۱۶۰ دوربین نظارتی تا یک ماه آینده در خیابا‌ن‌های شهر قم فعال می‌شود

نشست خبری فرمانده نیروی انتظامی استان قم و معاونان وی با اصحاب رسانه استان ظهر امروز در سالن جلسات معاونت اجتماعی فرماندهی نیروی انتظامی استان برگزار شد.

در بخشی از این جلسه، علی موالی رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان قم با اشاره به چگونگی رسیدگی به شکایات، اظهار داشت: پلیس فتا به پرونده‌هایی که به آن ارجاع می‌شود رسیدگی می‌کند و تا طرح شکایتی از اشخاص اعمال نشده و از سوی دادگستری به پلیس فتا ارجاع داده نشود، پیگیری صورت نمی‌گیرد و جهت مقابله با جرائم سیاسی پلیس اطلاعات وارد عمل می‌شود.

در بخش دیگری از این جلسه، سرهنگ حسن میرقیصری سرپرست پلیس راهور نیروی انتظامی استان گفت: موضوع استاندارد نبودن شیب یکی از بریدگی‌های بلوار مرجعیت در کمیته فنی شهرداری مطرح شد که اگر راه‌حل مناسبی برای آن وجود داشته باشد، تصمیمات لازم اتخاذ می‌شود.

وی تعداد موتورسیکلت‌های شهر قم را موردتوجه قرار داد و افزود: در شهر قم قریب به 350 هزار موتورسیکلت وجود دارد و از تمامی امکانات موجود و نیروهای انسانی در جهت کاهش تخلفات موتورسیکلت‌سواران استفاده شده، اما نیاز است که از جنبه‌های فرهنگ‌سازی، اقدامات مناسبی به عمل آید تا این تخلفات به حداقل برسد.

میرقیصری ادامه داد: با همکاری‌های انجام‌شده با شهرداری قم، 160 دوربین در نقاط مختلف شهری جهت کاهش تخلفات رانندگی نصب شده و طبق وعده شهرداری، تا ظرف یک ماه آینده تمامی این دوربین‌ها فعال می‌شوند و پس از فعال شدن این دوربین‌ها، تمامی تخلفات اعم از سرعت بالا، عبور از چراغ‌قرمز، عبور از خطوط ویژه و عبور از پیاده‌روها به ثبت می‌رسد و رانندگان متخلف با اعمال قانون مواجه می‌شوند.

محمدی‌راد: جو سالن شهر مشهد بسیار سنگین بود/ مقصر شکست خودمان بودیم
مشاهده

سرپرست پلیس راهور نیروی انتظامی استان با تأکید بر لزوم انجام اقدامات مناسب جهت کاهش تخلفات، تأکید کرد: طبق همکاری‌هایی که با شهرداری قم صورت گرفته، تا پایان سال جاری، 10 دستگاه از پل‌های عابر پیاده شهر قم مکانیزه می‌شوند که این امر نیز می‌تواند نقش مهمی را در کاهش تصادفات ایفا کند.

وی پلاک‌های مخدوش شده وسایل نقلیه را موردتوجه قرار داد و خاطرنشان کرد: مخدوش کردن پلاک‌ها توسط رانندگان، جرم محسوب می‌شود و با اشخاص خاطی برخورد قانونی به عمل می‌آید.

احمد کرمی رئیس پلیس آگاهی قم نیز در بخش دیگری از این جلسه موضوع سرقت از منزل را موردتوجه قرار داد و ابراز کرد: سرقت از منازل در شش ماهه نخست سال جاری با رشد 10‌درصدی همراه بوده اما موضوع کشف به کشف 15 درصد افزایش داشته است.