افزایش ۱۰درصدی تولید لاستیک/ اخذ حواله تایرهای سنگین از وزارت راه

سخنگوی انجمن صنعت تایر از افزایش ۱۰درصدی تولید در ۶ماهه نخست سال جاری خبر داد و گفت: در بخش تایرهای سنگین ستاد تنظیم بازار نظارت جدی داشته و متقاضیان حتما باید حواله‌های خود را از وزارت راه دریافت کنند.

مصطفی تنها به اعلام اینکه تولید لاستیک کشور با کاهش رو‌به‌رو نیستیم، اظهارداشت: در این زمینه افزایش تولید هم داشته‌ایم و این روند افزایشی ادامه خواهد داشت.

سخنگوی انجمن صنعت تایر از افزایش 10درصدی تولید در 6ماهه نخست سال جاری خبر داد و گفت: در بخش تایرهای سنگین ستاد تنظیم بازار نظارت جدی داشته و متقاضیان حتما باید حواله‌های خود را از وزارت راه دریافت کنند. در غیر این صورت امکان خرید لاستیک ندارند.

وی در همین مورد با اشاره به افزایش تولید با وجود مشکلات اقتصادی و نوسانات ارزی در کشور افزود: با اینکه در مرداد ماه به علت مشکلات ارزی پیش آمده برای تامین مواد اولیه یک شوک در تولید لاستیک به وجود آمد و با وجود همه مشکلات برای تامین مواد اولیه و ارز باز هم به افزایش تولید در این مدت رسیده‌ایم.

تنها در ادامه از اجرای طرح‌های توسعه تولید لاستیک در آینده نزدیک خبر داد و گفت: بعد از اجرای این طرح‌ها تولید لاستیک چند برابر شده و قطعا بیش از 30 درصد افزایش خواهد داشت.

سخنگوی انجمن تایر همچنین در خصوص عرضه لاستیک به تعاونی‌ها توضیح داد: کارخانجات موظف نیستند به تعاونی‌ها لاستیک عرضه کنند و سازوکار عرضه لاستیک پیش از این در ستاد تنظیم بازار مشخص شده‌ و مطابق با آن عمل می‌شود.

تنها در ادامه افزایش قیمت از سوی کارخانجات تایر را رد کرد و گفت: کارخانجات مطابق با قیمت مصوب و قانونی تعیین شده لاستیک را عرضه می‌کنند و افزایش قیمت از سوی کارخانجات نیست. در واقع تمام نمایندگی‌ها برای فروش خود تعهد داده‌اند به نحوی که اگر نمایندگی غیر از قیمت دولتی تایری بفروشند با آنها برخورد کرده و حتی پروانه فعالیت آنها لغو خواهد شد.

هفته دهم لیگ برتر فوتسال بانوان| قهرمانی ملی حفاری در نیم فصل
بررسی کنید

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخی بگذارید