فلسطین|زخمی شدن ده‌ها فلسطینی راهپیمایی بازگشت؛ بیانیه هیئت ملی درباره جمعه آینده

سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه از زخمی شدن ده‌ها فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست و استنشاق گازهای اشک‌آور در جریان راهپیمایی بازگشت امرور خبر داد.

به نقل از فلسطین الیوم، اشرف القدره سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه گفت که در جریان راهپیمایی بازگشت امروز 32 شهروند فلسطینی در پی حمله نظامیان صهیونیست به راهپیمایان زخمی شدند.

وی همچنین از زخمی شدن ده‌ها شهروند فلسطینی بر اثر استنشاق گازهای اشک‌آور شلیک شده توسط نظامیان صهیونیست خبر داد.

هزاران نفر از شهروندان فلسطینی امروز با حضور در تمام چادرهای بازگشت در مرزهای نوار غزه در راهپیمایی جمعه « مردم ما وعده شوم را خنثی خواهند کرد» شرکت کردند تا بر ادامه راهپیمایی‌های بازگشت تا تحقق خواسته‌هایشان به‌ ویژه پایان یافتن کامل محاصره رژیم صهیونیستی علیه غزه تاکید کنند.

بر اساس این گزارش شهروندان فلسطینی نماز عصر را در چادرهای بازگشت به جا آورده و سپس در حالی که پرچم فلسطین را در دست داشتند به سمت دیوار حائل رهسپار شدند.

تاکید هیئت ملی راهپیمایی بازگشت بر ادامه راهپیمایی بازگشت

هیئت ملی راهپیمایی بازگشت و شکستن محاصره شامگاه امروز جمعه در بیانیه‌ای بر ادامه راهپیمایی‌هایی بازگشت تا تحقق کامل اهدافی که به منظور آن در سی‌ام مارس گذشته (دهم فروردین) آغاز شد تاکید کرد.

هیئت ملی راهپیمایی بازگشت در این بیانیه از عموم ملت فلسطین خواست که در راهپیمایی جمعه آینده که با عنوان “جمعه راهپیمایی بازگشت ادامه دارد” شرکت کنند.

این هیئت در ادامه افزود: ملت فلسطین هرگز جنایت انگلیس مبنی بر صدور بیانیه ننگین بالفور در سال 1917 میلادی را فراموش نخواهند کرد و آن را نخواهند بخشید.

وزیر خزانه داری آمریکا همچنان قصد سفر به عربستان را دارد
بررسی

هیئت ملی راهپیمایی بازگشت تاکید کرد که ملت فلسطین از انگلیس می‌خواهند به دلیل ارتکاب این جنایت عذرخواهی کرده و خطای تاریخی خود علیه ملت فلسطین را اصلاح کند.

این بیانیه می‌افزاید: وقت آن رسیده که این ظلم تاریخی علیه ملت فلسطین پایان یابد و انگلیس به مسئولیت‌های تاریخی، قانونی و اخلاقی خود به دلیل صدور این بیانیه را به گردن بگیرد.

هیئت ملی راهپیمایی بازگشت و شکستن محاصره در این بیانیه از تلاش‌های مصر برای شکستن محاصره نوار غزه قدردانی کرد.

شهروندان نوار غزه که با اوضاع اقتصادی و انسانی دشواری روبرو هستند از دهم فروردین ماه گذشته راهپیمایی‌های بزرگ بازگشت را با هدف شکستن محاصره رژیم صهیونیستی آغاز کرده‌اند و از آن زمان تاکنون حدود 210 نفر به ضرب گلوله اشغالگران به شهادت رسیده و بیش از 22 هزار نفر نیز زخمی شده‌اند.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

  • خانه
  • اخبار
  • بین الملل
  • فلسطین|زخمی شدن ده‌ها فلسطینی راهپیمایی بازگشت؛ بیانیه هیئت ملی درباره جمعه آینده