حمله هکرهای روس به ۲۰۰ روزنامه‌نگار و خبرنگار مخالف مسکو

به نوشته آسوشیتدپرس{لینک}هکرهای موسوم به Fancy Bear که ردپایشان در حمله به کمپین انتخاباتی هیلاری کلینتون در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا به اثبات رسیده، به اصحاب رسانه‌ که برخلاف نظرات دولت روسیه عمل کنند؛ حمله می‌کنند.

آسوشیتدپرس اسامی ۲۰۰ روزنامه‌نگاری که از ۲۰۱۴ بدین سو مورد حمله سایبری این گروه به انحای مختلف قرار گرفته‌اند را از گروه امنیتی Secureworks به دست آورده که در این میان نام ۵۰ روزنامه‌نگار نیویورک تایمز برجسته است. (مقاله‌نویس واسنگتن پست و گزارشگر دیلی بیست نیز در این فهرست هستند.)

۵۰ روزنامه‌نگار دیگر روس بوده که بعضا مخالف سیاست‌های مسکو عمل کرده‌اند. سایرین نیز از اوکراین، مولداوی، منطقه بالتیک و نیز اصحاب رسانه در واشنگتن هستند.

هکرهای مذکور از تاکتیک‌های کلاسیک کا.گ.ب(سازمان اطلاعات شوروی سابق) استفاده کرده و سعی کردند به نفع ترامپ وارد کارزار انتخاباتی آمریکا شوند.

عمده روش حمله هکرهای Fancy Bear یا Iron Twilight فیشینگ و ارسال ایمیل آلوده است که به محض کلیک توسط دریافت کننده، سیستم در اختیار حمله‌کنندگان قرار گرفته و دیتای شخصی به سرقت رفته و در زمان لازم علیه روزنامه‌نگار مورد سوء استفاده قرار می‌گیرد.

شاید براتون جذاب باشه بررسی کنید :
کشف برادر بزرگ‌تر دنباله دار هالی در صورت فلکی گاوران
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخی بگذارید