نیروهای سوری در ادامه عملیات آزادسازی استان السویداء موفق به پیشروی در مناطق جدیدی شدند.

به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، نیروهای ارتش سوریه در ادامه عملیات خود علیه گروه تروریستی داعش در منطقه “تلول الصفا” در عمق بیابان شرقی سویداء، تعدادی از تروریست‌های داعشی را که در بین آنها عناصر تک‌تیرانداز نیز حضور داشتند به هلاکت رساندند.

خبرنگار سانا گزارش داد که نیروهای ارتش سوریه وارد درگیری‌های شدید با تروریست‌های داعشی در مناطق صخره‌ای و صعب العبور به سمت منطقه قبر الشیخ حسین در منطقه تلول الصفا شده و همزمان محورهای حرکت تروریست‌ها و مراکز تجمع آنها در این منطقه و عمق آن هدف حملات هوایی و توپخانه‌ای قرار گرفت.

بر اساس این گزارش در پی این درگیری‌ها نیروهای سوری توانستند مساحت‌های جدیدی از مناطق صخره‌ای و بسیار صعب العبور و همچنین مناطقی که تروریست‌ها از آن به عنوان مخفیگاهی برای خود استفاده می‌کردند را به کنترل خود در بیاورند.

در پی پیشروی ارتش سوریه در محور غربی، جنوب غرب، و شمال غرب تلول الصفا حلقه محاصره داعشی‌ها تنگ‌تر و خطوط امدادرسانی به آنها در این منطقه تنگ‌تر شد.

گروه تروریستی داعش 25 جولای گذشته شهر السویداء و تعدادی از روستاهای واقع در دو حومه شرقی و شمالی این استان را هدف حملات تروریستی خود قرار داد که در پی این حملات 215 شهروند سوری کشته و حدود 175 نفر نیز زخمی شدند. ده‌ها غیرنظامی نیز که بیشتر آن‌ها زن بودند، توسط تروریست‌های داعشی گروگان گرفته شدند.

صحرای السویداء آخرین پایگاه گروه تروریستی داعش در جنوب سوریه به شمار می‌‌رود.

نخست‌وزیر ارمنستان استعفا کرد
مشاهده

ارتش سوریه از پنجشنبه (18 مرداد) عملیات ریشه‌کنی گروه تروریستی داعش در بادیه شرقی السویداء را در جبهه‌ای به عرض 75 کیلومتر آغاز کرد.