علی عسکری  به مناسبت روز آتش‌نشانی اظهار داشت: این روز به بهانه تجلیل از حماسه آفرینی‌ها و رشادت‌های آتش‌نشانان و با هدف ترویج فرهنگ ایمنی و جلوگیری از حوادث نامگذاری شده است.

وی با بیان اینکه این روز بهانه‌ای است که یاد خاطره کسانی را گرامی بداریم که از جان خود برای جان و مال مردم می‌گذرند تا آسایش مردم حفظ شود افزود: آتش‌نشانان در خط مقدم خدمت‌رسانی در حوادث و سوانح شهری هستند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر کرمان با اشاره به اینکه سازمان آتش‌نشانی کرمان به مناسبت این روز برنامه‌هایی را تدارک دیده است گفت: رژه خودروهای آتش‌نشانی به سمت گلزار شهدا، غبارروبی، عطرافشانی و ادای احترام به مقام شامخ شهدا را آتش‌نشانان کرمانی در برنامه دارند.

وی با اشاره به دیگر برنامه‌های سازمان آتش‌نشانی کرمان گفت: دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان و شرکت آتش‌نشانان در نماز جمعه، حضور در مدارس  و ارائه نکات ایمنی برای  دانش‌آموزان، برگزاری مسابقات انشا‌ء نویسی و نقاشی ویژه دانش‌آموزان و بازدید دانش‌آموزان از ایستگاه‌های آتش‌نشانی از دیگر برنامه‌های سازمان آتش‌نشانی کرمان به مناسبت این روز است.

عسکری عنوان کرد: همایشی تجلیل از آتش‌نشانان نمونه استان کرمان با همکاری استانداری کرمان فردا برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه سازمان آتش‌نشانی سه وظیفه اصلی اطفاء حریق، امداد و نجات و ایمنی و پیشگیری را برعهده دارد گفت: در بحث اطفاء حریق و امداد و نجات در شش ماهه نخست امسال بالغ بر 2 هزار و 500 عملیات را انجام دادیم.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر کرمان با تاکید بر اینکه این تعداد آمار بالایی است که باید شهروندان نکات ایمنی را بیشتر رعایت کنند عنوان کرد: از این تعداد 300 مورد به حریق منازل مسکونی مربوط بوده است.

فوتبال جهان| نشریه تایمز: یوونتوس تیم بعدی داوید دخه‌آ خواهد بود
مشاهده

وی با بیان اینکه در بحث پشگیری اقدامات خوبی در کرمان انجام شده است افزود: شعار، هدف و رویکرد ما در سازمان آتش‌نشانی این است که رویکرد ما از مقابله به پیشگیری تغییر کرده و شعار ما شهر ایمن و تاب‌آور است.

عسکری با اشاره به اینکه در این خصوص کارگاه‌هایی هم تشکیل شده است، گفت: یکی از این کارگروه‌ها ایجاد کارگروه بررسی و پیشگیری از کارگاه‌های ساختمانی با همکاری بازرسان اداره کل تعاون کار و امور اجتماعی، نظام مهندسی و دادگستری در سطح شهر است.

وی از 300 مورد مشاوره ایمنی به شهروندان از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد و عنوان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون هزار و 600 نفر از شهروندان، دانش‌آموزان و کارمندان دولت اصول ایمنی و آتش‌نشانی را فرا گرفته‌اند.