علی‌صمیمی: ثابت کردیم توان میزبانی رویدادهای بین‌المللی را داریم/ امیدواریم تیم فوتبال هفت نفره در مسابقات جهانی هم فینالیست شود

به نقل از سایت فدراسیون جانبازان و معلولان، رقابت های فوتبال هفت نفره قهرمانی آسیا-اقیانوسیه با حضور پنج تیم ایران، استرالیا، اردن،  تایلند و کره جنوبی به میزبانی جزیره کیش برگزار شد که در نهایت تیم ملی ایران با کسب عنوان قهرمانی به کار خود پایان داد. ضمن اینکه استرالیا به مقام نایب قهرمانی رسید و اردن با کسب عنوان سومی به کار خود پایان داد. همچنین تیم‌های ایران و استرالیا به عنوان دو تیم برتر رقابت‌ها سهمیه حضور در رقابت‌های جهانی را کسب کردند.

حمید علی‌صمیمی رئیس فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین در پایان این رقابت‌ها اظهار داشت: میزبانی رقابت‌های این‌چنینی باعث ارتقای جایگاه ما خواهد شد. ما اوایل امسال میزبان لیگ جهانی والیبال نشسته در تبریز بودیم که آن هم با موفقیت انجام شد و باز هم سازمان جهانی والیبال نشسته با میزبانی ما موافقت کرده است. میزبانی این مسابقات به ارتقای جایگاه ما کمک می‌کند. قصد داریم در وزنه برداری هم میزبان باشیم و موافقت‌هایی هم صورت گرفته است.

وی به فواید جنبی برگزاری این تورنمنت ها در کشور اشاره کرد و گفت: برگزاری این رقابت‌ها به حضور مربیان برتر در کشور منجر می‌شود. ضمن اینکه استانداردهای داوری ورزش ما در بخش معلولان ارتقا پیدا می‌کند.

رئیس فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین با ابراز رضایت از میزبانی ایران عنوان کرد: ما در بخش ترابری هوایی و اسکان تیم‌ها نشان دادیم هیچ مشکلی نداریم. ضمن اینکه فوتبال معلولان در شرایطی است که باید به کمک آن شتافت. در حال حاضر ۷۰۰ تا ۸۰۰ بازیکن در بخش فوتبال فلج مغزی فعالیت می‌کنند و اگر این رشته به بازی‌های پارالمپیک بازنگردد، این بخش از بدنه ورزش کشور انگیزه‌های خود را از دست خواهد داد. در نظر داریم مسابقات فوتبال هفت نفره را در دو گروه سنی جوانان و بزرگسالان برگزار کنیم.

شاید براتون جذاب باشه بررسی کنید :
جایگاه «دعا» در کلامی از امام سجاد (ع)

علی‌صمیمی در ارتباط با حذف فوتبال هفت نفره از پارالمپیک گفت: پرونده بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ بسته شده و فوتبال هفت نفره از بازی ها حذف شده اما امیدواریم این رشته جذاب از سال ۲۰۲۴ به پارالمپیک بازگردد.

وی در پایان در خصوص پیش بینی عملکرد ایران در مسابقات جهانی اسپانیا گفت: ما به عنوان نایب قهرمان پارالمپیک به این رقابت‌ها پا می‌گذاریم. امیدوارم حداقل به فینال این مسابقات راه پیدا کنیم. البته این را هم در نظر داشته باشید ما تا سال ۲۰۲۴ با یک انتقال نسل مواجه خواهیم بود و تیم‌مان کاملا متحول و جوان می‌شود.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخی بگذارید

  • خانه
  • اخبار
  • ورزشی
  • علی‌صمیمی: ثابت کردیم توان میزبانی رویدادهای بین‌المللی را داریم/ امیدواریم تیم فوتبال هفت نفره در مسابقات جهانی هم فینالیست شود