اتومبیلرانی فرمول یک|فتل جریمه شد؛ همیلتون یک گام تا قهرمانی

سباستین فتل، راننده آلمانی تیم فِراری، گرندپری سرنوشت ساز تگزاس در آمریکا را با جریمه منفی در جایگاه شروع مسابقه آغا خواهد کرد. جریان از این قرار بود که چارلز لکرک، هم‌تیمی فصل آینده فتل در تیم فراری در هنگام ورود به پیست، مقداری سنگ و ماسه را وارد پیست کرد که داوران با نشان دادن پرچم قرمز به رانندگان برای کاهش سرعت خود تذکر دادند که فتل توجهی به پرچم نکرد.

راننده آلمانی تیم فراری با این شرایط، گرندپری آستین در تگزاس را از 3 جایگاه عقب‌تر آغاز خواهد کرد. علاوه بر این، 2 امتیاز منفی نیز در گواهینامه او ثبت شد. استبان اوکان، راننده تیم فورس ایندیا نیز در ژرندپری قبلی در ژاپن به دلیل مشابه با همین جریمه مواجه شده بود. فتل با توجه به این جریمه اگر در دور تعیین خط نیز به عنوان اول برسد، مسابقه را از جایگاه چهارمی آغاز می‌کند. او اگر گرندپری آستین را با بیش از 7 امتیاز به لوئیس همیلتون واگذار کند، این راننده انگلیسی، قهرمانی فصل 2018 فرمول یک خواهد شد.

همیلتون، راننده انگلیسی تیم مرسدس در حال حاضر با 67 امتیاز اختلاف نسبت به فتل در جایگاه نخست جدول رده بندی  رانندگان قرار دارد.

در صورتیکه همیلتون به مقام قهرمانی گرند پری آمریکا برسد و فتل سوم شود یا همیلتون دوم و فتل پنجم شود یا همیلتون سوم و فتل هفتم شود، عنوان قهرمانی مسابقات فرمول یک برای پنجمین بار همیلتون خواهد رسید.

شاید براتون جذاب باشه بررسی کنید :
مراسم تودیع و معارفه سرپرست جدید فدراسیون قایقرانی برگزار شد
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخی بگذارید