مزایای ویدئو مارکتینگ برای کسب و کارها

در حال حاضر شاهد ارائه روش های متفاوت وموثری در بازاریابی اینترنتی یا دیجیتال مارکتینگ هستیم.این روش ها به سبب افزایش روند رو به رشد مشاغل و فروشگاه های اینترنتی و به تبع آن نیاز به داشتن تبلیغاتی متفاوت و تاثیرگذاردر بین رقبا دائما در حال ارتقاء هستند.یکی ازپربازده ترین و پربازخوردترین روش بازاریابی اینترنتی برای کسب وکارها ، ویدئو مارکتینگ یا بازاریابی ویدئویی یا تبلیغات ویدئویی ( Video Marketing ) است.

بر همین اساس در این مقاله به بررسی اینکه ” تبلیغات ویدیویی یا ویدیو مارکتینگ چیست؟ “، ” مزایای ویدئو مارکتینگ برای کسب وکارها  و یا اینکه چرا باید از ویدئو مارکتینگ برای معرفی خدمات و محصولات خودمان استفاده کنیم؟” می پردازیم.

بازاریابی ویدئویی، یکی از محبوب ‌ترین، پربازخوردترین و پربازده‌ ترین روندهای بازاریابی اینترنتی امروزی است که بیش از هر کمپین دیگری، نرخ تعاملات کاربران را افزایش می‌دهد.

زمانی ‌که می‌خواهید برای بودجه و تلاش‌های بازاریابی شرکت، برنامه‌ریزی کنید، با انتخاب‌های متعددی رو‌به‌رو می‌شوید. بسته به بودجه، اهداف، جدول زمانی و متغیرهای دیگر، احتمالاً روی استراتژی‌های خاصی متمرکز می‌شوید.

بااین‌حال اگر به ‌دنبال راهی برای افزایش آگاهی از برند خود هستید، باید راه جذاب ‌تری برای ارتباط با مشتریان پیدا کنید. شما باید داستانی را برای مخاطبان خود تعریف کنید که مأموریت و هدف برند را به ‌طور دقیق به تصویر بکشد. بهترین راهکاری که در سال ۲۰۱۹ شما را به این مقصد می‌رساند، سرمایه‌گذاری روی بازاریابی ویدئویی یا Video Marketing است.

بازاریابی ویدیویی چیست ؟

ویدئو مارکتینگ ( Video Marketing )چیست؟

بازاریابی ویدئویی را می‌توان جزء یکی از مهم‌ترین و اثربخش‌ترین روش‌های بازاریابی محتوایی به شمار آورد. ممکن است که، ویدئو مارکتینگ فرایند‌ی مبهم، گران و پیچیده‌ای به نظر برسد، ولی واقعاً این ‌طور نیست. ویدئو مارکتینگ می‌تواند به‌ سادگی ِتصویربرداری ازطریق تلفن همراه و اضافه کردن موسیقی مناسب و لوگوی شرکت باشد. تعاریف زیربرای بیان بازاریابی ویدیویی ارائه می شوند:

• ویدئو مارکتینگ به مفهوم ساخت ویدئو از محصولات یا خدمات و انتشار آن در رسانه های دیجیتال به منظور جذب مخاطب هدف است.
• ویدئو مارکتینگ یکی از روشهای بازاریابی است که در آن مخاطب توسط یک فیلم تبلیغاتی جذب خدمات یا محصولات یک برند می شود.
• منظور از ویدیو مارکتینگ فرایند تولید و انتشار ویدیو در وب سایت و شبکه های اجتماعی است که اهداف معرفی محصول و خدمات و همچنین جذب مشتری و افزایش فروش را دنبال کند.
• ویدیو مارکتینگ اکران ویدئو تبلیغاتی به منظور جذب مخاطب و تبدیل آن به مشتری اطلاق می شود.

مزایای ویدئو مارکتینگ برای کسب وکارها :

ویدئو مارکتینگ ؛ پربازخوردترین روش بازاریابی اینترنتی برای کسب وکارهاست . اما برای اینکه درک درستی از این موضوع داشته باشیم که چرا باید در کسب وکار خود و یا برای معرفی محصولات و خدمات خود از ویدئو مارکتینگ استفاده کنیم در ادامه همراه ما باشید.

مزایای ویدئو مارکتینگ برای کسب وکارها

افزایش نرخ تبدیل

تاکنون تحقیقات متعددی به رابطه‌ی مثبت ویدئو و افزایش نرخ تبدیل اشاره‌ کرده‌اند.در واقع یکی از مزایای ویدئو مارکتینگ افزایش نرخ تبدیل است. یک ویدیوی قانع‌کننده، کاملاً رفتار مشتریان بالقوه را تحت تأثیر قرار می‌دهد. حتی یک بازدیدکننده‌ی ساده را به یک لید (مخاطب بالقوه) تبدیل می‌کند.

اگر تیم بازاریابی بتواند ازطریق یک فیلم تأثیرگذار، احساسات و هیجانات درستی را در بینندگان به وجود آورد، به ابزار بازاریابی قدرتمندی دست‌ یافته است. از طرف دیگر ویدئو می‌تواند نکات آموزشی محصول و گواهینامه‌های مرتبط را بهتر به تصویر بکشد، که به ‌نوبه‌ی خود نرخ تبدیل را با شتاب فزاینده‌ای بالا می‌برد.

آمازون و تسلا در فهرست خطرناک‌ترین محیط کارهای آمریکا
مشاهده

تاثیر ویدئو در کمپین های ایمیل مارکتینگ

حجم بالای ایمیل‌های اسپم، بازاریابی ایمیلی را با چالشی جدی مواجه کرده است و برندها به ‌سختی تلاش می‌کنند فهرست مخاطبان را به باز کردن ایمیل‌های خود تشویق کنند. طبق آمار،اگر از واژه‌ی «ویدئو» در عنوان ایمیل‌های شرکت استفاده کنید، احتمال باز شدن ایمیل‌های شما به ‌شدت افزایش پیدا می‌کند. شاید عجیب به نظر برسد ولی ایمیل‌هایی که حاوی ویدئو هستند، بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ درصد بیشتر از سایر ایمیل‌ها باز می‌شوند.

در اغلب موارد، ‌نمی‌توانیم منکر شویم که تماشای یک ویدئو ساده‌تر از مطالعه‌ی محتوای متنی است؛ مخصوصاً اگر در ویدیوها، روش استفاده از محصول یا نکاتی را نمایش دهید که ازطریق توصیفات متنی، به ‌سادگی قابل‌ درک نیستند، بازدهی ویدئو را بیشتر می‌کنید.ویدئوهایی که نحوه‌ی انجام کاری را توضیح می‌دهند، نام برند را در صنعت مربوطه ماندگار می‌کنند.

موتورهای جست‌وجو به ویدئو ها علاقه دارند

موتورهای جست‌وجو به‌ دنبال محتوایی هستند که تعامل بیشتری با مخاطبان برقرار می‌کند. هیچ ‌چیز به‌ اندازه‌ی ویدئو، کاربران را به مدت بیشتری در صفحات وب‌سایت نگه نمی‌دارد. همچنین نباید یوتیوب را به‌ عنوان دومین موتور جستجوی بزرگ بعد از گوگل، فراموش کنیم. اگر ویدیوهای بازاریابی را علاوه‌ بر وب‌سایت، در یوتیوب نیز آپلود کنید، به‌ احتمال بیشتری در نتایج موتورهای جست‌وجو دیده می‌شوید. به‌علاوه اگر ویدئو خود را در شبکه‌های اجتماعی نیز پروموت کنید، شانس دیده شدن شما از این سقف نیز بیشتر می‌شود.

افزایش اعتمادسازی و اعتبار برند با ویدئو مارکتینگ

ویدئو راهی عالی برای ساخت «شخصیت برند» است و به شما امکان می‌دهد با بینندگان ارتباط برقرار کرده و اعتماد آن‌ها را جلب کنید. ۹۰ درصد از کاربران معتقدند که ویدیوهای محصول، در فرایند‌ی تصمیم‌گیری آن‌ها مفید واقع می‌شوند. هرچه ویدیوهای بیشتری درزمینه‌ی آموزش و اطلاع‌رسانی به مشتریان تولید کنید، پایه‌های اعتماد به برند را تقویت می‌کنید. همان‌طور که می‌دانید، افزایش اعتماد مخاطبان در صنعت بازاریابی معادل است با افزایش فروش.

ویدئو کاربر را درگیر می‌کند

یکی از بهترین امتیازاتی که فیلم‌های تبلیغاتی دارند این است که کاربر را با خود درگیر می‌کنند. در واقع اگر یک ویدیوی تبلیغاتی به خوبی ساخته شده باشد و 10 ثانیه اول آن برای کاربر جذاب باشد، احتمال دیدن فیلم تا انتها وجود دارد و این بهترین فرصت برای تیم‌های تبلیغاتی محسوب می‌شود.

استفاده از ویدیو آسان است

از مزایای ویدئو مارکتینگ استفاده  بسیار راحت از ویدیو برای کاربران ومشتریان است. در واقع کاربر به جای اینکه 30 صفحه متن در رابطه با تعمیر یا نحوه استفاده از یک کالا را بخواند، با خیال راحت می‌تواند همزمان به آموزش آن گوش داده و تصاویر آموزشی را ببیند. بنابراین زمانی که برای خواندن متن نوشتاری صرف می‌شود، بسیار بیشتر از زمانی است که صرف دیدن یک فیلم آموزشی می‌شود.

ویدیو با احساسات در ارتباط است

یکی از مزایای ویدئو مارکتینگ در صورت ساخت یک ویدیو خوب این است که ، می‌تواند احساسات بیننده را با خود درگیر کند. ساخت یک کلیپ تبلیغاتی طنز یا درگیر کردن عواطف مشتریان در ویدیو، روش‌هایی است که بازاریابان، از آن در کسب و کار خود استفاده می‌کنند.

راه‌هایی برای تضمین اعتماد مشتری
مشاهده

ویدئو احتمال به اشتراک ‌گذاری محتوا را بالا می‌برد

یکی از مباحثی که بطور مستقیم با ویدئو مارکتینگ یا بازاریابی ویدیویی در ارتباط است، وایرال مارکتینگ است. که امروزه در بسیاری از روش‌های بازاریابی به کار گرفته می‌شود.نامگذاری این شیوه بازاریابی از رشد ویروس‌ها نشأت گرفته است. این روش به صورت انتقال از یک فرد به فرد دیگر است که باعث گسترش آن می‌شود.

بنابراین وایرال مارکتینگ را می‌توان به عنوان یک روش بازاریابی معرفی کرده که تبلیغات آن با استفاده از انتقال فرد به فرد به صورت مستقیم یا غیر مستقیم انجام می‌گیرد. در این حالت، بازاریاب اصلی، تبلیغات خود را به زیر دسته‌ها انتقال داده و آنها وظیفه بازاریابی و تبلیغات در سطوح پایین را برعهده می‌گیرند. البته نکته‌ای که در اینجا باید در نظر بگیرید این است که در ماهیت چیزی که می‌خواهید به صورت ویروسی پخش شود، باید عنصر و یا ویژگی‌ای وجود داشته باشد که باعث جذب آدم‌ها و انتقال آن به یکدیگر شود.

اما حالا ارتباط  وایرال مارکتینگ با بازاریابی ویدیویی : زمانی که شما یک ویدیو را به عنوان ویدئو تبلیغاتی در شبکه‌های اجتماعی یا در رسانه‌ها به اشتراک می‌گذارید، دیده شدن ویدیو از یک طرف و پخش شدن آن در شبکه‌های اجتماعی و بین افراد مختلف باعث به وجود آمدن یک نوع بازاریابی ویروسی می‌شود. بنابراین می‌توانیم ویدیو مارکتینگ را به عنوان یک شاخه از وایرال مارکتینگ معرفی کنیم.

۹۲ در صد از مصرف‌کنندگان ویدیوهای موبایل، فیلم‌هایی را که می‌بینند، با دیگران به اشتراک می‌گذارند. پس شما فرصت خوبی در اختیاردارید تا با ویدیوهای جالب و سرگرم‌کننده، همه‌چیز را در مورد شرکت خود نشان دهید.

ویدئو از ROI بالایی برخوردار است

۸۳ درصد از کسب‌وکارها معتقدند که ویدئو، نرخ بازگشت سرمایه‌ی فوق‌العاده‌ای دارد. گرچه ویدئو ساده‌ترین و ارزان ‌ترین راه تولید محتوا نیست، ولی در طول زمان ارزش و بازدهی عالی خود را نشان می‌دهد. از طرف دیگر، ابزارهای آنلاین ویرایش ویدئو، دائماً در حال بهبود هستند و استفاده از آن‌ها هرروز مقرون‌به‌صرفه‌تر می‌شود. شما در حال حاضر با گوشی هوشمند خود نیز می‌توانید ویدیوهای زیبایی بسازید.

ویدئو مارکتینگ برای چه کسب ‌وکارهایی مناسب است؟

همه‌ی کسب ‌وکارها صرف‌نظر از اینکه چه محصولی تولید می‌کنند و در چه صنعت یا بازاری در حال رقابت هستند، استفاده از ویدیوها برای بازاریابی وب‌سایت یا وبلاگ آنها ضروری به شما می‌رود. اگر تاکنون نتیجه‌ی مثبتی از بازاریابی ویدیویی نگرفته‌اید، احتمالاً روی گزینه‌ی اشتباهی دست گذاشته‌اید.چراکه ویدئو مارکتینگ از جنبه های مختلف به دسته های متفاوت و متنوعی تقسیم می شود .انتخاب مناسب یکی ازاین انواع به رسیدن شما به اهدافتان و بهره بردن از مزایای ویدئو مارکتینگ  کمک میکند.

انواع بازاریابی ویدیویی

انواع بازاریابی ویدیویی

همه‌ی تصمیم‌هایی که در طول فرایند تولید ویدئو اتخاذ می‌شود، به هدف ویدئو بازمی‌گردد، یعنی اقداماتی که می‌خواهید بینندگان پس از تماشای ویدئو انجام دهند.

– دمو

ویدیوهای دمو (Demo Videos) نشان می‌دهند که محصول شما چگونه کار می‌کند. در ویدئو دمو، شما بینندگان را در یک تور نرم‌افزاری همراهی می‌کنید و نحوه‌ی استفاده از محصول را توضیح می‌دهید. یا محصول فیزیکی را جعبه گشایی و آزمایش می‌کنید.

–  ویدیوهای برند

ویدیوهای برند معمولاً به‌ عنوان بخشی از یک کمپین تبلیغاتی بزرگ‌تر ساخته می‌شوند و دیدگاه، مأموریت یا محصولات و خدمات سطح بالای شرکت را نمایش می‌دهند. هدف از فیلم‌های برند، ایجاد آگاهی در مورد شرکت و جذب مخاطبان هدف است.

سرمایه‌گذاران مطرحی که در بازار ارزهای رمزنگاری‌شده حضور دارند
مشاهده

– فیلم رویدادها

اگر کسب ‌وکار شما میزبان یک کنفرانس، میزگرد، حامی مالی یا هر نوع رویداد دیگری است، می‌توانید مصاحبه‌های جالبی ترتیب دهید و از آن‌ها، یا از سخنرانی‌های باکیفیت برای ویدئو مارکتینگ کسب وکار خود تصویربرداری کنید.

– مصاحبه با کارشناسان

مصاحبه با کارشناسان داخلی یا رهبران فکری صنعت، یک‌ راه عالی برای اعتمادسازی و نشان دادن اعتبار برند به مخاطبان هدف است. اینفلوئنسرهای صنعت خود را شناسایی کنید و صرف‌نظر از اینکه دیدگاه موردنظر شما را به اشتراک می‌گذارند یا خیر، نظرات و مباحثات آن‌ها را به مخاطبان نشان دهید.این یکی از روش های موثر بازاریابی ویدیویی می باشد.

– فیلم‌های آموزشی

ویدیوهای آموزشی می‌توانند نکات جدیدی به مخاطبان شما یاد بدهند، یا برای ارائه‌ی اطلاعات بیشتر در مورد کسب ‌وکار و راه ‌حل‌های شما ساخته شوند. به ‌علاوه تیم‌های فروش و خدمات نیز در زمان کار با مشتریان، از این فیلم‌ها استفاده می‌کنند. به یاد داشته باشید که ویدئوهایی که نحوه‌ی انجام کاری را توضیح می‌دهند، نام برند را در صنعت مربوطه ماندگار می‌کنند.

– ویدیوهای توضیحاتی

این ویدیوها باید به مخاطبان نشان دهند که چرا به محصولات یا خدمات شما نیاز دارند. بسیاری از فیلم‌های توضیحی، روی یک سفر تخیلی پرسونای خریدار تمرکز می‌کنند که پی یافتن راه‌حلی برای یک مشکل است. این شخص با خرید محصولات یا خدمات شرکت، مسئله را برطرف می‌کند.

– فیلم مطالعات موردی و تصدیق مشتریان

مخاطبان بالقوه، می‌خواهند اطمینان پیدا کنند که محصول شما می‌تواند مشکل آن‌ها را حل کند. یکی از بهترین راه‌های اثبات این موضوع، ساخت ویدیوهای مطالعات موردی است که مشتریان وفادار و خشنود شما را به تصویر می‌کشد. این افراد بهترین پشتیبانان و مدافعان شما هستند. این مشتریان جلوی دوربین، چالش‌های خود را یادآوری می‌کنند و توضیح می‌دهند که شرکت شما چگونه به آن‌ها کمک کرده است.

– فیلم‌های زنده

ویدیوهای زنده یا لایو، پشت‌ صحنه و چشم‌انداز خاص شرکت را به مخاطبان نشان می‌دهند. فیلم‌های زنده، نرخ و مدت تعاملات را به‌ شدت افزایش می‌دهند. مدت ‌زمانی‌ که کاربران برای تماشای ویدیوهای زنده صرف می‌کنند، ۸.۱ برابر ویدیوهای عادی است. فیلم زنده‌ی مصاحبه‌ها، سخنرانی‌ها و رویدادها، مخاطبان را تشویق می‌کند که نظرات خود را ارسال کنند و سؤالات بیشتری بپرسند.

– پیام‌های شخصی

ویدئو می‌تواند به راه بسیار خلاقانه‌ای برای ادامه‌  مکالمه یا پاسخ دادن به افراد (ازطریق ایمیل یا سایر کانال‌ها) تبدیل شود. شما می‌توانید به کمک نرم‌افزارها یا ابزارهای آنلاین، توصیه‌های شخصی‌سازی ‌شده را در قالب ویدئو آماده کنید. این فیلم‌ها تجربه ‌ای دلپذیر و منحصربه ‌فرد به مخاطبان شما ارائه می‌دهند و آن‌ها را به سمت سفر خریدار هدایت می‌کنند.

امروزه بازاریابی اینترنتی سهم زیادی در معرفی برند ومحصولات شما برعهده دارد. همچنین درجذب مشتری و افزایش فروش نیز تاثیر بسزایی دارد.همانطور که در این مقاله  شرح دادیم ،بازاریابی اینترنتی با روش های متفاوتی قابل اجراست که پربازخوردترین روش بازاریابی اینترنتی برای کسب وکارها،استفاده از مزایای ویدئو مارکتینگ  یا بازاریابی ویدیویی می باشد.

برای مطالعه مقالات دیگر ما در حوزه بازاریابی اینترنتی و موفقیت درتجارت،مهارت هایی که در حوزه پیشرفت شخصی خود باید به آن دست یابیم و… به مجله اینترنتی بازدید ایده مراجعه بفرمایید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

افزایش بازدید ، بهبود رتبه سایت و ...

 

خرید پنل اس ام اس، قدرتمندترین سامانه پیام کوتاه خاورمیانه

دیدگاهتان را بنویسید