰، شرکت واقع در مانتین ویو، تیمنیت گبرو، بنیان‌گذار تیم هوش مصنوعی این شرکت را اخراج کرد و در ماه فوریه ۲۰۲۱، گوگل مارگارت میچل، سرپرست و بنیان‌گذار همان تیم را برکنار کرد. پس از اخراج، غول جست‌وجو از بازسازی تیم‌های هوش مصنوعی‌اش خبر داد.

قبل از عزیمت از گوگل، گبرو و میچل نگرانی‌های خود را در مورد مشکلات تنوع نژادی محل کار و رویکرد بررسی تحقیقات ابراز کرده بودند. بنژيو از دو همكار سابق خود حمايت كرد و در آن مقطع، بالاترين رتبه‌ی گوگل را داشت كه در ميان حوادث، از شركت خارج شد. گبرو در توییت خود نوشت: «سرانجام از سمی بنژیو برای ایجاد فضا و پوشش در انجام این نوع کارها متشکرم. او پشت صحنه من را بسیار حمایت می‌کند.»

بنژیو یکی از رهبران اولیه تیم تحقیقاتی Google Brain AI بود. دانشمند رایانه‌ای کانادایی در پیشرفت بسیاری از الگوریتم‌های یادگیری عمیق که به‌عنوان پایه‌ای برای هوش مصنوعی امروزی عمل می‌کنند، نقشی اساسی داشت. برادر سمی بنژیو، یاشوا بنژیو نیز یک محقق هوش مصنوعی است و در دانشگاه مونترال کار می‌کند.

از انرژی پاک تا حمل ونقل پاک؛ نیازهای آینده چیست؟
بررسی

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

افزایش بازدید ، بهبود رتبه سایت و ...

دیدگاهتان را بنویسید