حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم در خطبه‌های نماز جمعه تبریز با تقدیر و تشکر از سخنان بسیار منطقی و سنجیده رئیس‌جمهور در سازمان ملل اظهار داشت: سخنان آقای روحانی که در واقع با پشتوانه اقتدار ملی، مردم و نیروهای مسلح بود، موضع نظام اسلامی را به نحو شایسته‌ای مطرح کرد.

وی افزود: جای تقدیر دارد که ایشان در مدت زمان کوتاه، ضمن ارائه تصویری شفاف و مشروع از چهره قاطع و استوار ایران اسلامی، اقدامات و عهدشکنی‌های آمریکا را افشا و محکوم کرد.

امام‌جمعه تبریز با اشاره به اینکه خواسته مردم مبارزه با احتکار و مفاسد و حل مشکلات اقتصادی است، گفت: امیدواریم همانگونه که آقای رئیس‌جمهور در سازمان ملل سخن حق و منطق ایران ‌را به‌درستی مطرح کرد، در داخل کشور نیز سیاست‌های اقتصادی دولت را با اقدامات مناسب مدیریت کند تا بذر آرامش و امید خصوصاً در میان طبقات پایین اجتماعی ایجاد شود.وی ادامه داد: همانطور که سخنان باصلابت ایشان در حوزه سیاست خارجی مورد استقبال واقع شد، امیدواریم به‌گونه‌ای مدیریت کنند تا مشکلات داخلی و اقتصادی کشور نیز سریعاً و به‌نحو احسن حل شوند.

آل‌هاشم با اشاره به حادثه تروریستی اهواز، این حادثه را اقدامی بزدلانه توصیف کرد و گفت: همانطور که مقام معظم رهبری اشاره کردند، این حمله نشان می‌دهد مسیر ما، راه افتخار، اعتلاء و پیشرفت است و باید مراقب دشمنان باشیم. این حادثه تروریستی کار کسانی است که هرجا گیر می‌کنند آمریکایی‌ها نجات‌شان می‌دهند و دستشان در جیب سعودی‌ها و امارات است.

وی افزود: شاید کمتر ملتی را بتوان در دنیا پیدا کرد که همانند ملت ایران قربانی پدیده شوم تروریسم باشد و تروریست‌های کوردل و وابسته به نظام سلطه با این حمله به دنبال القای حس ناامیدی در مردم ایران هستند.

محسن فروزان «مولتی برند» لیگ برتر فوتبال ایران
مشاهده

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، با بیان اینکه مواضع کشورها پس از حمله به خوبی نشان می‌دهد این حرکت رذیلانه از کجا طراحی شده است، گفت: باید منتظر پاسخ سخت نیروهای جمهوری اسلامی باشند و آمریکا، رژیم صهیونیستی و اعراب مرتجع منطقه باید بدانند که تسلیم در قاموس ملت عاشورایی ایران جایی ندارد.

وی افزود: این اقدامات غیرانسانی نیز نتیجه‌ای جز رسوایی خودشان نخواهد داشت و رسیدگی دقیق به عوامل و زمینه‌های وقوع این حادثه و سهل انگاری‌های احتمالی، مطالبه عمومی مردم ایران است.

آل‌هاشم با اشاره به دستور کار قرار گرفتن لایحه FATF در مجلس با تشخیص هیئت رئیسه مجلس، خاطرنشان کرد: عنایت داشته باشید که چند قدرت بزرگ برای منافع خودشان معاهدات بین‌المللی را تهیه می‌کنند و به تاکیدات مقام معظم رهبری در این رابطه توجه کنید‌.

امام جمعه تبریز همچنین با اشاره به اینکه امسال عاشورای متفاوت داشتیم، یادآور شد: هرسال شاهدیم مراسمات عزاداری باشکوه‌تر از سال گذشته برگزار می‌شود و آن مهر تاییدی بر این قاعده است که هرچقدر از سال 61 هجری می‌گذرد مراسم با عمق و حضور بیشتری برگزار می‌شود. ‌