نکات مهم برای انتخاب بهترین صندلی ماشین وکالسکه

بازدیدایده: کالسکه و صندلی ماشین از اقلام مهم سیسمونی هستند که کاربرد زیادی هم دارند. هنگام انتخاب و خرید این محصولات به نکات زیر توجه داشته باشید:
۱- محصولات باید تولید یک شرکت داخلی یا خارجی معتبر باشند.
2- استاندارد بودن محصول هم از مهم‌ترین نکات در انتخاب شما است، چون مطمئن می‌شوید که محصول از جهات مختلف مورد بررسی قرار گرفته است.
3- محصول باید راهنمای مصرف‌کننده داشته باشد تا از روش صحیح استفاده از آن و یا محدودیت‌ها آگاه شوید.
4- بهتر است که محصول مطابق با سبک و محیط زندگی شما نیز باشد، مثلا اگر اهل ورزش و پیاده‌روی هستید و در شهری مثل تهران که بدون رمپ و پیاده‌رو‌های مناسب است زندگی می‌کنید، کالسکه کم‌حجم‌تر و سبک‌تر با چرخ‌های بزرگتر و نرم بیشتر مناسب شماست. مساحت منزل، حجم آسانسور، آب و هوای محل سکونت و وضعیت خیابان‌ها و پیاده‌رو‌ها می‌تواند در انتخاب ما تاثیرگذار باشند.
نکات مربوط به کالسکه:
· پارچه کالسکه باید بی‌بو، دارای رنگ ثابت، نرم و راحت و مقاوم در برابر اشعه آفتاب و رطوبت باشد.
· ترمز چرخ‌های عقب کالسکه باید به صورت کامل و صحیح از حرکت کالسکه جلوگیری نموده و مانع از سر خوردن و حرکت در سراشیبی‌ها شود. ترمزها باید به طور همزمان هر دو چرخ عقب کالسکه را قفل کنند تا از چرخش و وارونگی کالسکه در سراشیبی جلوگیری شود.
· داشتن کمربند با پنج نقطه مهار ایمنی یکی از مهم‌ترین موارد است. این کمربند‌ها از هرگونه حرکت خطرناک کودک و خارج شدن او از کالسکه جلوگیری می‌کنند.
· هشدار: هیچ گاه کالسکه کودک را رها نکنید و در موقع توقف حتما چرخ‌های عقب آن را قفل کنید.
· چرخ‌های جلو باید دارای قفل چرخش باشند تا در سطوح ناهموار یا خاکی و شنی بتوانید چرخ‌|های جلو را به حالت ثابت درآورده تا کالسکه حرکت آسان و مستقیمی داشته باشد.
· نشیمن کالسکه باید بدون سطوح و لبه‌های تیز و پلاستیک‌های برنده و خطرناک در نزدیکی کودک باشد.
· اسکلت یا بدنه کالسکه باید کاملا مستحکم و دارای بست‌ها و اتصال‌های سالم و مقاوم باشد تا در اثر فشار و ضربه‌های معمول آسیب ندیده و خطری متوجه کودک نشود.

ایده تم تولد کودکانه، این‌ بار باغ وحش
مشاهده

پیشنهاد‌ها:
– صندلی کالسکه نوزاد باید با قابلیت خواب کامل باشد.
– چرخ‌های بزرگ کالسکه در سطوح ناهموار و پرفراز و نشیب عملکرد بهتری دارند.
– کالسکه‌هایی که برای تغییر سمت نشیمن کودک دارای صندلی های ۲ یا چند جهته هستند مناسب‌ترند.
– وزن خود کالسکه نکته مهمی در انتخاب آن می‌باشد. خصوصا اگر کالسکه بیشتر توسط مادر استفاده می‌شود.
– کالسکه‌هایی که راحت باز و بسته می‌شوند، برای والدین کاربردی‌تر هستند.
نکات مربوط به کریر:
· فوم یا اسفنج کریر که در زیر پارچه کریر‌ها است و معمولا به نگاه سطحی و ظاهری دیده نمی‌شود، باید دارای استاندارد‌های لازم برای جلوگیری از ضربات احتمالی به سر و بدن نوزاد بوده و به اندازه کافی نرم و ضخیم باشد.
· بدنه آن باید استحکام و مقاومت بالایی داشته باشد تا در ضربات شدید خورد یا شکسته نشود. بدنه ضعیف و شکننده می‌تواند خطر بزرگی در تصادف‌ها ایجاد کند و آسیب‌زا باشد.
· زمان استفاده از کریر بر روی کالسکه، باید آن را با قفل یا بست ویژه بر روی کالسکه نصب کنید تا از خطر‌های احتمالی جلوگیری شود.
· کریر باید دارای کمربند با ۵ نقطه مهار ایمنی باشد.
· استفاده از کریر استاندارد می‌تواند از بغل گرفتن کودک ایمن‌تر باشد.
· کریری را تهیه کنید که قابلیت نصب استاندارد بر روی کالسکه شما را داشته باشد و هرگز کریری که با کالسکه شما تناسب نصب ندارد را بر روی کالسکه استفاده نکنید.
· در خودرو کریر فقط باید بر روی صندلی عقب نصب شود، کیسه‌های هوا در صندلی جلو خودرو بر روی داشبرد قرار دارد و می‌تواند در صورت باز شدن کودک را دچار خفگی کند.
· به بستن کمربند کریر اکتفا نکنید و کریر را حتما با کمربند ایمنی خودرو ثابت کنید.
· بهتر است یک نفر بر روی صندلی سرنشین عقب در کنار کریر کودک بنشیند

راهنمای درست اتو کردن لباس‌ها
مشاهده