فقط ۱۱ درصد از تعهد ۳۷۰۰ کارورز در آذربایجان شرقی محقق شده است

میر احد حسینی صبح امروز در جلسه شورای اشتغال آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه برخی شهرستان‌ها در جذب و پرداخت تسهیلات اشتغال زایی روستایی و فراگیر عملکرد خوبی داشتند اظهار داشت: برخی از شهرها هم ضعیف اقدام کردند و باید خود را به شهرهای تراز برتر برسانند.

وی با بیان اینکه در تسهیلات اشتغال فراگیر تا 7 مهرماه 1370 طرح ارسال و 167 طرح مصوب شده است، افزود: بیش از 106 درصد و بالاتر از میزان سهمیه استان، طرح به بانک‌ها ارسال شده که 20 درصد منجر به انعقاد قرارداد و 12 درصد پرداخت شده که این رقم کم است و باید پرداخت را افزایش دهیم.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه اغلب متقاضیان طرح‌های تولیدی با 18 درصد رغبت ندارند و منتظر وضعیت اقتصادی کشور و ارز هستند ابراز داشت: با این وجود، در کشور رتبه ششم تا هفتم داریم ولی بانک سپه و تجارت و ملت سه بانکی هستند که عملکرد مطلوبی در این حوزه نداشتند.

وی آمار تسهیلات مشاغل خانگی را مورد اشاره قرار داد و با بیان اینکه سهمیه سال 96 حدود 40 میلیارد تومان بود، ادامه داد: 1768 طرح به مبلغ 20 میلیارد و 375 میلیون تومان پرداخت شده است که مبالغ باقیمانده به دلیل عملکرد بانک تجارت و صادرات بوده ولی بانک ملی و مسکن حدود 100 درصد عملکرد داشت.

حسینی با تاکید بر اینکه علی رغم رقم کم تسهیلات، تعداد متقاضی زیاد است ابراز داشت: بخشی از سهمیه 96 که باقیمانده، باید آن را احیا کنیم و سهمیه سال 97 هم تخصیص یافته است.

فوتبال جهان| پسر مالک اینتر، جوان‌ترین رئیس تاریخ این باشگاه شد
مشاهده

وی با بیان اینکه سهمیه امسال با کاهش، 38 میلیارد شده و بین شهرستان‌ها در 6 بانک عامل توزیع شده است اضافه کرد: امسال هم 2800 طرح با اعتبار 18.6 میلیارد ارسال شده و هنوز پرداختی از سهم 97 آغاز نشده است.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی اجرای طرح کارورزی را مورد اشاره قرار داد و گفت: در آذربایجان شرقی تعهد استانی 3700 کارورز بود که قرارداد منعقد شده 411 مورد و حدود 11 درصد محقق شده است.

وی افزود: در طرح مهارت آموزی نیز که در استان 2666 نفر تعهد داریم، تا به امروز 2700 محقق شده و تا پایان سال نیز همچنان افزایش می‌یابد.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

افزایش بازدید ، بهبود رتبه سایت و ...

 

خرید پنل اس ام اس، قدرتمندترین سامانه پیام کوتاه خاورمیانه

دیدگاهتان را بنویسید