منابع خبری از حمله نظامیان صهیونیست به شرکت‌کنندگان در بیست و هفتمین راهپیمایی مسالمت آمیز بازگشت با عنوان جمعه انتفاضه الاقصی و زخمی شدن ده‌ها فلسطینی خبر دادند.

به نقل از المیادین، دست‌کم 80 فلسطینی از جمله یک کودک به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست در شرق نوار غزه زخمی شدند.

بر اساس این گزارش، راهپیمایی امروز مردم تحت محاصره نوارغزه با عنوان جمعه «انتفاضه الاقصی» با هدف دفاع از قبله نخست مسلمانان برگزار شده است.

شاهدان از سرنگونی یک کوادکوپتر رژیم صهیونیستی در شرق رفح در نار   غزه خبر داد.

مردم نوار غزه با عزیمت به سمت خیمه‌های بازگشت که در طول دیوار مرزی حائل در شرق نوار غزه با مناطق اشغالی 1948، راهپیمایی موسوم به جمعه انتفاضه  الاقصی را آغاز کرده‌‌اند، این تحرکات مردمی کاملا مسالمت آمیز که با هجمه وحشیانه نظامیان صهیونیست روبرو شده و تا کنون دست‌کم 186 شهید و بیش از 20 هزار زخمی به جا گذاشته، با هدف تاکید بر حق غیرقابل انکار بازگشت آوارگان به سرزمین‌هایی که در سال 1948 از آن رانده شدند از 30 مارس گذشته(فروردین 97) همچنان ادامه دارد.

هیئت عالی ملی راهپیمایی بازگشت، بیست و هفتمین راهپیمایی مسالمت آمیز بازگشت را جمعه انتفاضه الاقصی نامیده بود، این هیئت بر ادامه راهپیمایی‌های بازگشت تا تحقق تمام اهدافش به ویژه شکستن محاصره نوار غزه و بازگشت آوارگان تاکید کرد.

بر اساس گزارش شهاب،‌وزارت بهداشت فلسطین از شهادت محمد نایف الحوم 14 ساله بر اثر اصابت گلوله نظامیان صهیونیست به وی در شرق البریج خبر داد، وی از ناحیه سینه به شهادت رسیده است.

اسامی بهترین مُفسّران مسابقات سراسری قرآن اعلام شد
مشاهده

در حالی که راهپیمایی بازگشت همچنان ادامه دارد، وزارت بهداشت فلسطین از  افزایش آمار شهدا و مجروحان در نتیجه حملات  ارتش رژیم صهیونیستی به راهپیمایی بازگشت خبر داد، بر اساس این گزارش، تعداد شهدا به سه نفر و مجروحان به 180 نفر رسیده است.

آخرین خبرها از نوار غزه حاکی است که آمار شهدا به 6 نفر و مجروحان هم به 506 نفر رسیده است، نظامیان صهیونیست امروز با گلوله جنگی به سمت شرکت کنندگان در این راهپیمایی کاملا مسالمت آمیز شلیک می‌کنند.

رسانه‌های فلسطینی آخرین آمار شهدای راهپیمایی بازگشت موسوم به جمعه انتفاضه الاقصی را هفت نفر اعلام کردند.