شاید فکر کنید لباس‌های راه‌راه تنها یک قانون دارند و آن این است که راه‌راه عمودی شما را لاغر نشان می‌دهد و راه‌راه افقی باعث چاقی‌تان می‌شود؛ اما قضیه پیچیده‌تر از این حرف‌هاست. ممکن است به تازگی وارد هفته چهارم بارداری شده باشید و به فکرتان بیفتد در ماه‌های آینده که شکمتان بزرگتر می‌شود چه بپوشید! نگران نباشید در این مقاله به انواع و اقسام خطوط راه‌راه و تأثیری که می‌توانند روی استایل شما در دوران بارداری داشته باشند، می‎‌پردازیم.

مدل لباس راه راه ؛ عمودی، افقی یا مورب؟

شاید برایتان جالب باشد بدانید خطوط راه‌راه به 15 دسته تقسیم می‌شوند! خطوط راه‌راه چند رنگ (Multicolor Stripes)، خطوط رومی (Roman Stripes)، خطوط مورب (Regimental Stripes) و دوازده نوع خط راه‌راه دیگر وجود دارند که هر کدام ویژگی‌های مخصوص به خودشان را دارند؛ اما ما برای آسان شدن کار تمام این خطوط را در سه دسته کلی و معروف‌تر قرار می‌دهیم: خطوط راه‌راه عمودی، افقی و مورب.

مدل لباس مناسب دوران بارداری

تا همین چند وقت پیش تأکید زیادی می‌شد که اگر خانمی اضافه‌وزن دارد به هیچ وجه سراغ مدل لباس راه راه با خطوط افقی نرود چون این خطوط باعث می‌شوند اضافه وزن بیشتر به چشم بیاید؛ اما مدتی است که این باور از بین رفته و صرفاً روی ضخامت خطوط تأکید می‌شود. نکته: این روزها لباس‌های راه‌راه زیادی وجود دارند که از ترکیب خطوط راه‌راه عمودی، افقی و مورب تشکیل شده‌اند. برای مثال اگر سرشانه‌های ظریفی دارید اما شکمتان به دلیل بارداری بزرگ شده، می‌توانید از لباسی استفاده کنید که روی قسمت سینه خطوط افقی داشته باشد اما پارچه بخشی که روی شکم قرار می‌گیرد، عمودی باشد. این ترکیب زیبا شما را متناسب‌تر نشان می‌دهد.

پیشنهادهایی برای دکوراسیون رنگی آشپزخانه
مشاهده

تقسیم‌بندی بر اساس ضخامت خطوط

یکی از کارهایی که کمکتان می‌کند مدل لباس بارداری راه راه درستی را انتخاب کنید، توجه به ضخامت خطوط است. بعضی از خطوط راه‌راه نازک هستند و بعضی‌های دیگر ضخیم. کارکرد اولی این است که جلب توجه زیادی نمی‌کند؛ یعنی اگر باردار هستید و دوست ندارید توجه زیادی به شکمتان که روز به روز بزرگ‌تر می‌شود جلب کنید، می‌توانید سراغ خطوط راه‌راه باریک بروید؛ اما اگر این مسئله برایتان مهم نیست سراغ خطوط پهن‌تر بروید. خطوط پهن به طور کلی توجه زیادی به خودشان جلب می‌کنند. مدل لباس بارداری خنک تابستانیرا در نی نی سایت ببینید.

لباس بارداری راه راه

رنگ خطوط مهم است؟

شاید خطوط راه‌راه سیاه و سفید را بتوان کلاسیک‌ترین نوع راه‌راه‌ها دانست. پوشیدن مدل لباس راه راه با خطوط سیاه و سفید دستتان را در ست کردن لباس با سایر رنگ‌ها و مدل‌ها باز می‌گذارد. ضمن اینکه این ترکیب رنگ اگر با خط‌های نازک همراه باشد می‎‌تواند اضافه وزن ناشی از بارداری را بهتر پنهان کند؛ اما توصیه به استفاده از این مدل به معنی این نیست که خطوط راه‌راه رنگی به دردتان نمی‌خورند. اتفاقاً اگر با تغییرات بدنتان در بارداری مشکلی ندارید، برایتان بهتر است از لباس‌هایی با خطوط رنگی استفاده کنید. با گرم شدن هوا سراغ ترکیب رنگ‌های خنک و شاد بروید و اگر بارداری‌تان به هوای سرد سال خورد، از رنگ‌های گرم استفاده کنید.

مدل لباس بارداری راه راه

دامن یا شلوار؛ مسئله این است؟

در کنار پیراهن‌های زیبا به عنوان انواع مدل لباس راه راه، می‌توانید سراغ دامن یا شلواری بروید که خطوط راه‌راه دارد. هنگام انتخاب این دو لباس به موارد زیر دقت داشته باشید:

  • اگر اضافه وزن بارداری روی پاهایتان هم تأثیر گذاشته، بهتر است از شلوارهایی با زمینه تیره و خطوط روشن استفاده کنید؛ برای مثال زمینه شلوار مشکی باشد و خطوط روی آن خطوط باریک سفید.
  • بهتر است در انتخاب شلوار سراغ مدل‎هایی با خطوط عمودی بروید و ریسک پوشیدن لباس‌هایی با خط‌های افقی را نکنید مگر اینکه خطوط بسیار نازک باشند و از هم فاصله زیادی داشته باشند.
  • از دامن‌هایی استفاده کنید که آزاد باشند و پارچه‌شان لَخت بایستد و روی قسمت شکم راه‌راه عمودی یا مورب داشته باشد.
  • خطوط مورب در دوران بارداری به دلیل خطای دید بیشتری که ایجاد می‌کنند، تأثیر بهتری نسبت به سایر خطوط دارند.
راه‌های مرتب نگه داشتن اتاق بچه‌ها
مشاهده

راه‌راه و ساده را ترکیب کنید

یکی از کارهایی که می‌توانید برای زیباتر نشان دادن مدل لباس راه راه‌ انجام دهید، اضافه کردن یک رویه ساده به آن است. فرقی نمی‌کند پیراهن راه‌راه پوشیده باشید یا یک تی‌شرت با همین طرح، با اضافه کردن یک کت تک یا کاردیگان سبک با پارچه ساده و تک رنگ، می‌توانید استایل زیبایی برای خودتان بسازید.