“بهره‌وری از نیروی کار و سرمایه” عامل تعیین کننده رشد اقتصادی دولت‌ها است

ابوالفضل حق‌پرست ظهر امروز در حاشیه برگزاری دوره آموزشی ارتقاء توانمندی مهارتی پرسنل کارخانه کویرتایر اظهار داشت: از دیرباز در قالب تفاهم نامه‌ها و همکاری‌های دو جانبه با شرکت کویرتایر دوره‌های مختلفی را برای پرسنل کویر تایر برگزار کردیم.

وی به وظایف سازمانی فنی و حرفه‌ای اشاره کرد و افزود: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور به عنوان یک سازمان آموزش غیر رسمی در بحث مهارت آموزی کار خود را دنبال می‌کند و اهدافی نظیر آموزش و پژوهش در زمینه‌های اشتغال را دارد و علاوه بر آن ارزشیابی نیروی کار و مهارت‌آموزی آنان را بر عهده دارد.

معاون آموزشی اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی با بیان اینکه از زمان انقلاب تاکنون این سازمان خوشبختانه پیشرفت‌های زیادی داشته است گفت: در حال حاضر حدود 700 مرکز آموزشی را با بهترین تجهیزات به لحاظ آموزشی در کشور داریم که بخش دولتی ما را تشکیل می‌دهد.

حق‌پرست افزود: بخشی نیز آموزش‌هایی است که در بدنه غیر دولتی فنی و حرفه‌ای است و حدود 12 تا 14 هزار آموزشگاه غیر دولتی را در بدنه آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای داریم که در زمینه‌های مختلف آموزش‌هایی را ارائه می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: 7 هزار استاندارد شغلی مختلف داریم اعم از استانداردهای  شغلی مهارتی و شایستگی که برای مباحث مختلف و از رنج‌های مختلف وجود دارد.

معاون آموزشی اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی یادآور شد: بحث آموزش از سن 15 سال در بخش دولتی و 12 سال در بخش غیردولتی آغاز می‌شود و به لحاظ مدارک تحصیلی نیز متفاوت است.

از مرگ رؤیاها تا مرگ انسان‌ها در فوتبالیسم
مشاهده

حق‌پرست با بیان اینکه قشر زیادی از دانشجویان دانشگاه‌های مختلف برای تکمیل بخش مهارتی خود به کارگاه‌های مراکز فنی و حرفه‌ای آمده و آموزش‌ها را فرا می‌گیرند اظهار داشت: آموزش‌های ما حوزه‌های مختلفی دارد.

وی به مراکز آموزشی فنی و حرفه‌ای اشاره کرد و افزود: این مراکز شامل مراکز شهری برای کارجویان شهری، مراکز سیار شهری و روستایی، زندان، پادگان، دانشگاه و بخش آموزش در صنایع است.

معاون آموزشی اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی گفت: معمولا در اقتصاد کلان شاخصه اصلی که رشد اقتصادی دولت‌ها را تعیین می کند بهره‌وری از نیروی کار و سرمایه است.

حق پرست خطاب به پرسنل کویرتایر بیان کرد: شما به عنوان بخش نیروی کار کشور می‌توانید اثرگذاری زیادی در رشد اقتصادی کشور داشته باشید بنابراین امید است آموزش‌هایی که فرا می‌گیرد در بهره‌وری و شرکت شما نقش داشته باشد تا رشد اقتصادی خوبی را برای استان و کشور به دست آورید.

وی به جایگاه خراسان جنوبی در رده‌های آموزشی اشاره و خاطرنشان کرد: خراسان جنوبی همیشه در رده‌های آموزش جزو 5 ردیف نخست آموزش کشوری بوده است.