وارد هر داروخانه‌ای که شوید با دنیایی از ماسک‌های متنوع برای شفافیت بیشتر پوست روبه‌رو می‌شوید که هر کدام خواص مربوط به خودشان و البته قیمت متناسب با برند و ویژگی‌هایشان را دارند. اگر از طرفداران ماسک‌های شیمیایی هستید که هیچ؛ اما اگر دوست دارید از میوه‌های فصل به نفع پوستتان استفاده کنید و با کمترین هزینه از ماسک هلو برای صورت زیباتر و شفاف‌تر استفاده کنید، این مقاله به کارتان می‌آید.

1. ماسک هلو برای صورت نرم و لطیف

اگر دنبال یک ماسک هلو برای صورت خود می‌گردید که درست کردنش خیلی آسان و سریع باشد، می‌توانید از ماسک هلو و ماست استفاده کنید. برای درست کردن این ماسک، یک هلوی رسیده را بدون پوست داخل یک کاسه له کنید و سپس یک قاشق چای‌خوری ماست کم‌چرب به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید. این ترکیب را روی پوست تمیز و نم‌دار بگذارید. بعد از 20 دقیقه صورتتان را با آب ولرم بشویید. خواص این ماسک جوان‌کنندگی، شفاف‌سازی و ایجاد لطافت برای پوست صورت است.

2. ماسک هلو و عسل برای سفت کردن صورت

یکی از بهترین روش‌های درست کردن ماسک هلو برای صورت ترکیب آن با تخم‌مرغ و عسل است. این ماسک علاوه بر رطوبت رسانی بالا، پوست صورت را سفت و جوان می‌کند. برای درست کردن این ماسک، یک هلوی رسیده را داخل یک کاسه به خوبی له کنید. سپس یک قاشق چای‌خوری عسل ارگانیک به آن اضافه کنید و هم بزنید. در نهایت نوبت به تخم‌مرغ می‌رسد. اگر پوستتان خشک است، زرده تخم‌مرغ را به ترکیب بالا اضافه کنید و اگر پوستتان چرب است از سفیده تخم‌مرغ برای کاهش چربی آن کمک بگیرید. این مخلوط را خوب هم بزنید و بعد روی صورتتان بگذارید. بعد از نیم ساعت می‌توانید ماسک را با آب ولرم از صورتتان بشویید.

ترمیم سایه چشم شکسته با 2 راهکار ساده!
مشاهده

3.ماسک هلو برای پوست خشک

برای رطوبت رسانی هر چه بیشتر به پوست خشک، سراغ ماسکی با ترکیب چهار عنصر خامه، هلو، روغن زیتون و عسل بروید. ترکیبات ویژه این ماسک هلو برای صورت، پوستتان را از طریق آب‌رسانی قوی، نرم و شفاف می‌کند و به فرایند تولید کلاژن که باعث جوان‌سازی پوست می‌شود، کمک خواهد کرد. برای این ماسک یک هلوی رسیده را به همراه یک قاشق چای‌خوری عسل، یک قاشق چای‌خوری روغن‌زیتون و دو قاشق چای‌خوری خامه داخل مخلوط‌کن بریزید و بگذارید خوب مخلوط شود. وقتی به یک ترکیب نرم تبدیل شد آن را به مدت 25 دقیقه روی صورت بگذارید و بعد آهسته با آب ولرم رو به گرم بشویید.

4. ماسک جوان‌کننده هلو

از ترکیب عسل، هلو و بلغور جو دو سر ماسک صورتی به دست می‌آید که بیش از هر خاصیتی، جوان‌کننده است. برای این ماسک، ابتدا یک هلوی رسیده را داخل مخلوط‌کن بیندازید و خرد کنید. سپس آن را داخل یک کاسه بریزید و یک قاشق چای‌خوری بلغور جو دوسر را به همراه همین میزان عسل ارگانیک به هلو اضافه کنید و خوب هم بزنید. مخلوط به دست آمده را به مدت 20 دقیقه روی پوست بگذارید و سپس با آب ولرم به خوبی بشویید. استفاده از مرطوب‌کننده بعد از این ماسک توصیه می‌شود.

5. ماسک ضد چروک هلو و موز

برای کم کردن رد چروک‌هایی که روی پوست می‌افتند، یکی از بهترین ماسک‌ها، ماسک هلو برای صورت به همراه موز و بلغور جو دوسر است. نصف یک موز رسیده را با نصف یک هلوی رسیده داخل مخلوط‌کن بیندازید. این ترکیب را داخل یک کاسه بریزید و سپس یک قاشق چای‌خوری پودر بلغور جو دو سر را به این دو اضافه کنید و خوب هم بزنید و دوباره له کنید. این ماسک را به مدت 20 دقیقه روی صورت بگذارید و بعد با آب ولرم رو به گرم بشویید.