مایکروسافت پتنتی برای دستگاه سنجش فشار خون روی سر ثبت کرد

فشار خون یک معضلی جهانی محسوب می‌شود که اندازه‌گیری و کنترل آن اهمیت بالایی دارد؛ مایکروسافت اخیرا پتنتی در این زمینه ثبت کرده است.

دستگاه مورد بحث همچنین به سنسورهای اینرسی و یک واحد پردازش برای مقایسه‌ی پالس‌های موج ثبت شده و استخراج زمان گذر پالس (Pulse Transit Time) مجهز شده است؛ این زمان در حقیقت مدت‌زمان تاخیر رسیدن خون خارج شده از قلب و رسیدن آن به سه منطقه‌ی یاد شده‌ی صورت را نشان می‌دهد. PTT یا زمان گذر پالس در حقیقت راهی برای دنبال کردن رفتار کوتاه‌مدت فشار سیستولیک انسان است؛ به ادعای مایکروسافت این روش جدید توسعه داده شده هم‌خوانی فوق‌العاده‌ای با فشار خون واقعی کاربر دارد.

GLABELLA

با وجود ابعاد دستگاه که در تصویر نیز مشخص است، ردموندی‌ها معتقد هستند که این سنسور جدید پتانسیل تبدیل شدن به یک وسیله‌ی مقبول برای اندازه‌گیری فشار خود در جامعه را خواهد داشت؛ این دستگاه نیازی به ورودی خاص یا تغییر در روند فعالیت‌های روزمره کاربر ندارد، از طرفی با توجه به اندازه‌گیری پیوسته‌ی فشار خون قادر به ارائه‌ی اطلاعات مفیدی به پزشکان خواهد بود؛ دستگاه‌های فشار خون دقیق و مرسوم برای اندازه‌گیری فشار، نیازمند بستن کاف و متوقف کردن فعالیت هستند.

شاید براتون جذاب باشه بررسی کنید :
مواجه شدن کاوشگر Opportunity با یک تکه سنگ عجیب در سطح مریخ

GLABELLA

کریستین هولز و ادوارد وانگ به عنوان مسئولان ارشد اختراع این دستگاه، مقاله‌ای با عنوان «GLABELLA: CONTINUOUSLY SENSING BLOOD PRESSURE BEHAVIOR USING AN UNOBTRUSIVE WEARABLE DEVICE» ثبت کرده‌اند.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخی بگذارید