گیلان| عضو کمیسیون محاسبات مجلس: قیمت بنزین تا پایان سال تغییر نمی‌کند

مهرداد بائوج لاهوتی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت:‌ نرخ حامل‌های انرژی شامل بنزین و گازوئیل بر اساس مصوبه مجلس به طور قطع تا پایان امسال افزایش پیدا نکرده و بدون تغییر می‌ماند بنابراین مردم نباید به شایعات فضای مجازی در این مورد توجه کنند.

عضو کمیسیون برنامه،‌ بودجه و محاسبات مجلس عنوان کرد:‌ مسئله افزایش و دو نرخی شدن قیمت بنزین که خبر آن اخیراً توسط برخی شبکه‌های مجازی در جامعه گسترش پیدا کرده و موجبات نگرانی شدید مردم را فراهم آورده حقیقت ندارد و موضوع آن تنها در حد یک ‌شایعه است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس به بحث قاچاق اشاره کرد و اظهار داشت:‌ سالانه به میزان بیش از 20 تا 25 میلیارد دلار قاچاق وارد کشور می‌شد که با اقدامات و تمهیدات بسیار خوب دولت مقدار آن به نحو مطلوبی کاهش پیدا کرده و هم‌اکنون به حدود 12.5 میلیارد دلار رسیده است.

لاهوتی مدیریت کردن پدیده قاچاق را از افتخارات دولت دانست و بیان داشت:‌ با وجود تمام این اقدامات مفید و بسیار راهبردی دولت آن‌چه که هم‌اکنون موجبات نگرانی ما را فراهم آورده مسئله برعکس شدن قاچاق بنزین آن هم به دلیل تفاوت نرخ این فرآورده با سایر کشورهای همسایه است.

وی به پیشنهاد دولت برای افزایش قیمت حامل‌های انرژی اشاره کرد و گفت:‌ دولت در زمان تدوین لایحه بودجه سال 97 این موضوع را پیشنهاد داده بود که طبق توافق نهایی و مشترک بین مجلس و دولت مقرر شد حداقل تا پایان سال 97 قیمت فعلی حامل‌های انرژی و بنزین تغییر پیدا نکند.

آیت‌الله سعیدی: داشتن روحیه جهادی نیاز اساسی مدیران کشور است
مشاهده

عضو کمیسیون برنامه،‌ بودجه و محاسبات مجلس افزایش قیمت بنزین در سال 97 را منتفی خواند و تصریح کرد:‌ مردم اطمینان داشته باشند که قیمت حامل‌های انرژی لااقل تا پایان امسال تغییری پیدا نمی‌کند بنابراین نباید به شایعات بی پایه و اساس برخی شبکه‌های مجازی توجه کنند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس افزایش نرخ حامل‌های انرژی در بودجه سال 98 را محتمل دانست و عنوان کرد:‌ دولت باید تا پایان آذر لایحه پیشنهادی بودجه مربوط به سال 98 را تقدیم مجلس کند که بر اساس گزارشات واصله از دولت ظاهراً پیش نویس آن هم‌اکنون تهیه و تدوین شده است.