چیدمان سیسمونی باایده های بهاری

فصل بهار با شکوفه های زیبا و گل­های رنگارنگش فرا رسیده است. مادرهایی که در این فصل کودک خود را به دنیا می‌آورند، تمایل دارند از پیش زمینه‌ای بهاری برای تزئین اتاق نوازد و سیسمونی نوزاد خود استفاده کنند. برای آشنایی با لوازمی که برای آماده سازی یک سیسمونی نوزاد بهاری احتیاج دارید، در ادامه با ما همراه شوید.

تخت نوزاد و سرویس خواب

برای تزئین تخت نوزاد می‌توانید از شکوفه‌های بهاری به صورت ورقه­‌های استیکر استفاده کنید. علاوه بر این روش، می‌توانید شابلون‌های کوچکی به شکل شکوفه تهیه کرده و با رنگ های آکریلیک موجود در بازار، شکوفه ها را بر روی قسمت های مورد نظرتان نقاشی کنید.
ضمن اینکه می‌توانید از سرویس خواب های گل دار که شامل تشک، روتختی و ملحفه‌های گلدار می شود، استفاده کنید. برای تهیه‌­ چنین سرویس خوابی می‌توانید از پارچه­‌های گلدار استفاده کرده و روتختی و ملحفه‌­­ی مورد نظر خود را با یک الگوی ساده بدوزید.

فرش و پرده­‌ها

استفاده از فرش­ها و پرده‌­های گل دار جلوه­ زیبایی به سیسمونی نوزاد شما می‌دهد. فرش های گلدار متنوعی در رنگ‌­های مختلف در بازار وجود دارند، اما برای تهیه­ پرده احتیاج به پارچه­ گلدار به اندازه­ پنجره­ اتاق خود دارید. پارچه را متناسب با سایر لوازم سیسمونی نوزاد انتخاب کنید و با استفاده از الگوهای موجود برای دوخت پرده آن را به صورت مورد علاقه خود آماده کنید.

دیوارها و قاب­ها

دیوارهای اتاق کودکی که با یک سیسمونی نوزاد بهاری تزئین شده نیز باید بهاری و پر شکوفه باشند. برای داشتن دیوارهای بهاری می توانید از استیکرهای دو بعدی یا برجسته، به شکل گل و شکوفه استفاده کنید، علاوه بر این می توانید از شاخه‌های مصنوعی شکوفه برای تزئین دیوارها استفاده کنید. نقاشی اتاق نوزاد با طرح‌­های مورد علاقه­‌تان دوام بیش تری دارد، اما برای انجام این کار باید دقت بیش تری در انتخاب طرح داشته باشید، چرا که رنگ­‌آمیزی و نقاشی بر روی دیوار فرآیندی کم و بیش پر دردسر است. پس تغییر در آن به راحتی تعویض یک استیکر رنگی نیست. راه حل دیگر برای تزئین اتاق نوزاد استفاده از کاغذدیواری با طرح‌های زیبای بهاری است.
از دیگر مواردی که می­‌توان در تزئین اتاق نوزاد استفاده کرد، قاب­ها، عکس‌ها و پوسترهایی با طرح‌­های بهاری هستند که می‌­توانید به سلیقه­ خود آن را انتخاب کرده و به دیوار اتاق نوزاد بیاویزید.

اشتباهات رایج دکوراسیونی و نحوه اجتناب از آنها
مشاهده

لباس­‌ها و قنداق نوزاد

برای آماده کردن سیسمونی نوزاد به چند دست لباس تابستانی و زمستانی احتیاج دارید. برای تهیه­ لباس­های تابستانی و بهاری می‌توانید از لباس­هایی با طرح­‌های گل و شکوفه استفاده کنید و یا لباس­های مورد احتیاج نوزاد خود را با استفاده از پارچه های لطیف گلدار بدوزید
جهت تهیه­ قنداق فرنگی نوزاد می‌توانید از مقداری پارچه­ گلدار به انتخاب خودتان و کمی پشم شیشه استفاده کنید. پارچه را با الگویی مانند الگوی ساده­ی موجود در تصاویر برش زده، یک لایه پشم شیشه روی آن قرار دهید و دوباره با یک لایه پارچه لطیف، مناسب نوزاد، آن را بپوشانید. در نهایت قنداق فرنگی نوزاد را با استفاده از چرخ خیاطی بدوزید. برای بستن قسمت کناری قنداق فرنگی نوزاد، می‌توانید از زیپ‌­های بلند رنگی استفاده کنید.

 

نکته: بهتر است توجه داشته باشید که استفاده­ بیش از اندازه از این تزئینات می­‌تواند موجب دلزدگی شما نسبت به آن‌ها شود، پس بهتر است در استفاده از آن­‌ها اغراق چندانی نکنید؛ برای مثال اگر از سرویس خواب گلدار استفاده می‌کنید، تخت نوزاد را ساده انتخاب کنید و بالعکس.