ساخت کرم دست خانگی ممکن است کار سختی به نظر برسد؛ اما واقعا این طور نیست. شما می‌توانید با هزینه‌ای به مراتب کمتر از خرید کرم دست از داروخانه یا فروشگاه‌های لوازم بهداشتی و آرایشی برای خودتان کرم دست بسازید و از آن استفاده کنید. ضمن اینکه خیالتان راحت است که در ساخت آن از مواد شیمیایی استفاده نشده است.
ساخت کرم دست خانگی با دوستان
پیشنهاد می‌کنیم خرید مواد اولیه کرم دست خانگی را با دوستانتان انجام دهید تا هزینه‌ها کم شود و همگی با هم بتوانید از کرم دست ساز خودتان استفاده کنید.
کرم دستساز خانگی
کرم دست ساز خانگی
چطور یک لوسیون دست ساده و طبیعی درست کنیم؟
مواد لازم:
نصف فنجان روغن بادام شیرین (یا روغن آفتابگردان یا روغن‌زیتون)
یک‌چهارم فنجان روغن نارگیل
یک‌چهارم فنجان موم زنبورعسل
یک قاشق غذاخوری شی باتر
موادی که می‌توانید به اختیار اضافه کنید شامل:
یک قاشق چای‌خوری روغن ویتامین ای (برای بالا بردن ماندگاری کرم دست خانگی)
20 قطره اسانس اسطوخودوس

کرم دستساز خانگی
نحوه ساخت کرم دست خانگی
تمام مواد اولیه را در یک ظرف شیشه‌ای دردار بریزید و ظرف را داخل یک ماهیتابه قرار دهید. داخل ماهیتابه را از آب پر کنید (تا جایی که از مواد داخل ظرف شیشه‌ای بالاتر نیاید؛ آب نباید داخل شیشه شود.)
در شیشه را کمی بازکنید تا هوای داخل ظرف خارج شود. اجازه دهید آب تا جایی داغ شود که محتویات داخل ظرف شیشه‌ای ذوب شود؛ احتمالاً این فرایند به ۲۰ دقیقه زمان نیاز داشته باشد.(نیازی نیست آب حتما به نقطه جوش برسد.) زمانی که مواد کاملاً آب شدند شیشه را از روی حرارت بردارید و روی یک حوله قرار دهید تا کاملاً خنک شود. پس‌ازآن می‌توانید در صورت نیاز اسانس را به آن اضافه کنید به‌آرامی هم بزنید تا کاملاً باهم ترکیب شوند. سپس محتویات را برای مصرف در یک ظرف شیشه‌ای کوچک‌تر بریزید. این محصول طبیعی تا شش ماه ماندگاری دار

دکوراسیونی ویژه فصل پاییز
مشاهده