مهدی تارتار در پایان دیدار تیمش با پدیده خراسان با حضور در جمع خبرنگاران اظهار داشت:  بازی جذابی بود و دو نیمه متفاوت داشت. در نیمه اول پدیده بازی را خوب شروع کرد و در مالکیت توپ هم از ما بهتر بود، اما موقعیت‌های ما حتی در نیمه اول خطرناک‌تر بود و دو تک به تک را از دست دادیم. روی یک ضربه کرنر به صورت اتفاقی دروازه ما باز شد و نیمه دوم عقب و جلوی زمین، مالکیت و خلق موقعیت دست ما بود. متأسفانه در ضربات آخر بدشانس و کم دقت بودیم، اما از بازیکنانم و هواداران‌مان ممنون هستم و شرمنده شدیم که نتوانستیم با پیروزی آنها را خوشحال کنیم.

وی در مورد اینکه آیا شما روی ضربات ایستگاهی تمرین دارید یا نه که در این بازی خوب کار نکردید، خاطرنشان کرد: ما اواخر هفته روی ضربات ایستگاهی کار می‌کنیم، اما آن قسمت جایی است که تمرکز بالا می‌خواهد. محل فرود ارسال خیلی مهم است و کار خط دفاعی سخت است. آن ارسال هم بسیار عجیب از همه رد شد و وارد دروازه ما شد. در فوتبال هر تیمی کمتر اشتباه کند، می‌تواند بهتر نتیجه بگیرد.

سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی در خصوص مسائل داوری و اینکه اواخر بازی پنالتی تیمش گرفته نشد، گفت: این حرف خود من هم در این دو سه سال همین است. کارشناسی‌ها نیز این را نشان می‌دهد. من فکر می‌کنم حجب و حیای تماشاگران ما باعث این موضوع شده است. دوست ندارم هواداران ما اهانت کنند، اما این موضوع باعث سواستفاده می‌شود. به نظرم داوران نباید وقتی هواداران یک تیم نجیب هستند و اهانت نمی‌کنند، حق آن تیم را نادیدیده بگیرند. در این خصوص داوران، کمیته داوران و فدراسیون فوتبال باید ورود کنند و به موضوع توجه داشته باشند. درباره پنالتی هم ما باید فیلم را بازبینی کنیم و امیدوارم که ما اشتباه کرده باشیم، اما اگر داور اشتباه کرده باشد دو امتیاز حساس را از ما گرفته است.

فلسطین|رایزنی‌ گروه‌های مقاومت برای نحوه واکنش به جنایات اسرائیل در غزه
مشاهده

تارتار در واکنش به این مسئله که چرا برنامه نود در کارشناسی داوری بازی تیم‌های دیگر را به خوبی بررسی می‌کند اما به تیم پارس جنوبی نمی‌پردازد، اظهار داشت: برنامه‌های شب‌های فوتبال و نود باید عدالت را رعایت کنند. نمی‌گویم بی عدالتی می‌کنند، اما بازی‌های ما را دیروقت پخش می‌کنند. نمی‌خواهم اسم این موضوع را چیزی بگذارم، اما وقتی برای خیلی تیم‌ها اتفاقی می‌افتد این و آن را روی خط می‌آورند و صحبت می‌کنند، اما ما تیم مظلومی هستیم. چه کار باید کنیم که حق ما را نخورند و به ما هم توجه شود؟ من از مسئولان استان و شهرستان می‌خواهم که حق تیم ما را بگیرند. از نظر مالی که حمایت نمی‌شویم، حداقل از نظر سیاسی حامی ما باشند. این مردم دلخوش به این فوتبال هستند و خودتان می‌دانید که بین جوانان شهر جم چه شور و شوغی ایجاد کرده است.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا مثل سال قبل جام حذفی را دست کم خواهند گرفت یا مانند لیگ به آن نگاه می‌کنند و چرا ترکیب تیمش در دو جام تفاوت داشته است، گفت: اختلاف فنی زیادی بین بازیکنان ما نیست. تیمی یک دست هستیم و بازیکنان نزدیک به هم هستند. هر بازی شاید سه چهار تغییر هم در ترکیب داشته باشیم. ما در جام حذفی هم کار را به جدیت دنبال می‌کنیم و تغییرات هم طبیعی است. از بازی اول‌مان هم در جام حذفی به سختی عبور کردیم، اما این رقابت‌ها را هم جدی می‌گیریم.

سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی فرشید پاداش از دقیقه 40 توان بدنی‌اش کم شده بود و چرا زودتر او را تعویض نکرد، گفت: او یک بازیکن سرعتی است. امسال برای ما زیاد بازی نکرده و بدن او زیاد در سطح بازی‌ها نبود. فرشید کم کم جا می‌افتد و باید در این فضا بازی کند تا ببینیم شرایطش چه می‌شود.

«منطق ویتگنشتاین» به کتابفروشی‌ها رسید
مشاهده

تارتار در پاسخ به این سؤال که کسب 9 امتیاز از 8 بازی به مشکلات فنی این تیم مربوط است یا مشکل مالی، گفت: ما کار خودمان می‌کنیم و از نظر تیمی مشکلی نداریم. پتانسیل ما همین است. این موضوع را در نظر بگیرید که سال دوم حضورمان در لیگ برتر است و مشکل مالی هم داریم. تا به اینجا هم بازیکنان ما مردانگی کرده‌اند. باید واقع بین باشیم که آیا توانایی رقابت با تیمی مثل سپاهان را داریم یا باید با تیم‌های پایین جدول رقابت کنیم؟ ما این مشکل را داریم که حتی 50 درصد بازیکنان ما هم جابه‌جا شده‌اند.

وی در واکنش به این موضوع که تیم پدیده هم شرایط مشابهی دارد و 50 درصد بازیکنان این تیم هم عوض شده‌اند، تصریح کرد: خیر، اینطور نیست و پدیده تیمش تغییر نکرده است. شاید سه بازیکن آنها رفته‌اند و قاضی را از دست داده‌اند که یونس شاکری جایگزین او شد و معین عباسیان هم از این تیم رفت، اما تمام بازیکنان ما که به چشم آمده بود را تیم‌های دیگر بردند. ما باید واقع بین باشیم. بهتر است بگویم ضعف تیم ما از من است و مشکل من هستم. ما تا الان بدون ریالی دریافتی بالاتر از استقلال و ذوب‌آهن و فولاد هستیم. باید واقع بین باشیم و جوانمردانه سوال کنیم. اگر فکر می‌کنید مشکل من هستم، بله من مشکل هستم. شما با من مشکل دارید و من هم با شما مشکل دارم. شما علیه ما مطلب می‌زنید، در حالی که من صادقانه کار می‌کنم. قلم ارزش دارد و باید ارزش قلم را بدانیم و باید در آن دنیا پاسخ بدهیم. شما دنبال چیز دیگری در تیم ما بودید و الان نمی‌دانم دنبال چه چیزی هستید.

حضور گرشاسبی در ضیافت شام رئیس فدراسیون فوتبال
مشاهده

سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی پس از درگیری لفظی با یکی از خبرنگاران و در واکنش به این صحبت خبرنگار که تارتار به او تهمت زده است در حالی باید پاسخ سؤال را بدهد، اظهار داشت: من تهمت نمی‌زنم. پاسخ سؤال شما را هم دادم و انگار شما دنبال ایجاد حاشیه هستید.