تیم فوتبال استقلال خوزستان که در لیگ هفدهم عملکرد خوبی نداشت و در رده پانزدهم جدول رده بندی قرار دارد، تلاش می‌کند تا با هدایت عبدالله ویسی در لیگ ماندنی و آماده حضور در لیگ هجدهم شود.

این تیم سال خوبی را سپری نکرد و با هدایت سید اکبرپورموسوی هرچند شرایط سختی را پشت سر گذاشت و از مشکلات مالی فراوان رنج می‌برد، اما در پایان لیگ شانزدهم، این تیم با کسب ۴۱ امتیاز از ۳۰ بازی در رده هفتم جدول قرار گرفت و موفق به کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا مانند فصل گذشته نشد.

اما نقطه اوج کار استقلالی ها، مربوط به لیگ قهرمانان فصل گذشته است. این تیم در گروه B. لیگ قهرمانان آسیا با تیم‌های لخویای قطر، التعاون عربستان و لوکوموتیو تاشکند همگروه بود و در پایان با کسب ۱۱ امتیاز و پس از لخویا به دور دوم رقابت‌های لیگ قهرمانان صعود کرد و در مرحله یک هشتم نهایی به مصاف الهلال عربستان رفت. صعود به مرحله حذفی در نخستین تجربه حضور آبی‌ها در آسیا رکورد تاریخی بود که خوزستانی‌ها موفق به انجام آن شدند.

شاگردان پورموسوی در مرحله گروهی و با درخشش آلویس نانگ و حسن بیت سعید تنها مقابل لخویا در قطر تن به شکست دادند و موفق به صعود شدند، اما در مرحله حذفی با تیم قدرتمند الهلال روبرو شدند و در ۲ بازی رفت و برگشت مقابل نائب قهرمان مسابقات ۴ بر ۲ شکست خوردند و از گردونه مسابقات حذف شدند.

هر چند مسئولان خوزستانی پس از صعود این تیم از مرحله گروهی، در فرودگاه اهواز با آن‌ها سلفی گرفتند و قول کمک دادند، اما هیچ کمکی به قهرمان لیگ پانزدهم نشد و آن‌ها با بی پولی و … لیگ هفدهم را آغاز کردند.

تیرانداز دالاس به دست ربات پلیس کشته شد
مشاهده

پس از اتفاقاتی که برای مالک استقلالی‌ها رخ داد، آبی پوشان حتی مدیرعامل و سرپرست نداشتند تا اینکه عبدالرضا موسوی، شرکت گروه ملی اهواز را خریداری کرد و هفته‌ای ۱۰۰ میلیون تومان به استقلال خوزستان کمک می‌کرد تا این تیم بتواند از قعرجدول فاصله بگیرد و به لیگ برتر نزدیک شود.

در ابتدای فصل، عبدالله ویسی سرمربی استقلالی ها، رحیم زهیوی، حسن بیت سعید، فرشاد سالاروند، علی اصغر عاشوری، فرشاد جانفزا و … از دست داد و با بازیکنان جوانش به لیگ هفدهم قدم نهاد. آبی‌ها در لیگ برتر به هیج وجه خوب کار نکردند، اما از سویی دیگر در جام حذفی فوتبال ایران با شکست تیم‌های میعاد مغان اردبیل|، ملوان بندرانزلی، تراکتورسازی تبریز به مرحله نیمه نهایی رسیدند و امیدوار بودند تا با شکست تیم لیگ یکی خونه به خونه به فینال برسند که این اتفاق رخ نداد و با شکست ۳ بر یک مقابل نماینده بابل، خوزستانی‌ها از جام حذفی کنار رفتند و سهمیه آسیا را از دست دادند.

استقلالی‌ها تا پایان هفته بیست و پنجم لیگ برتر، ۵ برد، ۸ تساوی کسب کردند و متحمل ۱۲ شکست شدند و امیدوارند در ۵ هفته پایانی بتوانند نتایج خوبی کسب کنند تا بتوانند در لیگ ماندنی شوند.

سال ۱۳۹۶ سال خوبی برای استقلالی‌ها نبود و حالا آن‌ها منتظر هستند تا در سال آینده (۹۷) بتوانند جشن صعود به لیگ برتر را بگیرند.