سرپرست معاونت استانداری گیلان: جاری‌شدن سیل آب شرب ۵۰۰۰ خانوار را قطع کرد

علی اوسط اکبری‌مقدم در گفت‌وگو با  بازدیدایده در رشت اظهار داشت:‌ به علت بارش شدید باران به ویژه در مناطق غربی استان گیلان،‌ آب شرب 5 هزار خانوار روستایی قطع شده بود که با حضور سریع دستگاه‌های اجرایی تاکنون جریان آب حدود 3 هزار خانوار وصل شده است.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان عنوان کرد:‌ بارش بسیار شدید باران در گیلان به ویژه در مناطق غربی استان که از اواخر ساعات دیشب شروع شد خسارات و آسیب‌هایی را به تأسیسات زیربنایی واقع در نقاط مختلف شهری و روستایی وارد کرد.

اکبری‌مقدم از قطع آب شرب بیش از 5 هزار خانوار روستایی خبر داد و بیان داشت:‌ با ورود سریع عوامل و پرسنل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان در مناطق آسیب‌دیده غرب استان،‌ نسبت به وصل جریان آب شرب 3 هزار نفر از اهالی اقدام شده و مابقی نیز در اسرع وقت وصل می‌شود.

وی با بیان اینکه بارش‌های اخیر باران به سه شهرستان گیلان آسیب زده است افزود:‌ در میان این مناطق شهرستان تالش با بیشترین حجم آسیب‌دیدگی‌ها و خسارات مواجه بوده است که این مشکلات بیشتر در حوزه راه‌های دسترسی و قطع جریان آب،‌ برق و گاز اهالی به وجود آمده است.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان خاطرنشان کرد:‌ جریان گاز 7 روستا در بخش مرکزی تالش با جمعیتی بالغ بر 340 خانوار قطع شده بود که تا عصر امروز و با تلاش نیروهای خدماتی نسبت به وصل جریان گاز 170 روستا اقدام شده و مابقی نیز تا صبح فردا وصل می‌شود.

صالح اباذری: با تمام وجود به کادرفنی تیم ملی کاراته اعتماد دارم/ امیدوارم در سومین قهرمانی کومیته تیمی سهیم باشم
مشاهده

اکبری‌مقدم درباره قطع جریان برق در نقاط مختلف شهرستان تالش ابراز داشت:‌ برق تعدادی از روستاهای تالش بر اثر این حادثه قطع شد که توسط عوامل اجرایی شرکت توزیع برق جریان برق اغلب روستاها وصل شده و در حال حاضر تنها یک روستا با 15 نفر خانوار فاقد جریان برق است.

وی از تخریب دیواره حفاظتی رودخانه کرگانرود در شهر تالش خبر داد و تصریح کرد:‌ به علت خروشان شدن و طغیان این رودخانه آسیب‌هایی به دیوار حفاظتی آن واقع در سطح شهر تالش وارد شده است که با آرام شدن جریان آب نسبت به برآورد دقیق خسارات اقدام می‌شود.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان عنوان کرد:‌ در روستای شیخ محله تالش نیز به علت جاری شدن سیل و تغییر بستر رودخانه علاوه بر پل آن راه ارتباطی چندین روستای دیگر نیز قطع شده بنابراین تردد وسائط نقلیه در آن مسیرها با شرایط فعلی امکان‌پذیر نیست.

اکبری‌مقدم با تأکید بر بازگشایی راه ارتباطی روستاهای ذکر شده افزود:‌ در حال حاضر با توجه به حجم بسیار زیاد آب رودخانه و شرایط حساس آن امکان برطرف کردن مشکل انسداد راه‌های روستایی در تالش وجود ندارد اما با فروکش کردن جریان آب نسبت به بازگشایی آن‌ها اقدام می‌شود.

وی قطع راه ارتباطی در مسیر پونل به خلخال را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد:‌ عوامل و نیروهای عملیاتی اداره کل راهداری استان گیلان از ساعات اولیه و به‌محض وقوع این حادثه جهت رفع مشکل و انسداد ایجاد شده در محور مذکور حاضر شده و اقدامات اجرایی خود را آغاز کردند.

ترامپ هنرپیشه فیلم‌های مستهجن را تهدید به گرفتن غرامت مالی کرد
مشاهده

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان عنوان کرد:‌ با تلاش و جدیت عوامل راهداری مشکل انسداد مسیر ارتباطی پونل به خلخال کاملاً برطرف شده به طوری که هم‌اکنون این محور مواصلاتی مهم باز بوده و جریان تردد وسائط نقلیه در آن نیز به خوبی برقرار است.

اکبری‌مقدم به معضل آبگرفتگی چندین روستا در شهرستان صومعه‌سرا اشاره کرد و گفت:‌ عوامل و نیروهای جمعیت هلال احمر استان گیلان جهت امدادرسانی در این روستاهای گرفتار در سیلاب مستقر شده‌اند تا در صورت نیاز نسبت به کمک و خدمات رسانی به اهالی سریعاً اقدام کنند.

وی با تأکید بر اینکه به راه‌های روستایی و پل‌های مناطق روستایی صومعه‌سرا آسیب چندانی وارد نشده اظهار داشت:‌ در حال حاضر نمی‌توان میزان خسارات وارده سیل اخیر در گیلان به‌ویژه در مناطق شرقی استان را برآورد کرد و باید منتظر گزارشات دقیق کارشناسان ‌در ساعات آینده باشیم.