پیش‌بینی ۵ساله صنعت پتروشیمی ایران تا سال ۲۰۲۲ توسط بیزریپورت

گزارش تحلیل صنعت پتروشیمی ایران همراه با پیش‌بینی ۵ساله تا سال ۲۰۲۲ توسط گروه تحقیقات بین‌المللی بیزریپورت برای سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۱۸ منتشر شد.

گروه تحقیقات بین‌المللی بیزریپورت در این گزارش به تحلیل اثرات رویدادهای مختلف مؤثر بر صنعت پتروشیمی کشور طی 5 سال آینده پرداخته و مؤلفه‌هایی مانند تأثیر تحریم‌های آمریکا، وضعیت بازارهای جهانی، اشباع بازارها، طرح‌های جاری مجتمع‌های پتروشیمی و… را به‌تفصیل بررسی کرده است.

بیزریپورت، در یک بررسی کلی می‌نویسد؛ افزایش ظرفیت تولید ایران تا پایان سال مالی 2019‌ــ2018 باعث خواهد شد ظرفیت تولید اتیلن تقریباً 3.5 میلیون تن در سال افزایش یابد. این اتفاق باعث افزایش ظرفیت تولید محصولات بخش پایین‌دستی به‌ویژه پلی‌اتیلن به‌طور قابل ملاحظه‌ای خواهد شد، با وجود این، ریسک عرضه بیش از نیاز و اشباع شدن بازار همچنان وجود دارد که می‌تواند تولید محصولات پتروشیمی را برای ایران به امری غیراقتصادی و زیان‌آور تبدیل کرده و موجب به تعویق افتادن فعالیت‌های تجاری ایران شود.

بیزریپورت می‌افزاید، حتی با همین ظرفیت فعلی، ایران شاهد رشد چشم‌گیری در میزان تولید محصولات پتروشیمی خواهد بود، با وجود این، مشکلات مربوط به تأمین مواد اولیه می‌تواند مانع از رشد تولید شود، همچنین لازم است ظرفیت تولید اولفین‌ها و پلیمرها هریک به‌میزان یک‌سوم ظرفیت کنونی افزایش یابد تا مجتمع‌های پتروشیمی قادر باشند در سطحی مقرون به صرفه، از ظرفیت‌ها استفاده کنند.

در این گزارش اقتصادی پس از بررسی چشم‌انداز صنعت و تحلیل نقاط قوت و ضعف، فرصت‌ها و تهدیدها به پیش‌بینی صنعت از منظر تولید، مصرف و تجارت پرداخته شده و ظرفیت محصولات مختلف صنعت پتروشیمی ایران از جمله اتیلن، پروپیلن، بنزن، متانول، آمونیاک، اوره و… برای 5 سال آینده تا سال 2022 با بهره‌گیری از بهترین تکنیک‌های مدل‌سازی سری‌های زمانی و مدل‌سازی اقتصادسنجی/علیتی انجام گرفته است.

فوتبال جهان| ازار: اگر قرارداد را تمدید نکنم، احتمالاً از چلسی می‌روم/ پاری‌سن‌ژرمن جزو گزینه‌هایم نیست
بررسی

تحلیل اقتصادی، رتبه‌بندی ریسک/بازده صنعت، چشم‌انداز بازار، روندها و پیشرفت‌های صنعت، چشم‌انداز منطقه و چشم‌انداز جهانی از جمله سایر بخش‌های این گزارش است که تحلیل‎گران و فعالان علاقمند به صنعت پتروشیمی ایران می‌توانند برای خرید گزارش به سایت بیزریپورت به‌آدرس اینترنتی بیزریپورت مراجعه کنند.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید