تعداد سهمیه قاره‌ها در جام جهانی فوتبال ساحلی پاراگوئه مشخص شد

به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، نخستین دوره از رقابت‌های قهرمانی جهان فوتبال ساحلی از سال 1995 به میزبانی کشور برزیل آغاز شد. این رقابت‌ها تا سال 2004 به صورت قهرمانی جهان و هر ساله به میزبانی برزیل برگزار شد تا اینکه پس از برگزاری 10 دوره، با تصمیم فیفا در سال 2005 این رقابت‌ها به جام جهانی فوتبال ساحلی تبدیل و زیر نظر فیفا پیگیری شد.

روش برگزاری مسابقات جام جهانی فوتبال ساحلی حدفاصل سال‌های 2005 تا 2009 همچنان به صورت سالانه باقی ماند تا اینکه از سال 2011 به مسابقات دو سال یکبار تبدیل شد. دهمین دوره از رقابت‌های جام جهانی فوتبال ساحلی (2019) از روزهای پایانی آبان سال 1398 به میزبانی کشور پاراگوئه آغاز خواهد شد که برهمین اساس، فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) با ارسال نامه‌ای سهمیه قاره‌ها را از مجموع 16 تیم شرکت کننده به شرح زیر اعلام کرد:

آسیا (سه تیم)
آفریقا (دو تیم)
آمریکای شمالی، مرکزی و حوزه دریای کارائیب (دو تیم)
آمریکای جنوبی (سه تیم – شامل پاراگوئه به عنوان میزبان)
اقیانوسیه (یک تیم)
اروپا (پنج تیم)

از مجموع 19 دوره مسابقات قهرمانی جهان و جام جهانی فوتبال ساحلی، برزیل با 14 عنوان قهرمانی، پرتغال و روسیه هرکدام با دو عنوان قهرمانی و فرانسه با یک قهرمانی، تیم‌های کسب کننده مدال طلای این رقابت‌ها را تشکیل می‌دهند.

تکلیف تیم‌های صعود کننده از قاره آسیا به جام جهانی 2019 پس از برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا (انتخابی جام جهانی) که از 16 الی 26 اسفند 1397 در کشور تایلند برگزار می‌شود، مشخص خواهد شد.

شاید براتون جذاب باشه بررسی کنید :
ذخایر طلای روسیه رکورد شوروی سابق را شکست
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخی بگذارید

  • خانه
  • اخبار
  • ورزشی
  • تعداد سهمیه قاره‌ها در جام جهانی فوتبال ساحلی پاراگوئه مشخص شد