قیمت جهانی طلا امروز ۱۳۹۷/۰۸/۰۱

به نقل از رویترز، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.8 درصد افزایش به 1231 دلار و 89 سنت رسید. قیمت طلا ی آمریکا نیز امروز با 0.82 درصد افزایش همراه بود و به 1234 دلار و 70 سنت رسید.

دانیل هاینس، تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «تنش های ژئوپلتیک در حال افزایش است و این مسئله موجب افزایش سرمایه گذاری های امن در بازار طلا شده است.»

در حالی که نگرانی های حاکم در فصل اعلام درآمدهای شرکت ها در آمریکا تاثیری منفی بر وال استریت گذاشته و مجموعه ای از نگرانی های سیاسی و اقتصادی سبب کاهش اشتها برای ریسک پذیری شده است، شاخص های بورس در بازارهای آسیایی امروز شاهد افت بود.

در هنگام بروز وضعیت های آشفته سیاسی و مالی، طلا به عنوان یک محل سرمایه گذاری امن تلقی می شوند.

جوردن الیسئو، تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «نگرانی ها در مورد کند شدن آهنگ رشد اقتصاد جهانی نیز ممکن است موجب تقویت قیمت طلا شود، به خصوص اگر بازارها حس کنند که فدرال رزرو آمریکا ممکن است روند افزایش نرخ بهره را کند کند»

قیمت طلا نسبت به بالاترین رقم های ثبت شده در ماه آوریل بیش از 10 درصد کاهش یافته که ناشی از ترجیح دلار به جای طلا برای سرمایه گذاری بوده است، زیرا سرمایه گذاران تصور می کنند در جریان جنگ تجاری میان آمریکا و چین، اقتصاد آمریکا چندان متضرر نخواهد شد و فدرال رزرو نیز نرخ بهره را افزایش خواهد داد.

واکنش عراقچی به ادعای نتانیاهو درباره «دوقوزآباد»
بررسی کنید
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخی بگذارید