منابع خبری در قندهار اعلام کردند حمله یک عامل نفوذی در بین نیروهای پلیس در این ولایت جان ۵ نیروی پلیس را گرفته و ۷ تن دیگر را زخمی کرد.

یک عامل نفوذی مخالفان مسلح در بین نیروهای پلیس در ولایت قندهار با حمله به همرزمانش 5 نیروی پلیس را کشته و 7 تن دیگر را نیز زخمی کرده است.

مقامات محلی قندهار به «خبریال» گفتند که این حمله در یک پاسگاه امنیتی در شهرستان «ارغستان» این ولایت به وقوع پیوسته است و عامل نفوذی نیز موفق به فرار شده است.

مقامات امنیتی افغان تا کنون وقوع این حمله را تائید نکرده است اما پیش از این نیز بارها عوامل نفوذی مخالفان مسلح حملات مشابهی را در بین نیروهای امنیتی افغان انجام داده است.

با وجود اینکه بیشترین تلفات نیروهای امنیتی افغان بر اثر انفجار و درگیری است، اما یکی از عوامل افزایش تلفات نیروهای پلیس و سقوط پاسگاهای امنیتی حمله به خودی محسوب می‌شود.

حملات خودی به چالشی برای نیروهای امنیتی افغان تبدیل شده است و دولت افغانستان هنوز نتوانسته راهکاری برای رویارویی با آن بیابد.

فساد اداری، تاخیر در پرداخت حقوق ماهیانه نیروهای امنیتی و برخورد سلیقه‌ای فرماندهان این نیروها از جمله عوامل افزایش حملات به خودی در نیروهای امنیتی افغان محسوب می‌شوند.

با این حال دولت افغانستان تا به حال نتوانسته است طرحی را برای جلوگیری از حملات نظامیان نفوذی مخالفان مسلح به نیروهای امنیتی این کشور روی دست گیرد.

سرمربی تیم کاوه رضایی در میان متهمان فساد مالی فوتبال بلژیک/ مدیر ایرانی سابق شارلوا دستگیر شد
مشاهده